ČSOB

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod redhaven 3. 2. 2020 12:40

Jsou na novy postovni ucet nejake poplatkove prazdniny, mesic apod.? V lednu jsem tam totiz protocil platbu 13k z Čsob sveho uctu..
redhaven
Nadšenec

Odeslat příspěvekod PULPANM 3. 2. 2020 12:51

Přihlášení mi funguje tam i tam.
Dle info od bankéře jsou poplatkové prázdniny 4 měsíce, ale jiný bankéř mi o tom vůbec neřekl.

Máte někdo DUO PROFIT?
PULPANM
Diskutér

Odeslat příspěvekod chrudimi 3. 2. 2020 13:02

Mně tedy přihlášení také nejde.
chrudimi
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PULPANM 3. 2. 2020 13:10

IB ani SB nejde, ale když jsem to psal ve 12:51, tak SB šlo.
PULPANM
Diskutér

Odeslat příspěvekod jir.vesely 3. 2. 2020 13:30

Já mám duo profit - co chceš vědět?
jir.vesely
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PULPANM 3. 2. 2020 13:32

No jestli mám zkusit, jako investor-amatér, jestli to má smysl s ohledem na zhodnocení.
Jasné, vím, že se těžko dá předpokládat vývoj, ale jestli když si nechám v ČSOB poradit od investičního poradce, jestli spíš mohu čekat dobrou a odbornou radu, co k duo profitu pořídit, nebo mám hledat a bádat spíš sám.Díky
PULPANM
Diskutér

Odeslat příspěvekod chrudimi 3. 2. 2020 13:44

SB už zase jede.
chrudimi
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ROlda78 3. 2. 2020 13:47

PULPANM píše: jestli to má smysl s ohledem na zhodnocení. Jasné, vím, že se těžko dá předpokládat vývoj, ale jestli když si nechám v ČSOB poradit od investičního poradce, jestli spíš mohu čekat dobrou a odbornou radu, co k duo profitu pořídit, nebo mám hledat a bádat spíš sám.Díky
je to kus od kusu - tak 4 z 5 dobře neporadí. jinak záleží co očekáváš, jestli porazit inflaci nebo úplně jiné zhodnocení
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér

Odeslat příspěvekod PULPANM 3. 2. 2020 13:55

aspoň tu inflaci porazit.
PULPANM
Diskutér

Odeslat příspěvekod jir.vesely 3. 2. 2020 14:14

Takhle, já si myslím, že to smysl má. Duo profit má teď 3%, což je paráda a splní to takovou konzervativní složku portfolia. Investice se těžko odhadujou a co se týká poradce, tak to záleží, na koho narazíš. Já si se svým celkem sednul a poradil mi dobře. Pro informaci jsem to otevíral na začátku července, vybrali jsme 4 fondy, kam jsem to rozhodil. Vstupní poplatky byly 1.5-3%, další poplatky tam nejsou a i když to teď trochu kleslo kvůli nervozitě z koronaviru, tak jsem stejně zhruba 9% v zisku (bez poplatků - ty se strhávají při nákupu a v aplikaci se s nima dál nepočítá v přehledu). Shrnuto - vždycky může být líp, ale na produkt, který je pro mě naprosto bez starostí, to není špatné a určitě lepší než kdyby to leželo na spořáku s 1.5% p.a. Co je třeba zvážit je aktuální potenciál akcií, protože třeba realitní fondy ČSOB vůbec nemá. Prognóza je, že rok 2020 by měl pořád růst, ale nikdo to samozřejmě nezaručí. Navíc teď je to trochu dole, takže by mohl být správný čas. Hlavně to tam případně posílej po menších částkách a ne všechno naráz - jestli bude tvůj poradce rozumnej, tak ti to poradí stejně jako ten můj.
jir.vesely
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PULPANM 3. 2. 2020 14:22

Díky, sejdu se s ním tedy a probereme možnosti
PULPANM
Diskutér

Odeslat příspěvekod jir.vesely 3. 2. 2020 14:40

Pokud tě napadnou nějaký další specifický otázky, tak klidně napiš SZ, ať to zbytečně nespamujeme tady do vlákna.
jir.vesely
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Lenka_2 3. 2. 2020 15:22

Na poražení inflace stačí státní protiinflační dluhopis, je to konzervativní, bezpečná a poplatkově příznivá investice. A taky ho lze pořídit v ČSOB.
Lenka_2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ROlda78 3. 2. 2020 16:10

jak kdy Lenčo: https://prnt.sc/qq72j8
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér

Odeslat příspěvekod audiobullys 3. 2. 2020 18:52

K fondům - není to špatná investice, ovšem pokud nastane pokles jako ke konci roku 2018 o 10 a více procent je třeba jít na nákupy když jsou takový výprodeje a počkat než se investice zhodnotí do plusu.
Rozdíl je v načasování výběru, pokud po roční rallye se zhodnocením třeba 14 procent bych chtel vybírat tak zrovna přišel pokles.
audiobullys
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka