ČSOB

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod libol 18. 1. 2022 13:39

@minarjo: nevím jak v ČSOB, ale v ČS jsem teď zakládal transparentní kreditku a bez příjmu mi nabídli 200kkč (a to mám v kreditkách větší rámec než ty) - takže buď je ČSOB mega přísnější, nebo máš minimální mzdu, nebo to těma dalšíma kreditkama nebude ;-)
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod Dr.D 18. 1. 2022 13:46

Hm, já mám v ČS kreditku s rámcem 10k a již několik let tam mám útratu 20-40k/m (průběžně dolívám). A bez doložení příjmu mi rámec odmítají zvýšit :-)
Dr.D
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod retron 18. 1. 2022 13:56

libol píše:nevím jak v ČSOB, ale v ČS jsem teď zakládal transparentní kreditku a bez příjmu mi nabídli 200kkč

a to jsi měl předschváleno nebo z ulice? mě tam chodí příjem,předschváleno asi kilo a stejně mi v bance tvrdí, že budou chtít potvrzení o příjmu

mě dali k Premium účtu těch 50, ale víc prý neradi navyšují a určitě chtějí doložit, automaticky prý vůbec
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Milos 18. 1. 2022 13:59

čulibrk píše:Tady
https://www.csob.cz/portal/documents/10 ... -fo-cz.pdf
i tady
https://www.csob.cz/portal/lide/pujcky/ ... wsQAvD_BwE
píšou, že vedení Kreditní karty Standard je vždy za 30 Kč měsíčně.


Vedení KK zdarma při obratu 3000Kč/měsíc platí pro staré i nové karty. Je to popsáno v dokumentu "Program výhod ČSOB" https://www.csob.cz/portal/documents/10 ... -vyhod.pdf, který je normálně na webu ČSOB u dokumentů ke KK.
Milos
Inventář

Odeslat příspěvekod minarjo 18. 1. 2022 13:59

@libol, ano ČS je skutečně výrazně více benevolentní. Jejich kreditku jsem zakládal po telefonu cca dva roky zpět jako poslední z těch co mám (tedy čtyři jiné jim nijak nevadily) a byla to celkem chvilka, rámec také nabídli vyšší než ČOBka a to jen na základě sdělení příjmů.
Ono ČSOB byla vždy oproti ČS více bankou pro vyšší střední třídu (a to se v jejich limitech odráží), střední či nižší třídu výrazněji nafasovali až s pohlcením IPB před 20 lety.
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod libol 18. 1. 2022 16:36

retron píše:
libol píše:nevím jak v ČSOB, ale v ČS jsem teď zakládal transparentní kreditku a bez příjmu mi nabídli 200kkč

a to jsi měl předschváleno nebo z ulice? mě tam chodí příjem,předschváleno asi kilo a stejně mi v bance tvrdí, že budou chtít potvrzení o příjmu

mě dali k Premium účtu těch 50, ale víc prý neradi navyšují a určitě chtějí doložit, automaticky prý vůbec


Z ulice, na webu jsem dal telefon ať mi zavolají, že chci kreditku, jinak jsem s nima už x-let nic neměl. Potvrzení o příjmu jsem nedával, naskenoval jsem jim tři výpisy z účtu (ale to až po tom telefonátu)
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod Jhypo 18. 1. 2022 18:48

Máte někdo tušení, kdy začali u ČSOB rozlišovat tzv. garantovanou a negarantovanou předschválenou splátku? Vyřizoval jsem u nich hypotéku i spotřebák na základě předschválených limitů, které vidím v bankovnictví i na výpise, pro které nechtěli dokládat příjmy a automaticky se to hned schválilo. Teď mi ale na infolince říkali, že ty samé limity můžou být garantované (= projde bez dokládání) nebo negarantované (= dokládají se příjmy, což neguje princip předschváleného úvěru). Že se to na výpisu nepozná, musí se klient zeptat banky. Zdá se mi, že by to možná šlo zjistit podle kalkulačky na začátku žádosti o úvěr - dříve při zkracování splatnosti pochopitelně snižovali možnou výši úvěru (=nějaká konstantní akceptovatelná měsíční splátka), ale teď to ukazuje stále stejnou půjčku pro všechny splatnosti (tj. při délce splácení jediný rok jsou absurdní výšky splátky, když je to vymyšlené na 8-12 let). Ale možná mají jen pokaženou kalkulačku, žádost jsem nezkoušel, vždy volají druhý den po otevření formuláře, i když to člověk hned zruší.
Jhypo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bozenkakozena 20. 1. 2022 10:04

Možná se to tu už řešilo, ale nepodařilo se mi dohledat a web čsob mi odpověď taky nedal. Napadlo mě to v souvislosti s tím, že mi doslova a do písmene umřel mobil a už nenajel. Používám smart klíč a proto bylo nemožné dostat se do bankovnictví. Problém jsem vyřešila díky jinému smart phonu, kdy jsem smart klíč aktivovala v bankomatu. Ale dá se dostat do internetového bankovnictví, když nebudu mít po ruce chytrý telefon a jen simku s původním registrovaným číslem? Připadá mi, že jakmile jsem už jednou začla používat smart klíč a bankID, že už jinou možnost nemám.
bozenkakozena
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ROlda78 20. 1. 2022 10:10

pak volej do ČOBky, nebo se tam stav
(pořád je možné přihl. přes SMS)
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod čulibrk 20. 1. 2022 10:24

drkarel píše:Přes domnělou přítomnost na blacklistu bych to zkusil. Manželka taky pár let KK nedostala (zřejmě Coolkarty) a teď v létě jo (v podstatě nic se nezměnilo - jiné KK, příjem apod.).


Tak jsem to zkusil, telefonicky a zase mi vydání KK zamítli. Já jsem paní hned na začátku říkal, že nevím, jestli to má smysl, že jsem v ČSOB na černé listině a že to nedopadne, i když chci jen KK s rámcem 10000 Kč .... a že i známý Minarjo je na tom seznamu taky :-) ...... zamítnuto systémem z interních důvodů banky, které nesdělují. Registry byly OK. To je už myslím osobní diskriminace, asi napíšu ombudsmanovi, že to je kvůli barvě pleti a pohlaví, když mají z minulosti sken mé občanky, že si to jinak nedokážu vysvětlit. :-) :-D
čulibrk
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Milos 20. 1. 2022 10:29

@bozenkakozena: Smart klíč na novém telefonu jsi mohla aktivovat i online, nemusela jsi do bankomatu. Zde je návod, jak na to https://mojeidentita.csob.cz/web/napove ... mart-klice
Milos
Inventář

Odeslat příspěvekod bozenkakozena 20. 1. 2022 12:26

@Milos: děkuji, to je to, co jsem hledala a nenašla
bozenkakozena
Návštěvník

Odeslat příspěvekod DoubleSix 20. 1. 2022 14:58

bozenkakozena píše:Am registrovaným číslem? Připadá mi, že jakmile jsem už jednou začla používat smart klíč a bankID, že už jinou možnost nemám.
Dá, na přihlašovací stránce do IB s ID lze zakliknout (po vložení jména a hesla), že potřebuješ obnovit Smart Klíč, zavoláš na jejich HelpDesk, kde ti opět povolí přihlášení přes SMS a tak se dostaneš do IB, kde si spáruješ nový telefon. Jednoduché, funkční.
DoubleSix
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod A1rh- 20. 1. 2022 17:18

nějak jim nejede Svět odměn, v IB je to zašedlé, v App Ups .. chyba
V profilu nebo SZ promo Revolut 700Kč, SkipPay 500Kč, AliExpress US $19, Raiff. 300Kč ...
A1rh-
Diskutér

Odeslat příspěvekod Milos 20. 1. 2022 17:25

Potvrzuji, mají to nějaké rozbité :-)
Milos
Inventář

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků