Air Bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod xtonda 16. 4. 2015 09:16

Ano, s tímto jsem také při implementaci CSV Exportu bojoval, různé verze, různé jazykové verze a možná další pakárna co už si nevybavím.

A právě proto tam mají možnost si to změnit, defaultní středník a windows-1250 vyhoví těm, co mají český Excel. Je by to asi chtělo aby šel změnit i desetinný oddělovač.
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod astrapa 16. 4. 2015 09:36

xls: By to chtělo Fio napsat veřejný dopis. My níže podepsaní signatáři, účastníci finančních diskusí z fóra Finexpert, vyjadřujeme nevůli ze zhoršování parametrů bankovního účtu Fio banky....
astrapa
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 16. 4. 2015 09:57

:-D :-D :-D. Já jsem spíš pro hlasování nohama ;-).
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Diskutér

Odeslat příspěvekod finex5 16. 4. 2015 12:04

xls píše:CSV? To nemohli už rovnou udělat export i do excelu nebo standardního formátu výpisů? Ať se mrknou do Fio, kde to funguje už od začátku, jak to má vypadat.

lemming píše:Export do XLS udělat mohli, to je pravda. Nebyl by to až takový problém, pokud by to nepodělali, dal by se otevřít i v Libre/Open Office (= otevřeli by ho prakticky všichni) a neměli by problémy s kódováním.

Proč chce někdo v roce 2015 export do excelu? Formát dokumentů Microsoft Office je totální prasárna. Přesně pro tyto účely existuje ISO/IEC 26300 (Open Document Format).

Výhodou CSV je pak naprostá jednoduchost (data oddělená čárkou), takže pro základní export dat úplně ideální a asi se to dá dobře i strojově zpracovat.

libol píše:Tohle, ale opravdu je (byl) problém Excelu. Žádat optimalizaci na úroveň verze aplikace je fakt dost hardcore.

Ony některé verze MS Office nejsou kompatibilní ani mezi sebou, že :D
finex5
Diskutér

Odeslat příspěvekod libol 16. 4. 2015 12:15

Proto jsem napsal na úroveň VERZE aplikace ;-)
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod danuselokovicova 16. 4. 2015 13:24

Air bank je slušná banka :)
danuselokovicova
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod D.roak 25. 4. 2015 10:52

Tak Air bank zverejnila zebricek sporicich uctu.Kde dodrzuje TOP 3 garanci tim ze vynecha Equa HIT a RB.vadi mi ze vkladomaty jsou dostupne jen v dobe otevreni pobocky.
D.roak
Diskutér

Odeslat příspěvekod xls 25. 4. 2015 12:24

I na základě plnění těchto slibů je dobré vědět, co může od té banky čekat v budoucnu. Co byste také chtěli, vzhledem k vekskláckým kořenům. V praxi je samozřejmě lepší ty vynechané produkty používat a na trapnou sebechválu AiB se vykašlat.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod dropino 25. 4. 2015 12:51

danuselokovicova je spamer/ka/ troll, nereagovat...
Nejsem tak bohatý, abych si kupoval levné věci
dropino
Diskutér

Odeslat příspěvekod Zedna1 26. 4. 2015 00:22

D.roak píše:Tak Air bank zverejnila zebricek sporicich uctu.Kde dodrzuje TOP 3 garanci tim ze vynecha Equa HIT a RB.

Co to meles za nesmysly!
Air v TOP3 garanci vzdy uvadela a uvadi ucty a urokove sazby BEZ PODMINEK.
U Equa je zakladni sazba bez podminek 1% a tato je v seznamu uvedena.
1.5% u Equa je podminena myslim ze obratem/poctem plateb kartou, takze je jasne, ze tam neni.
Zedňa
Zedna1
Diskutér

Odeslat příspěvekod lukas1107 26. 4. 2015 07:14

RB tam byl i s podminkou dokud neohrozoval pozici Airbank
lukas1107
Diskutér

Odeslat příspěvekod D.roak 26. 4. 2015 08:55

Zedna1 píše:
D.roak píše:Tak Air bank zverejnila zebricek sporicich uctu.Kde dodrzuje TOP 3 garanci tim ze vynecha Equa HIT a RB.

Co to meles za nesmysly!
Air v TOP3 garanci vzdy uvadela a uvadi ucty a urokove sazby BEZ PODMINEK.
1.5% u Equa je podminena myslim ze obratem/poctem plateb kartou, takze je jasne, ze tam neni.

Uznávám že to tam sice je ale počet 3 plateb kartou nepovažuju za tak velké omezení řekl bych že jí běžný uživivatl BU hravě splní.
D.roak
Diskutér

Odeslat příspěvekod Akciový Klokan 26. 4. 2015 09:42

Vždy je důležité si stanovit hlavně podmínky :-) Já jsem například nejvyšší člověk na světě :-)
Nevěřte lidem nad 30 let. Mohli by mít znalosti a zkušenosti ! :-)))
Akciový Klokan
Diskutér

Odeslat příspěvekod Zedna1 26. 4. 2015 13:34

D.roak píše:
Zedna1 píše:Air v TOP3 garanci vzdy uvadela a uvadi ucty a urokove sazby BEZ PODMINEK.

Uznávám že to tam sice je ale počet 3 plateb kartou nepovažuju za tak velké omezení řekl bych že jí běžný uživivatl BU hravě splní.

Jenze ne kazdy ma ke sporicimu uctu i bezny/hlavni v teto bance. Sporici ucet je typicky produkt, ktery se vyplati mit i v jine (i vicero) bance, nez mam svuj bezny ucet.

Typicky priklad jsem ja, bezny ucet ve FIO, vsechny platby kartou provadene pres Citi Life (2% bonus) a sporici ucty u nekolika bank. V takoveto situaci je pak zrejme, ze jakakoliv podminka, napr. 3 platby kartou u Equa, je pro mne "nesplnitelna" neboli nevyhodna.
Proc bych mel delat platby kartou jinde nez pres bonusovou kreditku? 0.5% na sporicim uctu ktere tim ziskam jsou oproti 2% z utraty kartou v urcitych pripadech nevyhodne.

A to jeste pomijim to, ze ve Sberbank je urok 1.63% bez podminek, kdezto v Equa 1.5% s podminkami ;-)
Zedňa
Zedna1
Diskutér

Odeslat příspěvekod franko_cz 26. 4. 2015 15:06

Zedna1 píše:Proc bych mel delat platby kartou jinde nez pres bonusovou kreditku? 0.5% na sporicim uctu ktere tim ziskam jsou oproti 2% z utraty kartou v urcitych pripadech nevyhodne.

Koupit nevracecí kartou tři rohlíky nebo nastavit přeposílačku z banky do banky není žádné drama a 0,5% navíc se někomu může hodit.
franko_cz
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka