Air Bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod fremantle 21. 1. 2015 07:19

Já to tady už několikrát zdůrazňoval, mně se to stalo už asi čtyřikrát a to Air Bank používám zřídka (mám v dosahu vkladomat, takže hlavně, když se mi nashromáždí nějaká hotovost, kterou hned posílám jinam).
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 21. 1. 2015 09:07

Škoda, že je omezení na vklady na 300 000 Kč, už jsem narazil :)
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod jannk 21. 1. 2015 09:25

Bohuzel i omezeni na vybery je jenom 300k za tyden .... coz je proste nekdy malo.
jannk
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 21. 1. 2015 09:37

Hm, ale na stránkách pořád uvádí, že lze vložit za den až 600.000 Kč...

https://www.airbank.cz/cs/bezny-ucet/ku ... ani-penez/
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod astrapa 21. 1. 2015 15:45

Jak ten vkladomat přesně funguje? Mám dva nájemníky, kteří nemají účet v bance a normálně mi nosí peníze na pokladnu banky (Fio), jenže za vklad platí. A kdyby peníze zasunuli do toho vkladomatu, který je dostupný tuším do půlnoci (co je otevřeno obchodní centrum), tím jim dost pomůžu, protože Fio má pokladní hodiny jen do 16:30.
astrapa
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 21. 1. 2015 16:04

Na vklad není třeba debetní kartu, lze si nechat vygenerovat i jen jednorázový vkladový kód, ale tohle lze jen na pobočce za pomoci obsluhy (musí se přihlásit ke tvému IB), navíc je tam nějak omezena lhůta platnosti tuším na několik hodin, nejsem si přesně jist. Takže minimálně bys zaměstnal asi sebe, že bys tohle musel absolvovat každý měsíc...

Jinak by ti nájemníci potřebovali účet (debetku) Air Bank, pak jde vkládat i na jiné účty z vkladomatu. V jiných bankách, které provozují vkladomaty lze pro vklad použít jen debetku dané banky.
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod xtonda 21. 1. 2015 16:22

Něco píší zde https://www.airbank.cz/cs/bezny-ucet/ku ... ani-penez/ ale je to dost nejasné. Na jednu stranu lze vkládat na libovolný účet na druhou je potřeba mít kartu nebo být klient a nechat si vygenerovat kód. Není jasné, jestli můžeš nechat vygenerovat ten kód a sdělit jim ho nebo je jednorázový/krátkodobě platný.
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 21. 1. 2015 16:34

Kód je jednorázový a platí jen určitou dobu, už si přesně nevzpomínám na podrobnosti, jednou jsem zkusil použít pro výběr bez karty (tehdy ještě nešlo prostřednictvím kódů i vkládat), ale mám dojem, že to je kód hlavně na přístup a na základě něho lze nejen vložit, ale i vybírat, tak asi tato alternativa taky padá...
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod eR99 21. 1. 2015 21:08

drkarel píše:Tak negarantované D+0 do 11:00 není 100%. Zatím mi to vždy vyšlo, ale včerejší příkaz zadaný cca v 6:30 do cílové banky (GE) dorazil až s dnešním datem.

Přesně to samé se mi stalo u platby zadané včera v 8:06. Do cílové banky platba dorazila "až" dnes ráno. Od května 2013 mi air/bank něudělala platbu v režimu D+0 poprvé... :hm
eR99
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 21. 1. 2015 21:40

Mně taky... Včera dopoledne zadaná platba do FIO dorazila dneska ráno, jindy to tam bylo za 2-3 hodiny :-(.
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Diskutér

Odeslat příspěvekod dr._lukas 21. 1. 2015 21:46

astrapa píše:Jak ten vkladomat přesně funguje? Mám dva nájemníky, kteří nemají účet v bance a normálně mi nosí peníze na pokladnu banky (Fio), jenže za vklad platí. A kdyby peníze zasunuli do toho vkladomatu, který je dostupný tuším do půlnoci (co je otevřeno obchodní centrum), tím jim dost pomůžu, protože Fio má pokladní hodiny jen do 16:30.

Máti pronajímá taky byt a také má nájemnici co nemá účet, přesto ani jí ani tebe nechápu, že to za nájemníky řešíš.. Účty dnes nabízí zdarma na kdejakém rohu a je pouze jejich problém, že platí poplatek za vklad na cizí účet :-)
dr._lukas
Diskutér

Odeslat příspěvekod astrapa 21. 1. 2015 22:20

Snaha pomoct, vstřícnost, motivace je myslím jasná, je jen v mém zájmu, aby mi platili, proto hledám cesty, jak jim to maximálně usnadnit. Ale teď koukám, že jsem ten vkladomat špatně pochopil.
astrapa
Diskutér

Odeslat příspěvekod dr._lukas 22. 1. 2015 00:35

Kolik stojí vklad na pokladně Fio banky?? Airbank by taky byla sama proti sobě, kdyby dovolila komukoliv cizímu vkládat na účty banky.. Všechno stojí alespoň pár haléřů a bylo by mrzuté, kdyby na to měli posléze přispívat klienti..co to jsou za lidé, že nepotřebují účet?? Pochopím to u starých lidi, ty bych rozhodně nenutil, ale pokud jsou to běžní, pracující občané, tak bych to neřešil a ať přispějí na chod Fio banky ;-)
dr._lukas
Diskutér

Odeslat příspěvekod paty07 22. 1. 2015 01:35

Vklad třetí osobou stojí u fio 60 Kč.
paty07
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 22. 1. 2015 08:23

astrapa píše:Jak ten vkladomat přesně funguje? Mám dva nájemníky, kteří nemají účet v bance a normálně mi nosí peníze na pokladnu banky (Fio), jenže za vklad platí. A kdyby peníze zasunuli do toho vkladomatu, který je dostupný tuším do půlnoci (co je otevřeno obchodní centrum), tím jim dost pomůžu, protože Fio má pokladní hodiny jen do 16:30.

Napadlo mě, jak to u FIO obejít. Založ další spořicí účty (tolik spořáků, kolik nájemníků) a dej jim k nim právo disponenta. Pak budou moci u FIO vkládat i bez nutnosti platit poplatek 60 Kč. V mometně, kdy vloží peníze na účet, tobě přijde SMS nebo email a peníze si převedeš jinam.

Případně varianta 2 - oni si založí účty na své jméno, kde ty budeš mít právo disponenta. Opět, vloži peníze na svůj účet, tobě přijde SMS/email, přihlásíš se a peníze si převedeš jinam.

U Air Bank mohou vkládat jen klienti banky.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Předchozí stránkaDalší stránka