Air Bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod slavo963 1. 12. 2014 13:33

Souhlasim s doktorem...nechapu vasi obhajobu bank...v minulosti se nabalily dost...nyni je treba poradne sosat a nic nedarovat, resp. vybrat vse, co jde - v ramci smluvnich podminek...a kdyz se jim to nelibi, tuhle moznost muzou zrusit...
Nabizim 600Kc za zalozeni uctu v Revolut, vice informaci pres SZ
slavo963
Diskutér

Odeslat příspěvekod xtonda 1. 12. 2014 13:36

Jo, zejména Air Bank se v minulosti nabalila.
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 1. 12. 2014 13:44

Tak na druhé straně je pravda, že Air Bank byla svého času taková slibotechna, jak už tady Akciový Klokan zmiňoval, že budou depozitní bankomaty na eura, kreditní karty, hypotéky (no ty možná reálně budou už v příštím roce, ale zatím je to pořád jen takový slib) a z těch nakonec uskutečněných slibů trvalo poměrně dlouho i to, že bankomaty budou přijímat i Visa karty a bude možnost vkládat hotovost přes bankomat bez platební karty použitím vkladového kódu...

Ale to je jen OT konstatování, nijak tím neospravedlňuji důvodnost zahazování poplatků za jejich služby - to je zas poměrně zajímavý a ojedinělý koncept na trhu.

Osobně jsem Air Bank úplně umrtvil, minulý měsíc jsem tam měl snad jednu transakci, spořák mám už několik měsíců na nule (i když tam mám trvalou prémii pro první klienty).
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod msimcard 1. 12. 2014 14:13

Pokud chcete AirBank ošulit, tak mi říkal jednou známý, že je nejlepší, když si založíte účet s Velkým tarifem + 3 měsíce si necháte vracet poplatky za vše a pak to zrušíte a založíte znova a vše se zopákne :-) Nevím, co je na tom pravdy, ale asi to je cesta, ikdyž trochu krkolomná...
msimcard
Nadšenec

Odeslat příspěvekod xls 1. 12. 2014 14:25

I kdyby to šlo, tak mi uniká, na co ten velký tarif zakládat.
Jinak pro mě má AiB občas použitelný spořicí účet a to je všechno. Nic dalšího jsem si neobjednal, i když mi to telefonicky cpali.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 1. 12. 2014 14:25

Neplatí se náhodou poplatek za Velký účet a tím pádem je všechno ostatní bez poplatků?
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář

Odeslat příspěvekod fremantle 1. 12. 2014 14:33

msimcard to asi myslel tak, že nový klient přijde do Air Bank, sjedná si Velký tarif, na konci měsíce hodí poplatek do koše, takže mu jej banka vrátí, to samé druhý a třetí měsíc no a po 3 měsících, v nichž je vše zdarma banka vrátí zaplacené poplatky ještě jednou (tak se chovalo poplatkování i v Malém tarifu v průběhu 3 měsíčního "zkušebního" období), poplatky byly prostě pořád účtovány a nebylo ošetřeno to, že klient je vyhodil do koše.

Teoreticky by teda po tomto cyklu mohl klient účet vypovědět a sjednat si Velký tarif opět... IMHO tohle by banka rychle prokoukla.

-- 1. 12. 2014 13:35 --

No a k čemu je to dobré - někdo možná využije SEPA transakce (u Velkého tarifu v ceně, resp. je tam FUP dle VOP na 25 měsíčně) má jich více než 5 příchozích/odchozích v měsíci, takže Fio se mu nevyplatí a z nějakého důvodu nemá účet v eurozóně... Moc jiných možností využití mě taky nenapadá.
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod msimcard 1. 12. 2014 14:50

Zkusím to trochu ještě objasnit, upozorňuji, že to nemám na vlastní kůži odzkoušené, ale věřím tomu, že to bez problému jde praktikovat. To, že to banka rychle prokoukne se mi moc nezdá. V dnešní době, když jde vše přes systémy/aplikace atd., kde lidský faktor je velmi omezený by to byla spíše náhoda.

https://www.airbank.cz/cs/sporici-ucet/cenik/3-mesice-na-zkousku/
-toto založím. Po 3 měsících zruším účet a znovu založím s tím samým systémem.

V jednoduchosti je síla -nehledejte an tom nic světaborného.
msimcard
Nadšenec

Odeslat příspěvekod filip893 1. 12. 2014 14:58

A proč bys to dělal? Víš kolik je v tom tvého promrhaného času?
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 1. 12. 2014 15:07

Taky nevím, jestli se s tím má smysl vůbec zabývat kvůli případným 3 stovkám, to si spíš najdeš nějakou promoakci na založení nového účtu a jeho následné zrušení.

Jinak toho promarněného času je ale zase i v příspěvcích na fóru... :-))
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod msimcard 1. 12. 2014 15:31

Nevím, pokud jde účet zrušit taky online jako založit, tak mi to zas tolik promrhaného času nepřijde - pár kliknutí myší. Ale určitá starost to je - o tom žádná.
msimcard
Nadšenec

Odeslat příspěvekod gogospk 14. 12. 2014 01:19

Můj dotaz směřuje na "sdílené" využívání konta u Air bank. Já i moje žena máme u Air každý svůj běžný účet. Nyní uvažujeme o tom, že jedno konto doplníme o disponenta s druhou debetní kartou. Můj dotaz je, jak bude ke "sdílelému" účtu přistupovat disponent. Jestli se mi pak v mém IB zobrazí kromě mého běžného a spořícího účtu i účet mojí ženy, ke kterému budu disponent a to samé platí pro mobilní verzi IB. Používá tu někdo svůj účet s disponentem a jaké s tím má zkušenosti, především co se týče ovládání pomocí IB ( a mobilního IB) .
gogospk
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod lemming 14. 12. 2014 11:57

Po přihlášení se tě to zeptá, jestli chceš na svoje účty nebo na účty své ženy. V jakých účtech jsi uvidíš v hlavičce a budeš tam moci kdykoli přejít na svoje účty nebo na účty manželky (bez nutnosti odhlášení a přihlášení).
lemming
Diskutér

Odeslat příspěvekod Gandalf007 15. 12. 2014 08:32

Navážu na debatu o KK ve vláknech mBank a Citi, ovšem z hlediska AirBank. Pokud má AB slušně zvládnutý marketing (což občas prokazuje), nabízí se využít "stažení" nabídky KK Citi jako vhodné načasování nabídky vlastních KK, které by mohly převzít mechanismy sesterské instituce, jen by se "obarvily" a provázaly s účty banky. Výše obecné vratky z obratu je vzhledem k plánovaným změnám asi dost otevřená, ale AirBank by mohla překvapit ;-)
Gandalf007
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod slavo963 15. 12. 2014 11:11

vratky jsi muze dovolit velka banka s hodne kreditkami. IMHO, kdyby vydala "internetova" banka vraceci kreditku, zalozi si je spise finacne gramotni lide, kteri dluh umori jeste v bezurocnim obdobi a banka prodela 2x...
Nabizim 600Kc za zalozeni uctu v Revolut, vice informaci pres SZ
slavo963
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka