ČSOB

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 18. 8. 2019 11:29

Teda, škoda že ne i Fitbit Pay.
I když většinou Fitbit a Garmin Pay pokrývají banky současně.
Spořka má Fitbit do konce roku nabídnout.
Radek.Hulan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod midkingking 28. 8. 2019 14:15

Radek.Hulan píše:ČSOB a SmartKlíč je ok, dokud se ovšem člověk nedostane do potíží :) Třeba reinstaluje telefon, uhradnou mu jej, atd. Pak se nemá šanci přihlásit, musí jít na pobočku či do bankomatu ČSOB, kde si vyžádí nový token, což, když je v zahraničí, prostě udělat nejde.

Takže je bez možnosti přistupovat do bankovnictví.

Spořitelna pro svůj "George klíč" podporuje i autentizaci hlasem, takže tam by to snad šlo, ČSOB zatím ne.

Ono stačí i 3x blbě zadat PIN a člověk je bez bankovnictví u ČSOB.

Což jde překvapivě snadno, stačí si jej změnit na webu, v mobilu se přihlašovat otiskem prstu, a ta mobilní aplikace je tak blbě napsaná, že posílá zapamatovaný PIN, ne nějaký token, takže 3x prst, bankovnictví se zablokuje, a člověk klusá na pobočku.

Zase, co si počít v zahraničí?

Bude to zajímavé :(


Tady si dovolím nesouhlasit. U ČSOB nemusíte chodit na pobočku, ani chodit do bankomatu pro vydání nového aktivačního kódu. Máte hned další dvě možnosti, co můžete udělat.

Pokud máte aktivní telefonní bankovnictví, tak Vám na telefonu mohou nastavit reaktivaci SOTP metody. Tím se Vám zpět nastaví SMS metoda a z pohodlí domova si v CIM portálu vygeneruje nový aktivační kód.

Pokud máte na CIM identitě nastavené jednofaktorové přihlašování, tak si ve správě SOTP zařízení můžete vygenerovat rovnou nový aktivační kód. Zařízení následně budete muset aktivovat také v CIM portálu pomocí SMS kódu.

Další možností je se přihlásit do 1IB a tam si můžete vygenerovat nový aktivační kód.

-- 28. 8. 2019 15:26 --

slavo963 píše:Air bank pri posilani plateb do jinych bank zobrazuje jmena majitelu uctu, krome CSOB. Nevim jak to delaji, ale je to tak.
A to jde o jedinecne platby, kde neznam jmena majitelu uctu. Typicky pro banky 0100, 2010, 0800, 0600, 2700....


To je ale nějak zvláštní, provedl jsem 4 tuzemské příkazy z účtu Airbank na účty jiné bankovní instituce a jméno příjemce se nikde nezobrazilo. :) AirBank jméno příjemce prostě nezná a ani znát nemůže. AirBank totiž funguje jako "stalker" banka, tzn. AirBank si ukládá jména odesílatele. AirBank je schopna takto učinit pokud ho ovšem banka odesílatele pošle. Protože v clearingu ČNB je Debtor.Name nepovinným atributem, takže ho banky v případě tuzemského příkazu nemusí vyplňovat. Takže se mi běžně stává, že obdržím platbu z jiné banky a zobrazí se mi pouze číslo účtu bez jména.
midkingking
Návštěvník

Odeslat příspěvekod slazz 28. 8. 2019 15:15

Take funguje mit dalsi mobilni klic napr. na tabletu nebo druhem telefonu.
slazz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Roman1989 6. 9. 2019 12:04

Chtěl bych vložit peníze na účet pomocí vkladomatu. Na stránkách se píše, že zdarma, ale pak je v ceníku toto:

"Zpracování hotovosti připisované na účet 15 Kč"

to se týká čeho?
Roman1989
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ROlda78 6. 9. 2019 12:32

tak záleží, v které části ceníky to mají :-D
ale nabízí se třeba pokladny, ty CSOB ještě má!
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DoubleSix 6. 9. 2019 14:34

Vklad hotovosti přes vkladomat je zdarma. Vložená částka se připíše na účet téměř okamžitě. Funguje to tak i o víkendu.
DoubleSix
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod audiobullys 8. 9. 2019 13:10

Tudle mi naúčtovali 20 Kč , kupující mi vložila peníze na poště .
audiobullys
Diskutér

Odeslat příspěvekod Roman1989 8. 9. 2019 13:30

DoubleSix píše:Vklad hotovosti přes vkladomat je zdarma. Vložená částka se připíše na účet téměř okamžitě. Funguje to tak i o víkendu.


potvrzuji.
Pak by mě ale zajímalo co je těch 15 kč v ceníku.
Roman1989
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod drkarel 8. 9. 2019 21:00

A není to zpracování hotovosti na pokladně? Kde to v tom ceníku je a v jakém ceníku to je? Já to nějak nemůžu najít.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod kamil2268 24. 9. 2019 12:24

Dneska mi volali, že jestli jsem spokojený se službama blabla... Tak říkám, že jediný problém je google pay a prý bude nasazen do několika dní...Takže jestli to spustí od října, kdo ví.
kamil2268
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod anonymni 24. 9. 2019 17:12

Tak nové Obchodní podmínky plati od listopadu, takže dříve než od 1.11. to urcite nebude.
anonymni

Odeslat příspěvekod slavo963 25. 9. 2019 11:24

Mensi info, lze podojit CSOB o 3000Kc, pri vhodne konstelaci(nemit ucet u CSOB a stavebni sporeni). Staci zalozit Plus konto(odmena 500Kc) a zalozit stavebni sporeni na cilovou castku 200 000(poplatek 500kc, ale vratka na ucet 3000kc), sporit se "nemusi", ale asi vhodne bude(kuli statni podpore + rocni poplatek za vedeni 360Kc)...urok je "jenom" 1,2%...
slavo963
Přeborník

Odeslat příspěvekod redhaven 25. 9. 2019 13:56

Poopravim v tom, ze 2000 je vlastne pouze 100% sleva z uhrady za uzavreni SS do 200k CČ, zadnych 500kc se tedy neplati, jak o tom pises, respektive plati se 2000 poplatek, ktery je po splneni podminek vracen. 100% slevy z uhrady SS vsak dava nyni vice stavebek.
redhaven
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod wit.cz 25. 9. 2019 15:37

Přesně. To je jak podojit policajta tím, že správně zaparkuju a nezaplatím pokutu.
<- Pod obrázkem najdete odkaz na platformu Portu, kde po registraci získáme oba 3 měsíce bez poplatků. Díky, kdo jste využil.
wit.cz
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod slavo963 25. 9. 2019 16:12

Nn, poplatek je 2000(1% z cílové sumy ), akce odpuštění poplatku 1500 Kč, 3000 Kč bonus na nově otevřený Plus konto.
Dávam vám sem čerstvé info o akci(do 31.10.),tak nebrblete a utíkejte do ČSOB :-)
slavo963
Přeborník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků