ČSOB

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod anonymní až na IP 19. 2. 2013 12:04

Tak na jine pobocce CSOB mne nabidli ofic. dokument s razitkem, podpisem a zustatkem uctu v anglictine za 100 czk (dokonce me ho vytiskli zdarma vice nez jedenkrat). Co na to rici?

edit: a s usmevem k tomu!
anonymní až na IP
Diskutér

Odeslat příspěvekod mobilman 12. 3. 2013 02:07

FYI v nové verzi SmartBanking 1.5 chybí aktuální zbývající limit pro platby kartou, místo toho tam je statický celkový limit pro 3D platby na internetu. Škoda, já zrovna ten zbývající týdenní limit docela sledoval a i když ho mám na maximu (150K pro Visa Classic) tak se mi podařilo ho téměř vyčerpat, takže jeho absenci chápu jako velké minus. Ještě že mám všechny aplikace Androidu zálohvané a tak nebyl problém po aktualizaci na 1.5 se vrátit zpět na 1.4.
Nicméně nevím proč nebylo možné 3D limit prostě jen přidat navíc aniž by se něco jiného nezrušilo, tenhle přístup moc nechápu...
mobilman
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod .neo 12. 4. 2013 14:05

Za změnu limitu plateb kartou po internetu se platí přes IB 20 Kč, nevíte, jestli je tenhle poplatek i při změně na pobočce? Díky
.neo

Odeslat příspěvekod mobilman 12. 4. 2013 14:45

Poplatek za zmenu limitu je jednotny, je jedno jakym zpusobom bylo pozadano (zda-li IB, SB, osobne..)
mobilman
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod .neo 12. 4. 2013 17:06

Ok, takový poplatek, to je taky pěkná zlodějina.
.neo

Odeslat příspěvekod mobilman 12. 4. 2013 18:22

To je pravda, dnes to jde v každé druhé bance nastavit online a zdarma a to do velmi vysokých hodnot. U mojí Visa Classic je to u ČSOB týdně max. 150.000 Kč což asi většině klientů stačí ale uvítal bych vyšší (nejednou se mi povedlo limit vyčerpat že kartu už nešlo až do pondělí použít). Např. u mBank je možno limit stanovit neomezeně, u AirBank je to alespoň dvojnásobek 300.000 Kč
mobilman
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Barbora18 13. 4. 2013 18:06

.neo píše:Ok, takový poplatek, to je taky pěkná zlodějina.

skoro všechny poplatky v bankách jsou zlodějina. mě vždycky nejvíc vytočí, když jedna banka si za stejnou službu naúčtuje desítky i stovky korun a druhá tu samou má zdarma, například vedení úvěrového účtu
Barbora18
Návštěvník

Odeslat příspěvekod S474N 19. 4. 2013 08:25

A co te nuti vyuzivat sluzeb te prvni jmenovane?
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inženýr
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mobilman 19. 4. 2013 08:37

jo tak nejak. pouzivam CSOB protoze chci, zadny zavazek me tam nedri na trhu je moznost volby, nikdo tam nemusi byt z donuceni myslim ze ruznych uctu a sluzeb je na trhnu celkem dost a je z ceho vybirat.
mobilman
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rickart 5. 6. 2013 11:42

Zdravím, čsob k 31.7. připravuje transformaci Studenského konta plus na produkt Studentské konto. Podezřívám banku ze záměru nepřímo konto zpoplatnit skrz nové MC, které by měly nahradit karty Visa. Drobná poznámka pod čarou odkazuje na ceny karet, nicméně MC student tam vůbec neuvádí, což byl sice stav i u Visa student. Na druhou stranu starší Studentská konta plus jsou vedeny v současnosti zdarma a novější Studentská konta za poplatek 30,-, nějak si mi nezdá, že by se banka najednou rozhodla pro takovou vstřícnost a přišla o zaručený zisk, byť nevelký, ale stálý.

Přivítám Vaše názory.
rickart
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ulda07 5. 6. 2013 18:25

rickart píše:Zdravím, čsob k 31.7. připravuje transformaci Studenského konta plus na produkt Studentské konto. Podezřívám banku ze záměru nepřímo konto zpoplatnit skrz nové MC, které by měly nahradit karty Visa. Drobná poznámka pod čarou odkazuje na ceny karet, nicméně MC student tam vůbec neuvádí, což byl sice stav i u Visa student. Na druhou stranu starší Studentská konta plus jsou vedeny v současnosti zdarma a novější Studentská konta za poplatek 30,-, nějak si mi nezdá, že by se banka najednou rozhodla pro takovou vstřícnost a přišla o zaručený zisk, byť nevelký, ale stálý.

Přivítám Vaše názory.


Díky za upozornění, staré studenské konto mám, ale nevyužívám, ani jsem nezaregistroval, že čsob změnilo podmínky pro nová st. konta. Dle mého názoru to od srpna určitě zpolatní 30 Kč/měs.
Při nejbližší příležitosti ho zruším...
ulda07
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod rickart 5. 6. 2013 22:12

No oni právě sníží ten poplatek na 0,- a to mě znepokojuje, spíš to vidím na budoucí zpoplatnění vedení karet MC, které nepujde zrušit jen tak bez sankce. Tuším, že jsem četl o problémech při rušení kont v KB, kdy chtěli potom nějaké poplatky za zrušení MC.

nové sazebníky
http://www.csob.cz/cz/Csob/Sazebniky/Stranky/Nove-sazebniky.aspx
rickart
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod meme1255 5. 6. 2013 23:13

Možná že zpoplatní kreditky, ale pochybuji o tom, že by zpoplatnili debetky vydané k ČSOB Student kontu, tomu nevěřím..
meme1255
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fremantle 6. 6. 2013 11:08

Jako zajímavost, s novým sazebníkem zároveň ČSOB uvádí od 1. srpna nové kreditní karty, všechno MasterCard s PayPassem a mezi nimiž se nachází i MC World, která vrací 1 % (max. 1.000 Kč měsíčně) a zároveň je zdarma při útratě aspoň 5.000 Kč v měsíci.
Samozřejmě při této útratě vychází lépe Citi Life i s poplatkem (nad 10.000 Kč pak i vracecí KK RB), celkem ale překvapí, že i moloch se zmohl něco nabídnout.
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod zevlovaci 6. 6. 2013 22:29

já bych je z ničeho nepodezříval.
Mají tam napsané: Jedna studentská kreditní karta MasterCard Standard pro majitele v ceně konta .
Společně s tou poznámkou pod čarou to chápu tak, že vedení je a bude zdarma, a ostatní poplatky by měly být v ceníku (asi ve sloupci MC embos..).
Pokud debetku zpoplatní, tak adios, alternativy tu jsou.
zevlovaci
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků