ČSOB

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Do fóra se už nepřihlásíte přezdívkou, je potřeba e-mail. Hned teď se podívejte, jakou e-mailovou adresu tady používáte a zapište si ji: odkaz Uživatelský panel v hlavičce –> záložka Profil. (Podrobnosti)

Odeslat příspěvekod A1rh- 22. 6. 2022 10:55

tak určitě
A1rh-
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 22. 6. 2022 12:23

Hlavně vy co dosud žádné investice nemáte (akcie, podílové fondy...), nezapomeňte na daňové aspekty s investicemi spojené, tedy nutnost podávat daňové přiznání sám (žádné vyúčtování zaměstnavatelem), abyste tam mohli zdanit příjmy z prodeje cenných papírů dle paragrafu 10 Ostatní příjmy. Na to řada začínajících investorů nemyslí, přitom ČSOB drobné je normální investiční produkt do jejich podílových fondů a tím při jejich prodeji daňová povinnost vzniká (a ČSOB jí u investice nemůže řešit za vás tak jako u úroků na spořícím účtu, protože danění investic se posuzuje komplexně za investora, zisk v ČSOB může kompenzovat ztráta u konkurence či naopak).
Ale abych jen nestrašil: pokud objem prodejů cenných papírů (prodejů, tedy vyplacená částka z prodeje těch fondů, NE zisků) za kalendářní rok nepřekročí 100 tisíc Kč, tak daňová povinnost nevzniká. Ale týká se to všech vašich investic dohromady, nejen těch u ČSOB.
Naposledy upravil minarjo dne 22. 6. 2022 12:30, celkově upraveno 1
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod panPeněženka 22. 6. 2022 12:29

Daňová povinnost vzniká až při ročním prodeji papírů celkem za 100.000 Kč... to u CŠOB Drobné bude průměrný člověk hodně dlouho sbírat... :-D Nemá to někdo spočítané kolik let? :-D

Také jsem si Drobné založil. Jsem zvědavý, jestli a kdy přijde nějaký bonus! :-)
panPeněženka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod minarjo 22. 6. 2022 12:33

panPeněženka píše:Daňová povinnost vzniká až při ročním prodeji papírů celkem za 100.000 Kč... to u CŠOB Drobné bude průměrný člověk hodně dlouho sbírat... :-D Nemá to někdo spočítané kolik let?


Jde to dosáhnout klidně hned v prvním roce, protože ty Drobné se neposuzují samostatně, plus tím že nejde o zisky ale o prodeje u té hranice 100 tisíc. Stačí tedy do fondů ČSOB vložit třeba 95 tisíc (ano to by nebylo pravda jen útratou přes ty Drobné, ale když už někdo u ČSOB bude investiční smlouvu mít či zakládat, může vložit do fondů i přímo, či třeba nepřímo přes Duo profit, bankéři ČSOB mu to jistě rádi doporučí :) ) - no a pak během jednoho roku naráz či postupně vybrat 100 000,01 Kč a už povinnost zahrnutí do daňového přiznání vzniká, přestože zisk byl jen lehce přes 5 tisíc. Nehledě k tomu, že se to sčítá napříč vším, stačí tedy prodat fond, dluhopis či akcii ještě jinde i mimo ČSOB a je ta hranice dosažena ještě dřív...
Ale souhlas v tom, že kdo bude mít POUZE ČSOB Drobné a jinak vůbec žádnou investici (i na první pohled skrytou, třeba přes produkty typu ČSOB Duo profit atd), ten hranice jen tak nedosáhne.
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lenka_2 22. 6. 2022 17:00

Myslím, že nikdo z přítomných nemá v úmyslu cpát do fondu ČSOB Bohatství 100 000 Kč. Jenom tu povinnou tisícovku a po připsání odměny produkt zrušit.
Lenka_2
Nadšenec

Odeslat příspěvekod MirekM. 22. 6. 2022 17:32

Zkusil jsem založit online z SB s dokončením v IB a podruhé z IB KK Standard. V obou případech "Zkuste později nebo se zastavte na pobočce" - žádost zamítnuta.
Předchozí KK Standard jsem rušil na počátku minulého roku, tedy roční interval KK se na mě nevztahuje.
KK mám či jsem měl již více a nikdo mně je v minulosti nezamítl, všechny KK vždy splácím nebo jsem splácel v bezúročném období se 100 % splátkou, žádné půjčky již cca 40 let nemám. Dosáhl jsem důchodového věku, ale dále pracuji se smlouvu na dobu neurčitou na 100% úvazek.
Netušíte někdo, kde může být zakopaný pes? Má cenu jít na pobočku?
MirekM.
Diskutér

Odeslat příspěvekod radoch1 22. 6. 2022 20:06

Založil jsem si přes IB službu Drobné kvůli odměně 500 Kč. Vše proběhlo bez problémů, včera mi už i SMSkou přišla informace, že mi zasílají drobný bonus. Dnes náhledem v IB jsem zjistil, že se opravdu jednalo doslova o drobný bonus - připsali mi 20 ks podílových listů v hodnotě cca 45 Kč.

Psal jsem jim na infolinku, místo jakéhokoliv vysvětlování mi poslali pouze tyto 2 odkazy:

https://www.csob.cz/portal/documents/10 ... ou-500.pdf

https://www.csob.cz/portal/documents/10 ... drobne.pdf

V jedné akci se zavazují poslat 20 ks PL, v druhé PL v hodnotě cca 500 Kč. Akce běží souběžně, lákají na 500 a daji nakonec víc jak 10x míň.... Navíc akci s 20 ks PL nikde nezmiňují, všude lákají pouze na odměnu 500 Kč.

Máte někdo podobnou zkušenost s výplatou odměny?
radoch1
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Milos 22. 6. 2022 20:26

@MirekM.: Kdysi tady @minarjo myslím psal, že kdo u ČSOB jednou zruší kreditku, tak mu v budoucnu už novou nevydají.

@radoch1: Zakládal jsem ČSOB Drobné dne 8.6. a 21.6. jsem také obdržel těch 20ks podílových listů. Je to v pořádku, je to jedna z několika odměn za založení služby ČSOB Drobné, viz. pravidla akce "Odměna za Drobné" https://www.csob.cz/portal/documents/10 ... drobne.pdf
Na vyplacení odměny 500Kč v podílových listech mají čas do 31.8., viz. pravidla druhé akce "ČSOB Drobné s odměnou 500Kč" https://www.csob.cz/portal/documents/10 ... ou-500.pdf
Jinak už jsem v Drobných nastřádal prvních 300Kč, které mi byly převedeny na investiční účet, takže do 15.7. budu očekávat odměnu ve formě připsání 100 bodů do Světa odměn, viz. Pravidla pro sběr bodů https://svetodmen.csob.cz/static/downlo ... 6_2022.pdf
Milos
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 23. 6. 2022 05:22

Přesně, Mirku, jak píše Miloš, tak může dopadnout každý. Já mám hlášky při pokusu o založení navlas stejné, nezlomila to ani úvěrová specialistka ČSOB na jejich úvěrovém call centru (na které by se obrátili i z pobočky na základě té hlášky, tedy tam nemá v mém případě smysl jít také). U ní to akorát nedělalo takové "tajnosti" (zamítnutí až po vyplnění všeho jako při online pokusech), ale zamítlo jí to hned na základě mého rodného čísla, bez udání důvodu. Doporučila měsíc dva počkat, že důvod fakt nezná, ale bonita či registry to nejsou, to by viděla z reakce systému - to je ale už přes rok, občas jsem to online znova zkusil (cca po 3 měsících) a beze změny. Prostě nějakou formu blacklistu na kreditky ČSOB používá a po výpovědi kreditky na něm může být evidentně kdokoliv (i když jiné závazky plní, u mě třeba více jak 10 let hypotéky u nich atd. - tento blacklist se týká evidentně jen kreditek a další faktory jako úvěry, zaměstnání atd. vůbec nebere v potaz, když na úvěrovém vidí zamítnutí ještě před vyplněním těchto dat, jen na základě mých osobních údajů).
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod jjrr 23. 6. 2022 07:47

Já měl v appce předschválenou kreditku přes 100000 Kč, tak jsem zkusil online žádost a zamítnuto, nikdy jsem v ČSOB žádnou kreditku ani úvěr neměl. Asi po měsíci volala z ČSOB s nabídkou úvěru a pojištění a investic do fondů a podobných nesmyslů, řekl jsem jí, proč mě nabízí úvěr, když mi zamítli kreditku, tak byla překvapená a poradila, ať zkusím zažádat po 3 měsících znovu.
:D
jjrr
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod evelista 23. 6. 2022 09:42

zamestranci hrajou divadlo se trema mesici, idealni cas pro ne. Treba uz budou pracovat jinde. Ja mam KK a uz zadny dalsi uver nedostanu, jinde mi daji 800k czk. Impozantni. Nema cenu nikam chodit na pobocku uz to lidi pochopte, zapnout stejny nastroje jako vy doma a vypadnete ze skoringu ze zamitnuto.
evelista
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fc70 23. 6. 2022 15:52

Smysl to mít může, protože zaměstnanec vidí daleko víc případů, než posbíráme my tady, a občas řekne něco, co by neměl, o tom, jak to funguje. Ale samozřejmě se na místě nepozná, jestli říká něco relevantního, nebo jen okecává, aby se zbavil klienta rozčarovaného ze zamítnutí.
fc70
Diskutér

Odeslat příspěvekod MirekM. 23. 6. 2022 15:57

Na pobočku jsem tedy již nešel, když zjistila pracovnice infolinky včera v systému rozpracovanou žádost, chtěla projet celou žádost sama, nakonec jsme se domluvili na dnešku v případě neúspěchu. Vše dnes znovu zadala, výsledek byl úplně stejný - zamítnuto, pouze jsem se dozvěděl, že problém nebyl v registrech.
Požádal jsem o revizi rozhodnutí automatu živým pracovníkem úvěrového oddělení (což ale nelze po online zamítnuté žádosti z IB či SB). Mají se ozvat. Nedělám si ale iluze, že by pracovník úvěrového oddělení šel proti rozhodnutí automatu. :-)
MirekM.
Diskutér

Odeslat příspěvekod Milos 23. 6. 2022 20:44

Dalším důvodem zamítnutí vydání nové kreditky může být ještě ban za protáčení peněz přes Cool karty :oops:
Naposledy upravil Milos dne 23. 6. 2022 21:11, celkově upraveno 1
Milos
Diskutér

Odeslat příspěvekod jjrr 23. 6. 2022 20:54

To jsou jen dohady.
jjrr
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků