Air Bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Taki 7. 3. 2015 08:14

Taky jsem si napřed říkal, zda to nemůže být tím "nečíselným" odesílatelem, ale jiní se mi v Handcent sms aplikaci zobrazují (např. GLSCZ, Uniqa, O2vyhody, CeskaPosta).
S čím jsem měl ale ještě problém, byly SMS od Sberbank_při zakládání účtu. Tak třeba některé SMS aplikace nemají rády to slovo "bank" u odesilatelů bez číselné identifikace.
Taki
Diskutér

Odeslat příspěvekod dr._lukas 7. 3. 2015 16:59

teplice píše:Pracoval jsem na technické podpoře jednoho mobilního operátora a problémy s sms z bank se vyskytují u telefonů značky xiaomi atd...řešili jsme to takřka denně a po detailní analýze se přišlo na to, že tyto telefony neumí přijmout z některých bank smsky v tom případě, pokud je jako odesílatel např. Air bank, pokud je ale příjemce např. 999111, tak sms přijde v pořádku.

Bohužel se nám ani jednou nedokázalo získat vyjádření výrobců, ale breberek bych se nebál :.)

Ono se není čemu divit, když ty telefony nemají ani schválení k prodeji na českém trhu..Jen pár jedinců si myslí, že tyto čínské zázraky za něco stojí
:-D :-D :-D
dr._lukas
Diskutér

Odeslat příspěvekod teplice 8. 3. 2015 09:33

Přesně tak, ale nebudeme rozvíjet OT :).
Myšpulín: Nevím mě živě moc neříká, byl jsem tam jen párkrát. Když potřebuju něco kolem PC tak se stejně zeptám v garáži, tam se nebojím že mě sjede někdo ve věku mýho syna :-D
teplice
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Noxik 8. 3. 2015 10:18

Docela by me zajimalo, jestli jsou ty SMS s neciselnym odesilatelem soucasti nejakeho standardu SMS nebo je to jen proprietalni cosi, co sice vetsinou funguje, ale nema v komunikaci co delat. Nevyzna se v tom nekdo? Aby to nebylo jako kdysi weby "designed for IE".
Noxik
Diskutér

Odeslat příspěvekod Taki 8. 3. 2015 11:28

A nebo jak se kolem r. 2000 objevilo Copy protected na hudebních CD a ještě si ta hudební vydavatelství dál na ty placky tiskly logo CDDA i když to standard CDDA nesplňovalo.
Taki
Diskutér

Odeslat příspěvekod kolous007 11. 3. 2015 11:08

Daří se vám někomu editovat SIPO v Air Bank ? Chybí mi tam tlačítko na úpravu, jde jen založit nové nebo smazat stávající. Chtěl bych si jen upravit popis a nevím, zda to musím celé zrušit. Aby to nenadělalo zmatky s Českou poštou. Podle nápovědy to má jít, ale to tlačítko tam prostě chybí. Díky.
kolous007
Diskutér

Odeslat příspěvekod chrudimi 11. 3. 2015 11:31

kolous007 píše:Daří se vám někomu editovat SIPO v Air Bank ? Chybí mi tam tlačítko na úpravu, jde jen založit nové nebo smazat stávající. Chtěl bych si jen upravit popis a nevím, zda to musím celé zrušit. Aby to nenadělalo zmatky s Českou poštou. Podle nápovědy to má jít, ale to tlačítko tam prostě chybí. Díky.

"Nastavené SIPO editovat nelze. Pokud si přejete předpis změnit, stávající smažte a zadejte nový." - je to v nápovědě
chrudimi
Diskutér

Odeslat příspěvekod kolous007 11. 3. 2015 11:38

Tak to v tom má AB nepořádek, já čtu v nápovědě toto:

Detail SIPO
V detailu souhlasu SIPO vidíte, jak máte inkaso nastaveno.
Budete-li chtít kterýkoliv z parametrů změnit, stiskněte tlačítko "Upravit SIPO". Zobrazí se vám formulář, ve kterém můžete změnit vše kromě účtu, na kterém je SIPO povoleno.
kolous007
Diskutér

Odeslat příspěvekod chrudimi 11. 3. 2015 11:47

O úroveň výše v přehledu všech SIPO a inkaso mají v nápovědě bod 4 Editace souhlasu s inkasem, kde je uvedena i větička o nemožnosti editovat SIPO.
Doporučuji tento rozpor nahlásit, buď přes tlačítko Zpětná vazba přímo v nápovědě, nebo přes Zprávy, Air na tyto podněty docela slyší.
chrudimi
Diskutér

Odeslat příspěvekod kolous007 11. 3. 2015 11:54

Aha, už to vidím. Díky.
Ono je to matoucí o to víc, že dřív fakt alespoň výši limitu či popis měnit šlo. Museli to předělat teď někdy a upravili jen nápovědu o úroveň výš a pod tím to zůstalo tak, jak to bylo dřív.
kolous007
Diskutér

Odeslat příspěvekod f1547123 16. 3. 2015 20:03

.
Naposledy upravil f1547123 dne 16. 3. 2015 21:46, celkově upraveno 1
f1547123
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod malejjara 16. 3. 2015 20:10

Airbank ma dobre reklamy, asi nejlepsi z nasich bank.
malejjara
Diskutér

Odeslat příspěvekod iguka 16. 3. 2015 20:24

moc jsem se zasmál té reklamě
iguka
Diskutér

Odeslat příspěvekod finex5 18. 3. 2015 10:35

zkoušel někdo pravidelně vracet poplatek za výběr z cizího bankomatu? Vzhledem k tomu, kolik je mezibankovní poplatek (10kc) se zdá férové, jim poplatek za každý druhý výběr nenechat.
finex5
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 18. 3. 2015 10:39

Tak tak... Od AB by na druhou stranu bylo férové, kdyby ti, vzhledem k tomu, kolik mají jiné banky úrok na spořáku, 50% úroků sebrala.
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka