ČSOB

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Mimonik 28. 2. 2020 13:40

Na nic netlačí, ani úplně neřeší, když se tam ten obrat neudělá...
Mimonik
Diskutér

Odeslat příspěvekod ROlda78 28. 2. 2020 14:09

mate59 píše:
ROlda78 píše:duo profit je dobrý, zejm. v případě, kdy ho uděláš bez investice ;-)

Ale jo, jako vtip je to dobrý.

ono to jde, ale tohle fakt leda v SZ (nebo snad radši nešířit)
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér

Odeslat příspěvekod PULPANM 28. 2. 2020 17:29

Titulek v HN-Světové burzy se kvůli koronaviru otřásají nejvíce od finanční krize. Ceny akcií prudce padají, oslabuje i koruna
A nu ČSOB investicích je to pěkně vidět
PULPANM
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 28. 2. 2020 17:47

Njn, někde tu byla diskuse, že někdy je dobré držet "hotovost" na spořáku a číhat na vhodný okamžik pro zainvestování. A koronavirus ukázal, že ten okamžik přijde i dříve, než jsme čekali. :)
drkarel
Diskutér

Odeslat příspěvekod PULPANM 28. 2. 2020 17:56

To je fakt začíná být ta doba.Přikoupit
PULPANM
Diskutér

Odeslat příspěvekod jir.vesely 28. 2. 2020 20:50

No v kontextu ČSOB si nejsem úplně jistej, protože objednávku na fondy vyřizujou tak pomalu, že při objednání teď už bude po hysterii a trhy už budou v době vypořádání zase nahoře :D jedině, že by to tu recesi opravdu způsobilo. To by pak mohla nastat opravdu zajímavá doba na investice. Tak jako tak to časem přijde.
jir.vesely
Diskutér

Odeslat příspěvekod noi2 28. 2. 2020 23:08

PULPANM píše:To je fakt začíná být ta doba.Přikoupit
Zatím je to stejně chytání padajícího nože. To nedoporučuju.
Indexy jsou na úrovni podzimu, mohlo by to padnout hlouběji.
Navíc sice v Číně počty open cases už klesají, ale křivka nakažených v Evropě je teď v exponencionálně rostoucí části (podobně jako na konci ledna v Číně) a v USA se to ještě ani pořádně nerozjelo (a nejspíš ještě rozjede).
Jinak pěkný závěr dne, vrátilo se to během 15 minut skoro o 3%. Dost lidí vsadilo, že bude přes víkend klid. Já bych na to nevsázel. No, uvidíme po víkendu.
noi2
Diskutér

Odeslat příspěvekod redhaven 1. 3. 2020 23:18

Včera mě opět tento ústav strhl poplatek 2x 30Kč na účtu KK jako "čerpání úvěru", dnes mi 1x30kč vrátily na účet KK jako "sleva za používaní KK".
Už více jak 14 dní čekám až mi zodpoví reklamaci za co si účtují těch 2x 30Kč, stále bez odpovědi.

Minimálně těch 1 x 30Kč je totiž neoprávněných, není o tom nic v ceníku.
redhaven
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 2. 3. 2020 00:26

Ale vždyť už zde někdo psal, že to měl obdobně jako ty a bylo to sjednanou automatickou plnou splátkou karty, kterou tam při sjednání asi automaticky dávají, pokud to neodmítneš. Tak stačí na pobočce tu auto plnou splátku inkasem zrušit a je to. Ono stejně, pokud kartu splácíš klasicky příkazem sám dřív před splatností, tak se ta auto splátka pak daný měsíc ani neaktivuje a ani proto možná nevíš, že ji máš sjednanou :)
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod neosobně 2. 3. 2020 09:00

No uz jsem tu psal, ze vse jsem sjednaval online a zadnou automatickou splatku jsem asi nezatrhaval. Nevim proc bych mel tedy na pobocku a zteacet cas.
neosobně
Diskutér

Odeslat příspěvekod PULPANM 2. 3. 2020 10:00

minarjo píše:Ale vždyť už zde někdo psal, že to měl obdobně jako ty a bylo to sjednanou automatickou plnou splátkou karty, kterou tam při sjednání asi automaticky dávají, pokud to neodmítneš. Tak stačí na pobočce tu auto plnou splátku inkasem zrušit a je to. Ono stejně, pokud kartu splácíš klasicky příkazem sám dřív před splatností, tak se ta auto splátka pak daný měsíc ani neaktivuje a ani proto možná nevíš, že ji máš sjednanou :)

Je to tak, já zadával na pobočce a nabízeli mi automatickou splátku za Kč 30 ( nechtěl jsem)
PULPANM
Diskutér

Odeslat příspěvekod zitow 2. 3. 2020 18:31

Ten poplatek za automatické inkaso strhnou i když je KK vyrovnaná či v plusu.
zitow
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod minarjo 3. 3. 2020 03:17

Někdo je zde trošku nechápavý :), co se té automatické plné splátky kreditky (za měsíční poplatek 30 Kč) týče, takže znova:
Už zde několik lidí psalo, že automatická plná splátka je ve výchozím nastavení AKTIVNÍ, pokud jsi ji v procesu zakládání neodmítl. A je jedno, zda to odmítnutí nastalo při založení online, na pobočce či třeba po telefonu. Evidentně jsi to online založení podcenil a toto automatické inkaso plné splátky "přeskočil" jako nepodstatný parametr (tím to zůstalo ve výchozím, tedy aktivním nastavení) a teď se divíš, že těch 30 Kč měsíčně za auto inkaso chtějí. A fakt není podstatné, zda splátka daného měsíce proběhne tvým manuálním převodem nebo tím auto inkasem. Pokud je auto inkaso plné splátky aktivní, prostě za něj budeš platit stále, dokud si ho nezrušíš, jak uvádí i @zitow. Snad už jasné - a příště buď při online zřizování čehokoliv důslednější, co ti to tam píše a nabízí, máloco má nulový význam :).
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod redhaven 3. 3. 2020 17:48

Tak jsem volal CSOB a potvrdili mě, že inkaso KK jde zrušit přímo v IB. Jaké bylo moje překvapení, žádné inkaso z BÚ ani účtu KK jsem neobjevil !! Takže opravdu netuším za co si tento ústav vlastně účtuje poplatek.

Doplnění:
Nu volal jsem podruhé tento ústav a jiná paní mi potvrdila, že inkaso pro KK nejde v IB ani vyhledat ani zrušit..a naštěstí jde alespon zrušit přes tlf. s ověřením identity, takže konečně snad zrušeno, výslovně jsem se doptal, zda pošlou potvrzovací mail o zrušení, a prý přímo dopis, a prý dokonce bez dalšího poplatku :D
Ale, poslední poplateček ještě za březen si prej musí vzít :D :-D 8-D
redhaven
Diskutér

Odeslat příspěvekod dlouhy.dejw 3. 3. 2020 18:56

S temi placenymi dopisy od CSOB takova historicka odbocka: po prevratu tu bylo dlouhou dobu jen Sporoziro od Ceske siditelny a Postziro (dnes od CSOB, majitel se nekolikrat menil, treba Investicni banka, kdo pamatujete na policejni zasah pri jejich krachu?). Ja byl tehdy decko, ucet u nich mela mama a vse se resilo papirovymi prikazy na pobocce Posty a vsechno bylo zpoplatnene. Internetove bankovnictvi prislo pozdeji, takze clovek nemel cely mesic prehled, co se mu na uctu kdy deje, dokud neprisel mesicni vypis. No a jednou se mame zpozdila vyplata a pak se kvuli nedostatecnemu zustatku neprovedl prikaz k uhrade najmu. Nez jsme to osefovali pres papirove prikazy (mimoradny vypis z uctu, zruseni trvaleho prikazu, jeho obnoveni od dalsiho mesice, jednorazova platba najmu) tak nam stihly prijit dva dopisy o neprovedenem prikazu, prvni za 300 druhy za 600, po druhem dopisu jsme spadli do penalizovaneho zaporu, mimoradny vypis taky neco nemaleho stal, pamatuju si, ze ty zmeny trvaleho prikazu byly taky celkem drahe oproti jednorazovemu prikazu.
Dneska to zni jako historky z praveku, bankovnictvi mam 24 hodin denne v mobilu a vetsinu veci tam mam zdarma, zavadeji se okamzite platby, tehdy se ty papiry posilaly z pobocek Posty do Prahy a datum splatnosti musel byt aspon 3 dny a beda, kdyz jste se podepsali jinak nez na podpisovem vzoru.
dlouhy.dejw
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka