ČSOB

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod redhaven 18. 2. 2020 18:54

Sám jsem zvědav copak bude těch druhých 30kč za poplateček. Žádné automat inkaso jsem při online zakládání KK nezadával, ani minulý měsíc mě nic neúčtovali. V bance jsem už vůbec nebyl něco přestavovat.
redhaven
Diskutér

Odeslat příspěvekod otilrak 24. 2. 2020 10:36

Zdravím, dotaz na zrušení účtu. Mám účet u ČSOB něco přes půlrok a zjistil jsem, že jsem byl vážně naivní při zakládání ohledně mobility banky a jejím fungování na internetu - skoro vše musím jít potvrzovat osobně do banky...

Budu platit nějaký poplatek za zrušení účtu dříve než po roce? Nedaří se mi tato informace najít. Poznamenávám, že všechny příkazy budou předem zrušené.
Philips Savy>N 5110>Si A55>SE T230i>N 6610i>N 1600>N 2610>N 6300>N N79>N 6300>Sa E1120>N 6300>HTC Wildfire S>HTC Desire C>THL W100>Sa E1180>Lumia535>UlefoneU008>XiaomiRedmi6
otilrak
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mate59 24. 2. 2020 18:30

Nebudeš platit poplatek,zrušení je zdarma.
mate59
Diskutér

Odeslat příspěvekod Solymr 26. 2. 2020 19:27

Známý byl v ČSOB na domluvené schůzce s tím, že mu končí červené konto (500k) a poradkyně mu nabídla buď tuhle částku rozdělit na 2x 250k (viz jejich úročení do 250k 0,5 % a mezi 250-500k 0,75 %). Banka dále uvádí úrokovou míru 1 % s touto podmínkou: "A při úsporách nad 500 000 Kč celé úspory dokonce úročíme 1 % p.a., a to až do 1 000 000 Kč.", přitom graf v pravo ukazuje hodnotu 1 % až nad částku 1mil. Můj první dotaz: Co jsou ty podmínky, aby klient dosáhl úrok.sazby 1 % při částce 500k-1mil?

Dále mu poradkyně nabídla produkt DUO profit, kde mu však neřekla, že minimálně půlka v této částce by šla na investice (logicky nepojištěné), kde by pak ale úrok v té pojištěné složce (spořící část) byl 3 % - na 1 rok. Ví se, na jakou úrok.sazbu to pak klesne? Otázkou je výběr správného podílového fondu do investiční složky, míra rizika a zhodnocení či poplatky u konkrétního fondu. Nabídla rovnou fond Bohatství https://www.csob.cz/portal/lide/investi ... 00002244/4 (38 % akcie, 51 % dluhopisy, 11 % depozita; vstupní poplatek max. 2 %, celková nákladovost 1,69 %). Poplatky ani nezmínila. Má takový produkt smysl? Klient chce mít přístup k penězům, našetřil si danou částku a snaží se pravidelně odkládat.
Solymr
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod suram 26. 2. 2020 19:36

Sorry, ale co dělat s penězmi, si od zaměstnanců banky nechá radit snad jen hlupák. Oni nejsou placeni za to, že klient vydělá, ani jsou placeni za to, že vydělá banka na klientovi. Ty nabídky nemá cenu ani komentovat.
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod PULPANM 27. 2. 2020 09:35

Takhle jssně bych to neviděl, pro začátečníky je to volba přiměřená, myslím.Čili třeba pro mne.
PULPANM
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 27. 2. 2020 10:01

Fondy ČSOB mají velmi vysoké náklady a ani výkonnost není moc zajímavá. Otec si nechal kdysi nějaké fondy od ČSOB natlačit, když jsem se náhodou po několika letech měl možnost podívat, tak byl ve ztrátě, v rámci zachování mého duševního zdraví jsem se rozhodl se o to dále nezajímat ….
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Solymr 27. 2. 2020 11:31

Tak pro klienta je nejdůležitější mít k těmto penězům přístup a je poměrně opatrný, když slyší slovo investice. Rád má tyto peníze bokem od BÚ. Mě napadá spořící účet od Creditas - 1,6 bez podmínek.
Solymr
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PULPANM 27. 2. 2020 11:41

PatrikChrz píše:Fondy ČSOB mají velmi vysoké náklady a ani výkonnost není moc zajímavá. Otec si nechal kdysi nějaké fondy od ČSOB natlačit, když jsem se náhodou po několika letech měl možnost podívat, tak byl ve ztrátě, v rámci zachování mého duševního zdraví jsem se rozhodl se o to dále nezajímat ….

Jen to skouším přes duo profit ne ze by ta 3% pokryla případnou ztrátu, ale třeba to v horizontu 3-5ti let něco vydělá.A nebo ne
Jiné likvidní peníze mám na TRINITY, Wustenrot,Creditas
PULPANM
Diskutér

Odeslat příspěvekod ROlda78 27. 2. 2020 13:22

duo profit je dobrý, zejm. v případě, kdy ho uděláš bez investice ;-)
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 27. 2. 2020 14:26

A máš tip, jak toho dosáhnout? 3 % by se hodily
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod mate59 27. 2. 2020 18:35

ROlda78 píše:duo profit je dobrý, zejm. v případě, kdy ho uděláš bez investice ;-)

Ale jo, jako vtip je to dobrý.
mate59
Diskutér

Odeslat příspěvekod antonsek 27. 2. 2020 20:39

PatrikChrz píše:Fondy ČSOB mají velmi vysoké náklady a ani výkonnost není moc zajímavá. Otec si nechal kdysi nějaké fondy od ČSOB natlačit, když jsem se náhodou po několika letech měl možnost podívat, tak byl ve ztrátě, v rámci zachování mého duševního zdraví jsem se rozhodl se o to dále nezajímat ….

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
antonsek
Diskutér

Odeslat příspěvekod tomasvlasak 28. 2. 2020 10:25

V rámci ČSOB premium je možné splnit podmínku pro vedení účtu zdarma uložením 1,5 milionu a dokonce se počítají i investice přes patria, takže by mělo stačit uložit akcie v této hodnotě a mít klid, je to tak?

Vím, že Patria má drahé poplatky, ale při založení by první 3 obchody měly být zdarma a jedná se mi o dividendové CZ akcie na dlouhodobé držení, takže v tom problém nevidím ... aktivní obchodování řeším samozřejmě jinde

má to někdo takto vyzkoušené a je to v pohodě nebo stejně čsob tlačí na prodej fondů nebo jiných produktů, případně vyhrožuje zrušením premium?

díky za info
Věnuji se stavebnímu spoření, doplňkovému penzijnímu spoření, úvěrům a investicím. Osobní konzultace v Praze a Středních Čechách zdarma.
tomasvlasak
Diskutér

Odeslat příspěvekod ROlda78 28. 2. 2020 12:33

1,5 mio stačí a ČOBka netlačí fakt na nic
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka