Platba VISOU na Amazonu, jak?

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod buck12345 14. 3. 2011 11:33

Nematu tu nahodou nekdo zkusenosti s uspesnou platbou online pres VISA/ ELECTRON platebni kartu na anglickem nakupnim serveru AMAZON.CO.UK. Uz od rana se snazim koupit jeden produkt a proste kratou zaplatit nemuzu, vzdy je odmitnuta.

:arrow: Nejedna se o presazeny limit
:arrow: Nejedna se o nedostatek penez na uctu
:arrow: Jiz jsem s kartou platil letenku a bez problemu

Jedna se o kratu vydanou AXA BANK ke sporicimu uctu, vpodstate Amazon pozaduje nasledujici informace o karte:

Obrázek

Je tam celkem dost indicii jako jmenom netusim jestli to chtej s diakritikou, jestli se rozlisuji velka/ male pismena. Jestli je nutno uvadet Start date, sice je uvedeno ze je nutno vyplnit jen pri karta Maestro/ solo, ale moje karta taktez tento udaj obsahuje....

Nemate tedy nekdo zkusenosti co a hlavne jak tyto udaje pro uspesnou koupi vyplnit?

Predem diky
buck12345
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 14. 3. 2011 13:29

Jak dlouho tam ten pozadovany zustatek mas? Axa totiz overuje vuci vcerejsimu zustatku. Takze jestli ti prachy prisly teprve vcera, zaplatis az dnes vecer.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod buck12345 14. 3. 2011 13:31

nn zustatek tam je dlouhodoby a to 1000x vetsi nez pozadovana cena za zbozi, tim to urcite neni
buck12345
Návštěvník

Odeslat příspěvekod S474N 14. 3. 2011 14:48

A tou kartou (opravdu touto a ne jiz napriklad znovuobnovenou) si opravdu realne platil neco pres internet? Nebylo to nahodou zpracovano jakozto MO/TO transakce?
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 14. 3. 2011 14:52

A typ karty jsi vybral Visa electron?
Ted nevim, jestli Axa umi MO/TO transakce a jaky je limit. Volal jsem na infolinku Axa a pry ano.
Jedine zkusit napsat na Amazon? Je u tohoto zbozi povolen prodej mimo USA?
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod buck12345 14. 3. 2011 14:57

Volal jsem uz taky na info linku a rekli mi ze karta byla odmitnuta z duvodu:

"chyba autorizace" takze to neni zadny problem z me strany ci axy, ale jeste se mi nikdy nestalo aby amazon nefungoval a to jsem to uz zkousel i vcera.

S kartou jsem platil i v minulosti s tou samou, nedoslo k zadnemu obnovani ci tak neco, prave proto tomu nerozumim...

-- 14. 3. 2011 13:58 --

PatrikChrz píše: Je u tohoto zbozi povolen prodej mimo USA?

jedna se o anglicky server-> Amazon.co.uk. Nekolikrat jsem zde nakupoval byt ale s master card, kde problem nebyl... s visou jsem to tusim jeste prave na amozonu.co.uk nezkousel...
buck12345
Návštěvník

Odeslat příspěvekod S474N 14. 3. 2011 15:04

A jenom pro zajimavost, priradit tu kartu k Paypal si zkousel?

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod buck12345 14. 3. 2011 15:12

no nezkousel, nebot nevim co by to resilo, pac amazon neumoznuje paypal, aspon co jsem teda zatim vysledoval, protoze me to taky napadlo...
buck12345
Návštěvník

Odeslat příspěvekod S474N 14. 3. 2011 15:32

No resilo by to to, jestli neni problem s kartou. Tzn. zkus si ji schvalne prihodit k uctu u Paypalu, jestli to projde.

S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod buck12345 14. 3. 2011 15:47

a jak to mam udelat? pres paypal jsem nikdy nic nekupoval, nechci nikam posilat penize/ nic nabijet....
buck12345
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kalamancharo 14. 3. 2011 17:13

Na PayPal kašlete, spíš zkuste vybrat jiný typ karty. Kupoval jsem v UK eshopu knihy a kartu Visa Electron mi to vzalo pod obyč Visou, ba dokonce pod jiným vydavatelem karet - už přesně nevím :)
kalamancharo

Odeslat příspěvekod lukas1107 14. 3. 2011 17:25

poslete odkaz na produkt, ktery chcete kupovat, mozna je problem tam
lukas1107
Diskutér

Odeslat příspěvekod iggi 14. 3. 2011 22:50

mas nastavene limity?
iggi
Návštěvník

Odeslat příspěvekod buck12345 15. 3. 2011 08:18

mam, nicmene problem asi bude jinde, zahada je skoro vyresena. Volam vcera na axu linku a typek mi oznamil, ze chyba neni u nich, nybrz nekde ezi strankama amoazonu a prijmem me karty, loucil jsem se s nim s tim ze mam cekat a zkouset. Za par hodin mi vola nezn. cislo, nejaka zenska z axy, ze pry problem je v tom ze neni karta nejaksi aktitovana, naccez ji rikam ze jsem s ni z platil na netu... pry ji mam aktivovat, ze ji mam v tom zakladnim stavu. A ZE TO PRY NIC NESTOJI! coz tedy pevne doufam. Kartu jsem nekde aktivoval, mimochodem na nejakem cisle mimo axu linku, zkusil jsem to znova tak se uvidi.

jen fakt doufam ze to vazne nic nekostuje...
buck12345
Návštěvník

Odeslat příspěvekod S474N 15. 3. 2011 09:30

buck12345: kdyby sis zkusil tu registraci do Paypalu, jak jsem ti psal vyse, tak bys to zjistil treba uz drive.

Nicmene nekdo hleda zpusoby jak to vyresit, jiny duvody proc to nezkusit.

S474N
všude byl, všechno zná

Další stránka