ČSOB

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod zevlovaci 10. 1. 2013 21:17

Ale proboha proč equa, když to čsob studentské konto existuje? A navíc:
"Měsíční vedení při příjmu na účet pod 10 000 Kč --- 99 Kč"
toto je likvidační podmínka při sronávání se studentským účtem (pro většinu studentů).

Proč fio s podmínkou 4000 když u čsob je výběrů neomezeně bez podmínky?

Z diskuze mi vychází, že to čsob studentské je vážně obecně nejlepší (následně fio a mbank), pokud nemáte specifický usecase, který jde náhodou aplikovat jinde.
zevlovaci
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 10. 1. 2013 21:43

Vyrobit obrat 10 000 Kč každý měsíc není takový problém, stačí poslat prach sem a tam :).
Ale jak chceš, pokud ti vyhovuje, není co řešit. Až skončí doba, kdy ho můžeš využívat, budeš muset řešit změnu účtu a to je pro hodně lidí problém - často jsou v tu dobu už "zahákčkováni" (úvěry, hypotéka) a tak platí a platí. Ale každý svého štěstí strůjcem.

Já si ještě několik let v práci vystačil s vkladní knížkou :)

-- 10. 1. 2013 21:44 --

Jedna věc je u mě u velkých bank neakceptovatelná - historie transakcí. Třeba Poštovka/ČSOB má jen 550 dní. A jelikož promlčecí lhůta jsou většinou tři roky, může to někdy znamenat problém. To třeba u FIO mám historii účtu až do roku 2006, kdy jsem účet zakládal, stejně tak mBank má neomezenou historii.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod meme1255 11. 1. 2013 18:36

A jaký je rozdíl mezi změnou účtu "teď" a mezi tím když bych přešel jinam? A až by např. ta Equa změní podmínky tak co se změnilo? :hm (Tady vím dopředu, KDY se mi ty podmínky změní - (Ano, mohou ten ceník změnit i dříve, ale ty změny doteď byly k lepšímu, ne k horšímu)
meme1255
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 11. 1. 2013 22:05

Rozdíl je ten, že na něm můžeš mít "navěšeno" spoustu plateb a vlastně si už ani nepamatovat kdo všechno tvoje číslo účtu má
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod .neo 8. 2. 2013 15:26

Poplatek 20 Kč za změnu limitu na kartě? To si dělá čsob srandu ne?
.neo

Odeslat příspěvekod Akciový Klokan 8. 2. 2013 15:44

RB má tuším 50,- :D
Nevěřte lidem nad 30 let. Mohli by mít znalosti a zkušenosti ! :-)))
Akciový Klokan
Diskutér

Odeslat příspěvekod anonymní až na IP 14. 2. 2013 19:49

Nevíte, jaký je poplatek, když potřebuji složit 110 eur v českých korunách na pobočce ČSOB ve prospěch ČSOB účtu, zřejmě vedeném v CZK? Co kdyby byl veden v eurech?



V prvním případě 9 Kč, ve druhém 1 %, min. 250,–? Asi by ale měl být veden v oirech, ne? Takže 250,-.
anonymní až na IP
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 14. 2. 2013 19:58

A nebylo by nejjednodušší to vzít přes Easychange (http://www.europlatba.cz)? Mají účet i u ČSOB, třeba by se dalo domluvit, aby to poslali v rámci banky a tudíž pro příjemce bez poplatku; pro tebe to bude bez poplatku tak jako tak.
Sice budeš "vplácet" v Kč, ale mají nízký spread, takže díky úspoře na poplatku není co řešit.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymní až na IP 14. 2. 2013 20:01

Bohužel vyžadují složení hotovosti na pobočce ČSOB, je nutné dokládat i potvrzení z pobočky.
anonymní až na IP
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod anonymní až na IP 15. 2. 2013 12:00

Tak jenom info: stálo to 70 Kč + 2 % za směnu


Teď řeším ještě jinou věc - potřebuji ověřit bankovním úředníkem ČSOB, že mám na svém účtu určitou částku peněz, resp. nějaký lejstro kolik tam mám + podpis a razítko. Lze udělat printscreen v IB a nechat jim to podepsat a porazítkovat. Bohužel za tohle po mně chtěli v ČSOB na pobočce, kde jsem byl, 300 Kč + DPH (??? služba jak prase). Nějaký nápad, jak je donutit to získat levněji? Přemýšlím, že obejdu pár poboček a snad se někde slitují a orazítkují ten vytisknutý printscreen študákovi zadarmo :-| .

Nebo jsem přemýšlel o přeposlání disponibilního zůstatku třeba k Axe nebo k Zunu, kde mám také účty, dlají-li to levněji, ale co ty mají v Brně za pobočky? Zuno nic a Axa má, nemýlím-li se, pouze zprostředkovatele služeb... Navíc nemám moc času, takže bych to nejraději vyřídil u ČSOB.
anonymní až na IP
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod S474N 15. 2. 2013 12:08

Tak a k jakymu ucelu to chces? Tyhle veci se delaji obvykle z takovych duvodu, kde 300 Kc je ve finale miziva castka.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymní až na IP 15. 2. 2013 12:35

Prokazani, ze mam dostatek financnich prostredku -> ziskani viza.

Ja tech 300,- nakonec za to dam, kdyz mne to nebudou chtit udelat zadarmo nebo levneji. V sazebniku jsem to ale nenasel, nasel jsem vsak "Ostatní činnosti v sazebníku výslovně neuvedené: 200,– za každých 15 min. práce i započatých".
anonymní až na IP
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod S474N 15. 2. 2013 12:49

A mohu vedet, co cloveka nuti setrvavat v ustavu jak je CSOB?

Mimochodem, byl konec roku a vsichni automaticky rozesilali dopisy se stavy uctu. Neslo by pouzit to?
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymní až na IP 15. 2. 2013 13:29

ČSOB Studentské konto, kde za nic, co používám, neplatím vč. samotného vedení účtu* a kvalitní IB**.

Bohužel ne (musí to být aktuální), navíc jsem tam ke konci minulého roku neměl mnoho prostředků.


* Zuno jsem zakládal pouze kvůli příchozím cizozemským platbám, ale i to je spíše k ničemu, kvůli poplatku za odeslané (ne)SEPA platby + karta k dobru + opětovné vydání při ztrátě je zadarmo, i když nevím, jestli by byla potřeba vygenerovat nový PIN, který je zpoplatněn (spíše ano)
** oproti směšnému u Axa
anonymní až na IP
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod S474N 15. 2. 2013 13:46

No vidis, tak mas vsechno zadarmo, tak holt ty 3 kila obetuj.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků