ČSOB

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod jujec 11. 6. 2020 15:16

ramstayk píše:"Neodměňujeme platby debetními kartami vydanými k ČSOB Premium kontu a kreditní Premium a Platinum kartou."
viz: https://svetodmen.cz/jak-to-funguje

Přemýšlel jsem, že bych do ČSOB přešel a svět odměn využil, ale vzhledem k tomu, že k účtu, který bych měl zdarma (Premium) stejně žádné body do světa odměn nedávají, tak jsem si to hned rozmyslel.

Ve výsledku bych s tím měl jen prácí a starosti, zatímco by mi účtovali poplatky, který by svět odměn sotva vyrovnal.

Co vy? Máte to opravdu zapotřebí?
Přijde mi, že je Svět odměn jen takové lákadlo pro lidi, kteří si to neumí dobře spočítat :)

A proč si chceš pořizovat prémium účet, když Ti jde o Svět odměn? Pořiď si ČSOB Plus Konto a budeš mít svět odměn bez problémů. Případně k tomu i klasickou kreditku ne tu Premium.
jujec
Diskutér

Odeslat příspěvekod .357 11. 6. 2020 16:33

WTF? Chtěl jsem dětem pořídit ty dětský účty, když to na mě pokaždý v IB vyběhne...
Přílohy
Screenshot_20200611_162943.jpg
.357
Diskutér

Odeslat příspěvekod Thom 11. 6. 2020 22:26

Založili si banku, ale chodili jim tam lidi...
Thom
Diskutér

Odeslat příspěvekod Persbrandt 12. 6. 2020 08:20

Popisu tady svou nedavnou spatnou zkusenost s tim, jak CSOB informuje svoje klienty o fungovani svych uctu.
To je priserny, jaky ma tahle banka neskutecny chaos a rozdily v informacich poskytovanych zakaznickym centrem (infolinka, mail) a na pobockach.
Mam u nich momentalne Zakl.ucet, Pluskonto a Sporeni s bonusem.
Slo mi v tomto pripade o to, jestli si muzu ty dva bezne ucty zrusit a nechat si jenom Sporeni s bonusem samozrejme s pristupem do IB a s moznosti odesilat z toho Sporeni pres IB kdykoli jednorazove libovolne castky na jine tuzemske ucty.

Na infolince mi (snad i opakovane) sdelili, ze to bez problemu mozne je. Takze jsem sel na pobocku s tim, ze ony bezne ucty zrusim. Jenze ouha, zenska mi zacala tvrdit, ze po zruseni obou BU budu v IB videt nahled na Sporeni s b. pouze informativne, ale vubec s nim nebudu moci online disponovat, penize prevadet ze Sporeni pryc bych pry mohl pouze osobne prikazem na pobocce navic za prislusny predrazeny poplatek.
Moc se mi tyhle informaci nechtelo verit, hlavne jsem si rikal, proc by teda banka v dnesni dobe vubec umoznila klientum mit sporak bez BU, pokud by s nim slo disponovat jenom na pobocce. Jenze pak mi dalsi urednice rekla, ze ze sporaku vubec nelze penize prevest jinam nez na bezny ucet/ucty, i kdyz klient ten BU ma, ze takovou moznost proste system IB vubec nenabizi a rovnou to pry na svem uctu overila.

Kdyz jsem to pak doma v IB zkousel, tak skutecne, u jednorazove platby lze jako zdrojovy ucet zadat pouze BU, nikoli sporak. Pak je tam kategorie PRevod mezi vlastnimi ucty, kde lze penize prevest ze sporaku na nektery z obou BU.
Takze jsem v tom zacal verit spis pobocce, i kdyz to bylo v rozporu s informaci z infolinky a taky mi driv na ty pobocce rikali v jine veci ocividne nesmysly.

Jenze tedka s odstupem nekolika dni koukam, ze v tom IB je i moznost Prevod/Vypoved ze sporiciho uctu, ktera je navazana na to Sporeni s b., a tam uz lze zadat jako cilovy ucet libovolny ucet i u jine banky. Jeste je ta kategorie tak pitome nazvana "Vypoved", takze jsem nejdriv myslel, ze to slouzi skutecne jenom ke zruseni celeho Sporeni a nasledne prevodu celeho zustatku pryc, takze jsem na to malem vubec nekliknul. Ale je to ocividne prikaz k uhrade, kde se zadava i castka, splatnost, VS atd.

Takze ted to zase vypada, ze pravda je spis na strane infolinky, to je jako na houpacce.
Nyni teda muzu penize ze sporaku v IB evidentne prevest kamkoli (pravda nezkousel jsem), ale jakmile zrusim ty svoje BU, tak je celkem velka sazka do loterie, jak se to IB zmeni a jestli to pujde ze sporaku prevadet i nadale. U tyhle banky jsem uz pripraven na cokoli.
Kazdopadne ted je vicemene jiste, ze min. na pobocce mi zase podali nepresnou informaci, kdyz pouziju mirny vyraz. A to jsem se tam ptal nekolika pracovniku.
Prijde mi proste sileny, ze u takhle velky banky klient nemuze ziskat spolehlivou a jasnou informaci o takoveto veci tykajici se zakladnich produktu banky. Leda to tak muze vyzkouset sam metodou pokusu a omylu a to mi prijde na banku jako velmi nedostatecne.

Nedoufam prilis v to, ze by tady byl nekdo, kdo u CSOB ma jenom to Sporeni s b. nebo nejaky jiny sporak bez bezneho uctu a mohl by tak overit resp. potvrdit, jak to skutecne je. Kdyby ale prece jen se nekdo takovy vyskytl, tak prosim at napise. diky
Persbrandt
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 12. 6. 2020 08:44

Bez běžného účtu nelze (a to nejen v ČSOB) řadu služeb banky využívat, hodně bank to tak má. U ČSOB například je na běžný účet navázán bonusový program Svět odměn (viz zdejší příspěvky výše související s kreditkou bez BÚ a tím nemožnost Svět odměn využít), u ČS zase program odměn Poketka či jak se to jmenuje atd. Neboli většinou postrádá smysl (omezením možností, bonusů atd) u těchto velkých bank běžný účet rušit a zároveň tam s něčím jiným zůstávat, i kdyby to nějak omezeně šlo.
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod PULPANM 12. 6. 2020 09:08

jujec píše:
ramstayk píše:"Neodměňujeme platby debetními kartami vydanými k ČSOB Premium kontu a kreditní Premium a Platinum kartou."
viz: https://svetodmen.cz/jak-to-funguje

Přemýšlel jsem, že bych do ČSOB přešel a svět odměn využil, ale vzhledem k tomu, že k účtu, který bych měl zdarma (Premium) stejně žádné body do světa odměn nedávají, tak jsem si to hned rozmyslel.

Ve výsledku bych s tím měl jen prácí a starosti, zatímco by mi účtovali poplatky, který by svět odměn sotva vyrovnal.

Co vy? Máte to opravdu zapotřebí?
Přijde mi, že je Svět odměn jen takové lákadlo pro lidi, kteří si to neumí dobře spočítat :)

A proč si chceš pořizovat prémium účet, když Ti jde o Svět odměn? Pořiď si ČSOB Plus Konto a budeš mít svět odměn bez problémů. Případně k tomu i klasickou kreditku ne tu Premium.

To je divný, mám premium konto, občas platím kartou a to jen debetní, a body mám.Zkusím zjistit, kde se tam vzaly
Tak už vím, body mám za nákup podílových fondů + v únoru za platbu KK Premium, zkusím tedy zaplatit KK teď a uvidím, jestli se to projeví na kontu světa odměn.
PULPANM
Diskutér

Odeslat příspěvekod jir.vesely 12. 6. 2020 11:44

U plateb kartami k prémiovému kontu se načítají body jenom u akcí partnerů. Za jiné platby nic.
jir.vesely
Diskutér

Odeslat příspěvekod MirekM. 15. 6. 2020 20:46

Další žertík, na který jsem narazil ve Světě odměn. Body zpět na peníze na účet KK lze vyměnit až nastřádám 500 bodů a výše (1 bod = 1 Kč).

-- 15. 6. 2020 21:03 --

Informace z infolinky, třeba někomu pomohou.
1. 1000 Kč na založení KK se objeví na karetním účtu KK nejpozději do 20. 9. (do konce následujícího měsíce po skončení akce).
2. Body do Světa odměn při platbě kartou se započítávají do 5-ti dnů po zaúčtování platby.
3. 500 Kč za založení BÚ přes robota na www stránkách banky online nebo přes telefon se objeví na BÚ nejpozději do konce následujícího měsíce od založení BÚ.
MirekM.
Pokročilý

Odeslat příspěvekod minarjo 16. 6. 2020 05:37

@MirekM:
U tebe je vidět, že fakt nejsi (nebyl jsi) klientem ČSOB a že sis podmínky řádně nenastudoval :).
Já jako mnoholetý klient ČSOB (běžný účet u PS, hypotéka HB...) jsem info, která zde postupně píšeš jako pro tebe velká překvapení (Svět odměn navázaný na existenci BÚ, čerpání odměn na kreditku od 500b atd.) samosebou věděl a spíš mě fascinuje, jak málo sis nastudoval :). Ale nic ve zlém, přidám své poznatky, přestože kreditku už u nich nemám (Svět odměn využívám teď už málo, hlavně u plateb debetkou PS u partnerů, když dávají procent víc zpět, viz Partneři na webu Světa odměn, nabídka se každý měsíc mírně upravuje):
- Svět odměn vznikl a byl mnoho let dostupný jen pro klienty Poštovní spořitelny, na celou ČSOB se rozšířil relativně "nedávno" (měsíce/jednotky let), až od té doby tyto akce mohou dublovat pro klienty obou divizí
- ano, připsání odměny za platbu kartou může trvat až 5 pracovních dní, praxe je ale taková, že je to v 99,9% případů za 2 pracovní dny od zaúčtování dané platby, přičemž víkend předchozí dva dny zpravidla "stáhne" k sobě (tedy platba zaúčtovaná v úterý připíše body ve čtvrtek, platby zaúčtované ve čtvrtek i pátek pak všechny v pondělí, nejdéle úterý)
- možnost čerpat body na kreditku je poměrně nová, ta v odměnách dřív nebyla. Ano jde to od 500 Kč výše, ale já běžně body čerpám na stavební spoření u ČMSS, tam to lze už od 1 bodu, přitom není nutné aby to bylo na vlastní smlouvu, klidně komukoliv ze známých, kdo ČMSS stavebko ve spořicí fázi má; při čerpání je třeba znát jen číslo smlouvy (účtu SS) a rodné číslo jeho majitele
- čerpání odměn takto na stavebko je celkem svižné, za 2-3 pracovní dny od požadavku to na účtu stavebka je; u čerpání na kreditku to bude jistě podobně, i když to jsem osobně narozdíl od výše uvedeného nemohl sám vyzkoušet (když tuto možnost čerpání zavedli, už jsem jejich kreditku neměl)
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod MirekM. 16. 6. 2020 06:49

Souhlasím, chce to skutečně všechny podmínky dopředu a do detailu nastudovat, ale těch "překvapení" je u ČSOB poněkud více, než u jiných bank, v kterých jsem nebo jsem byl. V ČSOB jsem se vyskytoval několik let i s KK, ale to je již hodně dávno, takže mně zůstalo z minulosti akorát ID do IB. :-)
MirekM.
Pokročilý

Odeslat příspěvekod minarjo 16. 6. 2020 06:55

Tak třeba zrovna čerpání odměn po "balících" 500 Kč až tak vzácné není, vždyť totéž má třeba RB u Mall kreditky (donedávna 500 Kč, nově násobky 250 Kč). A zrovna toto skryté není, to je v Katalogu odměn celkem vidět. Nutnost BÚ by ale pravda každého napadnout nemusela.
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 16. 6. 2020 11:33

minarjo píše:@MirekM:
Já jako mnoholetý klient ČSOB (běžný účet u PS, hypotéka HB...) jsem ...

Hele, vejtaho :D, co je to "mnohaletý klient"? Od pohlcení? To bylo před "pár" lety. :D

Čerpání po 500,- za vzácné označit lze, měla to asi jen RB a, jak píšeš, ani ta už to nemá. Navíc ten Svět odměn vždy vždycky spíš na prd, rozumně se z něj daly odměny čerpat (pro ty, kteří neměli stavebko, penzijko ... ve skupině) jen pomocí poukázek do běžnějších obchodů (za tu cenu, že málokdy měly nejvýhodnější cenu zboží). Možnost čerpání na účet kreditky přibyla až nedávno (tipuji méně než rok). Takže nevšimnout si jako klient ČSOB, že čerpat na kreditku lze po 500,-, nebyl až takový problém, zvláště pro ty, kteří kreditku nemají.
drkarel
Diskutér

Odeslat příspěvekod PULPANM 16. 6. 2020 13:27

Ahoj, mám premium krátce založil jsem kvůli duo profit a kvůli cestovnímu pojištění ( před covidem). KK samozřejmě mám, ale jen kvůli pojištění, jinak vůbec nepoužívám.
PULPANM
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 16. 6. 2020 13:49

@drkarel:
Klientem jsem od dob studentských, kdy ještě šlo o IPB, konkrétně od roku 1999 :). Řadu let ČSOB, pak konverze konta pod divizi Poštovní spořitelna (v době, kdy ČSOB nelogicky bezplatné konto ještě neměla a PS už ano, půl roku nato už ho měly obě).
A jak správně píšeš, Svět odměn nemá až tolik lukrativních odměn :) a právě to omezení čerpání až od X bodů je v něm známé, ani to nijak není utajeno, v Katalogu odměn je to dno čerpání vidět vždy hned v základním popisu/obrázku odměny, typicky v kruhu, viz snímek (a je jedno zda se koukáš na web Svět odměn, nebo do katalogu IB či SB, je to stejně zobrazené).
Přílohy
Screenshot_2020-06-16-13-59-50-954_com.android.chrome.jpg
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod xls 16. 6. 2020 14:10

Mám ten Svět odměn pár měsíců a pořád tam mám nulu, a to kreditkou normálně platím. Ty nabídky, co chodí jako spam e-mailem, mi přijdou naprosto nepoužitelný. Přijde mi to jako divné, přes jiné programy jsem neměl problém si trochu přilepšit.
xls
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka