Air Bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod fikyyCZ 15. 4. 2015 11:39

jde zrusit ucet u Air přes net? dik
Drive jsem tu byl pod nickem Fikyyy
fikyyCZ
Diskutér

Odeslat příspěvekod lemming 15. 4. 2015 13:16

Ano.
lemming
Diskutér

Odeslat příspěvekod astrapa 15. 4. 2015 14:02

Ono to asi není spolehlivé. Rušil jsem účet u Air Bank založený v r. 2012 rušil v r. 2013. V r. 2014 znovu založil a v IB jsem měl stále rámcovou smlouvu z r. 2012.
Asi nestačí jen zrušit účet, ale je třeba i vypovědět rámcovou smlouvu.
astrapa
Diskutér

Odeslat příspěvekod fikyyCZ 15. 4. 2015 16:20

a to jde přes ib jim napsat zpravu? nechteji něco nascanovat? dik
Drive jsem tu byl pod nickem Fikyyy
fikyyCZ
Diskutér

Odeslat příspěvekod Zedna1 15. 4. 2015 22:41

Air bank zavedla export pohybu do CSV
https://www.airbank.cz/cs/vse-o-air-ban ... do-excelu/

Funguje to a na prvni pohled to vypada dobre!
Zedňa
Zedna1
Diskutér

Odeslat příspěvekod astrapa 15. 4. 2015 23:52

Kdyby raději zavedli API, jsme v roce 2015 a ne 2005.
astrapa
Diskutér

Odeslat příspěvekod finex5 16. 4. 2015 06:43

API? :lol: Vždyť to blbé CSV na sociálních sítích slibují a odkládají roky s odůvodněním, že to není priorita a průměrný uživatel Airbank to moc nepotřebuje. Teď by spíš měli opravit to potvrzování SMS klíčem, které mají vadné by-design.
finex5
Diskutér

Odeslat příspěvekod xls 16. 4. 2015 07:31

CSV? To nemohli už rovnou udělat export i do excelu nebo standardního formátu výpisů? Ať se mrknou do Fio, kde to funguje už od začátku, jak to má vypadat.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod astrapa 16. 4. 2015 07:39

To, že nemají české banky API (právě kromě Fia) dost komplikuje online napojení na různé chytré aplikace a účetní systémy, osobně mi to dost vadí. Air Bank je dobrá banka, ale technologicky hodně zaostává oproti Fiu.
astrapa
Diskutér

Odeslat příspěvekod lemming 16. 4. 2015 08:17

Zajímavé. Ve vedlejším vlákně o Fiu čtu, jak je Fio hrozné a jak nemá žádné konkurenční výhody. Ani slovo o tom, že má jako jedno z mála (možná jediné) API. Jak to, když mi tady tvrdíte, že je to naprosto nepostradatelná funkcionalita? Proč to tam všichni nevyzdvihují? :D

A on existuje nějaký standard bankovního API, který pokrývá, řekněme, 90% trhu domácích účetnictví?

Export do XLS udělat mohli, to je pravda. Nebyl by to až takový problém, pokud by to nepodělali, dal by se otevřít i v Libre/Open Office (= otevřeli by ho prakticky všichni) a neměli by problémy s kódováním.

GPC export případně napojení na podnikové / OSVČ účetnictví jsou z jejich pohledu mimo, protože na tenhle segment se nezaměřují.
lemming
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 16. 4. 2015 08:29

:potichu S takovými komentáři tady opatrně, protože pořád některým diskutujícím můžeš šlápnout na jeho kuří Fio-oko a budeš označen za agenta konkurenční banky... :D
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod xtonda 16. 4. 2015 08:29

CSV snad v Excelu a LO/OO nejde otevřít? Navíc se dá daleko snáze zpracovat strojově. Mě se po kliknutí na vygenerování CSV toto rovnou bez problému otevřelo v Excelu.

Banky samozřejmě napojení na účetní systémy mají, u produktů, kde to je relevantní, tedy u firemních účtů.

Co mě osobně chybí a na co jsem byl zvyklý u eKonta je že u dat jednotlivých transakcí je pouze to datum a nikoliv už čas. Taky by mohli mít detaily transakce jako symboly v IB už v přehledu transakcí.
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod lemming 16. 4. 2015 08:46

Ad CSV a Excel: Pokud to potřebuješ otevírat v jedné verzi Excelu a jedné verzi Windows, tak není problém. Ale už jsem narazil na to, že některé verze Excelu chtěly jako oddělovač čárku, některé středník, někde to chtělo znakovou sadu Windows-1250, někde UTF-8... Pokud si člověk pohraje s importním nastavením, tak se naimportovat dá všechno, ale to není nic pro BFU.

Samozřejmě XLS by byl doplněk k CSV - to je pro automatizaci opravdu vhodnější.
lemming
Diskutér

Odeslat příspěvekod libol 16. 4. 2015 08:52

Tohle, ale opravdu je (byl) problém Excelu. Žádat optimalizaci na úroveň verze aplikace je fakt dost hardcore.
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod xls 16. 4. 2015 09:07

Tyhle exporty/importy jsou opravdu pro naprostou většinu lidí pro soukromé použití zbytečné, ale kdo chce používat nějaké zpracování dat, tak je to skoro nezbytné.
Fio to má všechno samozřejmě promakanější, ale svým zhoršováním samo vytváří prostor pro nové a pro spoustu lidí vhodnější banky. Já se svými soukromými platbami taky pomalu přemigroval z Fio na AiB, protože AiB se stala rychlejší a má podstatně lepší úročení. Kdyby si Fio své výhody zachovalo (na spec. účtu bylo úročení 3,2 % a platby zadané ráno se taky ráno provedly), tak nemá AiB šanci.
xls
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka