Air Bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 18. 3. 2018 09:52

Náhodou AirBank má jedno z nejrychlejších odesílání plateb u nás. Dopoledne zadané platby ve všední den odesílá jako D+0 a to bez příplatku.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod dede 18. 3. 2018 10:11

Včera večer zadaná platba v rámci banky stále nedorazila. Mám sice potvrzení o platbě, ale to je mi kničemu, protože banka nesdělí žádné podrobnosti o platbě. Tím u mě skončili.
dede
Diskutér

Odeslat příspěvekod Mimonik 18. 3. 2018 10:12

Osobně si myslím, že ti odesílatel keca a potvrzení není prave.
A nebo ses levej a zadavas to blbě.
Mimonik
Diskutér

Odeslat příspěvekod dede 18. 3. 2018 10:34

Tu platbu dělal přede mnou na telefonu a hned mi poslal potvrzení, kde banka doplnila moje jméno k účtu. To by byl sakra dobrej podvodník.
dede
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 18. 3. 2018 11:13

Jestli to zadával o víkendu a je to do jiné banky, tak to dorazí v pondělí (nejbližší pracovní den), protože clearingové centrum ČNB o víkendu "nevrtí". A to buď rád, jsou banky, kde když zadáš platbu o víkendu, dorazí až v úterý (protože do clearingu to pošle daná banka až v pondělí večer).
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod DrumSession 18. 3. 2018 11:14

dede píše:Včera večer zadaná platba v rámci banky stále nedorazila. Mám sice potvrzení o platbě, ale to je mi kničemu, protože banka nesdělí žádné podrobnosti o platbě. Tím u mě skončili.

To co zřejmě požaduješ velmi dobře fachčí v mBank (právě proto ještě zde mám účet), někdo ti pošle platbu i v so+ne a asi do 1-2 min je částka připsána (ale nazaúčtována), a zúčtována je až v pracovní den v pondělí. To samé platí pro platby zadané v období "přes noc" (večer-ráno) a platby DK i KK u obchodníka, sice ihned dojde k odepsání částky, ale ty jsou zúčtovány až přes den po-pá (viz. VOP). Všechny b.ú. u všech bank se nechovají on-line, protože je to náročnější než jednodušší připsání a zaúčtování současně v jeden okamžik během prac. den dle podmínek čnb. Ale převody mezi vlastními bú-sú by jsi měl vidět během velmi krátké doby i so+ne i v noci. Když tak sem pak napiš, kde jinde to fachčí dle tvých požadavků.
PENÍZE z pohledu věčnosti nemají žádnou cenu a vlastně ani smysl zatím co
LÁSKA která JE nepočítatelná, ano !
ŠTĚSTÍ spočívá v tom, vědět, na co se mám vy...
DrumSession
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 18. 3. 2018 11:44

Pokud je to převod v rámci banky, tak ano (to umí i Air). Pokud ale jde o převod mezi dvěma různými bankami, tak to prostě o víkendu nefunguje (protože nefunguje ČNB).

Faktem je, že jsou i horší banky, třeba teď jsem zadával platbu z KB a nejde zadat na dřívější datum, než pondělní, takže v cílové bance bude až v úterý.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod drkarel 18. 3. 2018 12:37

Na začátku psal, že to byl převod vnitrobankovní. Celé je mi to divné, protože prachy si mezi účty v rámci banky posílám každou chvíli (nejen mezi BÚ a SÚ, ale i mezi svým a manželčiným účtem) i o víkendu, a vždy to bylo v podstatě okamžitě. Tedy aspoň mám takový pocit.
drkarel
Diskutér

Odeslat příspěvekod dede 18. 3. 2018 12:37

Je to převod v rámci banky. Ten účet používám sporadicky, ale FIO tohle umí kdykoliv okamžitě. Není důvod, aby v rámci jednoho informačního systému trval převod déle jak sekundu. To je pak amatéřina nejhrubšího zrna. Už i ten den mezi bankami je pravěk.
dede
Diskutér

Odeslat příspěvekod Peťo6 18. 3. 2018 13:04

Možno to bola nejaká "podozrivá" platba a tak to pozdržali. Už tu niekto také skúsenosti v minulosti mal, že mu furt AirBank nejaké platby blokovala...
Peťo6
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 18. 3. 2018 13:07

Tak to je opravdu divné. Ano, v rámci banky to Air umí okamžitě. Jak píše Peťo6 - možná ji úmyslně zadrželi - kamarád s tím měl v minulosti u Air problémy, ale on převádí opravdu velké částky.

Jestli šlo o nějakou "normální" částku, tak bych hádal spíše nějakou kulišárku od odesilatele (např. neměl dost prostředků na účtu).
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod dede 18. 3. 2018 13:35

Platba dorazila....plátce musel zavolat na jejich linku a platbu urgovat. Měli jí ve "frontě". Asi tam někdo točí klikou a aby jim systém fungoval.
dede
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 18. 3. 2018 13:55

Mohlo jít skutečně o výpadek - ovšem v tomhle je Air celkem poctiva a informace o plánovaných odstavkach a neplánovaných výpadcích zveřejňuje na svých stránkách i na facebooku.

Stále více se ale přikláním k nějaké (ať už úmyslné (chybně zadaný příkaz) nebo neúmyslné "kulišárně" ze strany plátce). Protože z vlastní zkušenosti mohu potvrdit okamžité převody v rámci AirBank ve všední dny i o víkendu.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod LGA 18. 3. 2018 14:11

dede píše:Je to převod v rámci banky. Ten účet používám sporadicky, ale FIO tohle umí kdykoliv okamžitě. Není důvod, aby v rámci jednoho informačního systému trval převod déle jak sekundu. To je pak amatéřina nejhrubšího zrna. Už i ten den mezi bankami je pravěk.

I u FIO to občas nějaká sekunda je, v rámci BU a SU. Toť má zkušenost.
LGA
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 18. 3. 2018 14:24

dede píše:Platba dorazila....plátce musel zavolat na jejich linku a platbu urgovat. Měli jí ve "frontě". Asi tam někdo točí klikou a aby jim systém fungoval.

To je zajímavé, mně (a nejen mně, jak lze číst v diskuzi) to funguje okamžitě, ovšem zrovna u tebe je chyba v Air Bank.

-- 18. 3. 2018 13:26 --

PatrikChrz píše:Faktem je, že jsou i horší banky, třeba teď jsem zadával platbu z KB a nejde zadat na dřívější datum, než pondělní, takže v cílové bance bude až v úterý.

U Air Bank taky nejde při platbě do jiné banky zadat datum na víkend nebo svátek...
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka