Air Bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod msimcard 24. 8. 2014 15:35

Zdravím,

v posledních dnech jsem si všiml, že v Neúspěšných platbách mám 1 položku(pravidelný trvalý příkaz, který odchází každý měsíc 25.dne) Toto takhle bylo asi 3 dny a teď koukám, že už to tam není a je to ve stavu Čekající v příštích 7 dnech.
Jak si mám toto vysvětlit? Nikdy s tím nebyl problém a toto jsem viděl takhle poprvé.

děkuji za názor
msimcard
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 24. 8. 2014 15:47

Nebylo by lepší se na tohle zeptat přímo u AB?
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Diskutér

Odeslat příspěvekod msimcard 24. 8. 2014 15:57

Tomáš Marný: Předpokládám, že nejsem první komu se toto stalo a že zdejší diskutéři budou vědět čím to může být způsobeno. Napadlo mi, jestli není možné, že příjemce platby jí nějak odmítnul, ale když se to má strhávat až 25. dne, tak mi to nedává smysl.
msimcard
Diskutér

Odeslat příspěvekod Franklin 24. 8. 2014 16:06

Já taky pozoruju divné chování IB AirBank. Například zbývá 5 dní do provední trvalého příkazu, ale po kliknutí na V příštích 7 dnech tam nic není. Dva dny čekám a teprve pak (tj. 3 dny před provedením) se to tam najednou objeví.
Franklin
Diskutér

Odeslat příspěvekod msimcard 24. 8. 2014 16:30

Franklin: To jsem rád, že v tom nejsem sám. Poslední dobou mají nějaké odstávky, tak tam něco překopávají. Doufám, že se to nebude horšit - dovedu si představit, že by to byl v mém případě důvod ke změně banky.
msimcard
Diskutér

Odeslat příspěvekod Akciový Klokan 24. 8. 2014 17:16

Tomáš Marný píše:Nebylo by lepší se na tohle zeptat přímo u AB?

Taková odpověď se dá prakticky aplikovat na jakýkoliv dotaz co se tady vždycky řeší. :D
Nevěřte lidem nad 30 let. Mohli by mít znalosti a zkušenosti ! :-)))
Akciový Klokan
Diskutér

Odeslat příspěvekod powery 25. 8. 2014 08:12

Franklin píše:Já taky pozoruju divné chování IB AirBank. Například zbývá 5 dní do provední trvalého příkazu, ale po kliknutí na V příštích 7 dnech tam nic není. Dva dny čekám a teprve pak (tj. 3 dny před provedením) se to tam najednou objeví.

11.3. jsem se banky ptal na to samé a bylo zodpovězeno následující:

V části Zaplatit / Nezpracované najdete jednorázové platby s budoucím datem splatnosti, ale trvalé příkazy bohužel ne. Ty pak najdete pod záložkou Zaplatit / V příštích 7 dnech. Bohužel máme na systému nepřesnost a trvalé příkazy se zde ukazují až 5 dní před zpracováním.
powery
Diskutér

Odeslat příspěvekod jannk 4. 9. 2014 19:44

Kde se da zmenit heslo pro mobilni bankovnictvi? Nejak to nemuzu ani na mobilu ani na pocitaci najit ...
jannk
Diskutér

Odeslat příspěvekod davsopl 8. 9. 2014 21:36

powery píše:
Franklin píše:Já taky pozoruju divné chování IB AirBank. Například zbývá 5 dní do provední trvalého příkazu, ale po kliknutí na V příštích 7 dnech tam nic není. Dva dny čekám a teprve pak (tj. 3 dny před provedením) se to tam najednou objeví.

11.3. jsem se banky ptal na to samé a bylo zodpovězeno následující:

V části Zaplatit / Nezpracované najdete jednorázové platby s budoucím datem splatnosti, ale trvalé příkazy bohužel ne. Ty pak najdete pod záložkou Zaplatit / V příštích 7 dnech. Bohužel máme na systému nepřesnost a trvalé příkazy se zde ukazují až 5 dní před zpracováním.

Takže to vypadá na větší demobanku než Equa.
davsopl
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 12. 9. 2014 23:10

Tak mne Air Bank docela *****.... Před časem jsem si tam otevřel účet, takže jsem zkoušel, co umí jejich IB... Teď jsem si nechal udělat výpis z BRKI a čumím jak fík... Jeden z těch testovacích úvěrů jev BRKI jako "odvoláno"... 20 000 Kč, 96 měsíců... Kuwa,neměly by se tam dostat jen úvěry někam dotažené, a ne ty, kde si člověk jen něco nakliká a pak tu stránku zavře???
Tomáš Marný
Diskutér

Odeslat příspěvekod lopatickaCZ 13. 9. 2014 07:23

Psali to na facebook. Jakmile se v zadosti odklikne souhlas se zpracovanim osobnich udaju, uz se to objevi v registrech.
lopatickaCZ
Diskutér

Odeslat příspěvekod smajlik2 13. 9. 2014 08:02

Tomáš Marný píše:Tak mne Air Bank docela *****.... Před časem jsem si tam otevřel účet, takže jsem zkoušel, co umí jejich IB... Teď jsem si nechal udělat výpis z BRKI a čumím jak fík... Jeden z těch testovacích úvěrů jev BRKI jako "odvoláno"... 20 000 Kč, 96 měsíců... Kuwa,neměly by se tam dostat jen úvěry někam dotažené, a ne ty, kde si člověk jen něco nakliká a pak tu stránku zavře???

Když je tam to odvoláno tak to třeba za měsíc zmizí. Nebo to tam je delší dobu?
A vadí to vůbec něčemu?
Proč si vůbec děláš výpis?
smajlik2
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 13. 9. 2014 08:54

1 rok...

Otázky a odpovědi píše:Jaké informace jsou o mně v BRKI uloženy?
V BRKI jsou kromě identifikačních osobních údajů klienta (tj. jméno, příjmení, datum narození, rodné číslo, místo a země narození a adresa) také informace vypovídající o tom, zda mezi klientem a bankou dojde či došlo k uzavření, případně neuzavření smluvního (úvěrového) vztahu. Dále osobní údaje o finančních závazcích klienta, které vznikly, vzniknou nebo mohou vzniknout vůči bance, tj. počet existujících úvěrových smluv, výše jednotlivých úvěrů a splátek, historie splácení těchto závazků a informace o zajištění závazků apod. BRKI také obsahuje údaje o tom, zda právě žádáte o nějaký úvěrový produkt. Informace jsou v BRKI uchovány po celou existenci úvěrového produktu a dále po dobu 4 let po jeho ukončení. Pokud požadovaná smlouva mezi Vámi a bankou nebyla uzavřena, je tato informace uchována v BRKI po dobu 1 roku ode dne podání Vaší žádosti o uzavření příslušné smlouvy.

-- 13. 9. 2014 08:57 --

V nebankovním registru je tato lhůta pak 6 měsíců...

Tohle je ještě fajn, taková GEMB tam klidně zapíše klientovi i zamítnutou žádost o spotřebák na 400 tisíc, kterou nikdy nepodával...
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 13. 9. 2014 09:52

smajlik2 píše:A vadí to vůbec něčemu?
Proč si vůbec děláš výpis?

Jestli to něčemu vadí netuším, každopádně to při nejmenším vypadá blbě... Výpis jsem si dělal, protože chci refinancovat úvěr ze stavebního spoření, tak abych předem věděl, jestli tam není nějaký nesmysl.
Tomáš Marný
Diskutér

Odeslat příspěvekod astrapa 13. 9. 2014 12:02

Z BRKI to zmizí po roce, jak píše fremantle. A opravdu to může uškodit, je to bráno jako negativní záznam, loni jsem žádal o kreditku Citi, ale na poslední chvíli jsem si jí rozmyslel a žádost odvolal. V registru se to už ale objevilo. A když jsem žádal o hypo, tak na to speciálně bankéřka upozornila. Vypadá to pro banky asi podezřele.
astrapa
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka