ČSOB

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod MirekM. 16. 6. 2020 14:37

Reklamace?
MirekM.
Pokročilý

Odeslat příspěvekod libol 16. 6. 2020 15:26

xls: pro jistotu, nemáš premium kreditku?
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod xls 16. 6. 2020 15:38

Jo
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 16. 6. 2020 15:59

minarjo: Holt jsi mladší student, tak se furt nevytahuj. :) Jako chtít po člověku, aby si dopředu prohlížel katalog odměn (zvláště když nemá Svět odměn ještě zřízen.) už mi přijde trochu moc. Já jsem tam třeba tu splátku kreditky zaznamenal, ale předpokládal jsem, že to pojede ve stejném režimu jako ostatní splátky na produkty ČSOB/PS, tj. od koruny. A vůbec si nejsem jistej, zda bych se tam před žádostí o kreditku díval. Holt nejsem takovej perfekcionista. (Popravdě jsem dost línej.)
drkarel
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lafayette16 16. 6. 2020 16:30

xls píše:Jo

Premium kreditka na Svět odměn nefunguje.
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod jir.vesely 16. 6. 2020 17:55

Tady to je fakt opakování, matka moudrosti...
jir.vesely
Diskutér

Odeslat příspěvekod MirekM. 17. 6. 2020 10:17

První body připsámy za 2 dny po zaúčtování transakcí na KK, tak jak psal minarjo, za GBiTy body nejsou, ale o tom jsem věděl, GBiTy jsem na KK neprováděl kvůli odměnám. Dokonce v rozporu s notami banky mně připsal systém 1 bod do Světa odměn za platbu KK menší než 100 Kč. Chyba systému či novinka? :-)
MirekM.
Pokročilý

Odeslat příspěvekod minarjo 17. 6. 2020 10:58

Těch 100 Kč je Mirku v základních podmínkách připisování bodů Světa odměn u kreditky proto, že body se pro každou transakci zvlášť matematicky zaokrouhlují na celá čísla a 0,5% ze 100 Kč je 0,5 bodu, tedy 1 bod po zaokrouhlení (platba do 99,99 Kč tedy bez bodu). Neboli jde o jiné matematické vyjádření, do kdy by byla transakce po zaokrouhlení za nula bodů. Ze stejného důvodu je u platby debetní kartou hranice 500 Kč, protože tam je odměna jen 0,1%.
Teď je ale dočasně pro ty, co využili akce kreditky, odměna 2%, takže by to po dobu navýšení odměny mělo dávat aspoň ten jeden bod za platby od 25,00 Kč výše.
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod Kittyhawk 17. 6. 2020 11:38

Můžu se zeptat, jestli někdo může potvrdit, zda nově po aplikaci výluk jsou body do Světa odměn např. za platbu Twisto?
Kittyhawk
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vpe 17. 6. 2020 11:48

Kolik vam dela rocni cashflow z techto odmen? Ja jen ze od urcite castky to podleha zdaneni asi :-)

Nejake odmeny mi to ukazuje v ruznych apkach bank, ale abych to studoval, to se mi nechce. Nejake odmeny se mi samy pripisou pri placeni debetkou MMB co jsem si vsimnul...
vpe
Diskutér

Odeslat příspěvekod xls 17. 6. 2020 11:59

Lafayette16 píše:
xls píše:Jo

Premium kreditka na Svět odměn nefunguje.

Ale funguje, do toho programu jsem ji na popud ČSOB zaregistroval a chodím mi nabídky. Jiná otázka je, že ty nabídky jsou nepoužitelný, takže jsem nic nenasbíral.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 17. 6. 2020 12:20

Ty “nabidky” jsou od toho, aby motivovaly sheeples nakupovat predrazeny zbytecny cetky!

ti nikdo neda odmenu za to, ze si koupis zakladni potraviny (psenici za 3Kc/kg) apod :-)). Z ceho by se ta odmena zaplatila.
vpe
Diskutér

Odeslat příspěvekod audiobullys 17. 6. 2020 12:43

Použitelný je akorát Tescoma 20 procent, pak tam bejva datart 15 procent, nabo max 500 Kč, no a naky ty nábytky jako sconto.. A občas Hornbach. Možná naky knihy sleva stovku či 10 procent.
audiobullys
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 17. 6. 2020 12:46

@xls, vpe:
Vy tu ale zaměňujete dvě různé věci (formy sběru bodů za transakce kartou): jednak je sběr bodů obecný (za všechny platby kartou, u debetky jen 0,1%, u kreditky 0,5%, dočasně u nových kreditek akčně 2% na půl roku od sjednání) a tyto u premium karet sbírat nelze, viz podmínky sběru bodů. Pak je tu sběr bodů u partnerů (nad rámec základních bodů ještě navíc různá procenta pro vybrané partnery na webu Svět odměn), a to jsou body navíc nezávisle na druhu karty, tedy funkční i pro premium kk. Druhá možnost jak píšete je jen na pár obchodníků (často těch dražších) a o tu zde většině lidí, kteří si teď pořídili kreditku kvůli akčním 2% na vše, nejde.
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 17. 6. 2020 18:14

Pokud je akčně 2% na půl roku od sjednání, mimo Premium, tak to je fakt pro par posuku co protaceji kreditky, ne pro normalni lidi, kteri pochopili podminky. Divim se, ze to banky vymysleji, nejspise cili na ty, kteri podminky nepochopili a doufaji, ze je to na furt nebo nevim...
vpe
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka