Air Bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod audiobullys 9. 10. 2018 00:54

Moneta usa firma platí usa firmě googlu za platby chápu správně, český airbank si to nechal vyvíjet nějakou cz či evropskou firmou ?

já akorát nechápu je vydáno 510 mil akcii Monety ty vlastní drobní akcionáři. dříve GE z USA, ted vydaj dalších 165,6 mil kusů akcií a bude je vlastnit Home credit, v tom objemu 675,6 mil. kusů bude největším akcionářem s podílem 24,48 procenta HC.
zbytek vlastní drobní akcionáři kteří maj 75 procentní váhu - a tam už není žádný původní vlastník GE z USA ? a s tímdle podílem má HC většinový hlasovací práva při schůzi akcionářů - ostatní se tam prostě nevejdou i kdyby to bylo v O2 areně jako má čez třeba ?

dnešní Moneta má zhruba 150 mld na vkladech a stejně tak i na úvěrech - dřív jako jediný to měli i opačně, rozpůjčováno víc než na vkladech (tenkrát to číslo bylo někde kolem 100 mld mám pocit) Pokud je pravda že Airbank má na vkladech 110 mld a na úvěrech i s HC 40 mld tak i když HC dostane ještě 6 mld cash od Monetu, furt tuším nekalé pikle levného nákupu Kellnera na Monetu, případně prodej do budoucna , HC nedá prostě ani korunu a ještě dostane cash , plus papírky na 25 procent podílu větší banky .

přece by Airbank neprodal za 6 mld a měl pak v trojbance s názvem airbank jen 25 procent podíl na zisku cca 3 mld .
oni tydle 2 banky asi nebudou žádnej vejvar na výdělek, tak se asi nebojí že mu někdo cizí skoupí na trhu zbytek včetně jeho airbank a homecreditu cz a svk, podle mě přestane vyplácet dividendy a akcionáři se toho budou chtít zbavit , tak si to levně dokoupí přes těch 5 holandských firem třeba.

ale napadlo mě jedno východisko jako u O2, ziskovou část rozdělí a ponechá si s názvem Airbank - třeba retail a prodělek firemní úvěry z Agrobanky - Monety budou prodělečný akcie firmy Moneta. někde prostě něco nesype jako Cetin tak to někomu nechá a sám si vyzobe to ziskovější při rozdělení firmy.
Daň ze samostatného myšlení nebyla dosud zavedena jen proto, že by to byl příjem pro stát zcela zanedbatelný.
audiobullys
Diskutér

Odeslat příspěvekod lemming 9. 10. 2018 06:44

Zedna1 píše:Jeste zajimavost ohledne slouceni Air+Moneta:
Air ma mobilni platby resene vlastni aplikaci, kdezto Moneta ma reseni s pomoci Google Pay,
Bude tedy zajimave sledovat, jak se toto slouceni projevi v teto oblasti mobilnich plateb ...

Myslím, že zrovna tohle bude jeden z těch menších problémů. Mnohem komplikovanější bude dořešit sjednocení různých produktů.
lemming
Diskutér

Odeslat příspěvekod xls 9. 10. 2018 08:39

peter23p píše:No pro klienty Airbank by to byla lepší varianta. Kdyby se moneta spojila s Rb a nekazila dobrou banku.

Asi tak.

Jinak se mi to nechtělo počítat, ale taky čekám od Kellnera z hlediska toho sloučení nějakou čertovinu. Moneta sice slibuje akcionářům 10procentní nárůst zisku, ale v praxi bych to spíš viděl na způsob, jak se na jejich úkor Kellner a vedení Monety napakuje. Předpokládám, že analýzu téhle transakce někdo brzy uveřejní.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod marvy 9. 10. 2018 08:48

filip893 píše:Pokud se budou měnit čísla účtů, tak zcela bez pochyby směrem AB na MMB. Jednak s kódem 0600 je daleko více účtů a hlavně část z nich jsou firemní účty s řádově větším pohybem na účtu.

0600 je klasika, nerad bych o ten kod přišel. :mrgreen:
Kod na založení Twista s bonusem 300Kč pro oba je k dispozici u mne v profilu.
marvy
Diskutér

Odeslat příspěvekod powery 9. 10. 2018 09:13

jedině 3030 :mrgreen:
powery
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod chnapka_cz 9. 10. 2018 09:34

100 Kč za nákupy přistálo na účtě, to mám radost.

https://www.airbank.cz/novinky/nakupte-v-zari-s-odmenou-a-100-kc-je-vasich
chnapka_cz
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod milanBrno 9. 10. 2018 10:14

By me zajimalo, kolik lidi teto akce dokazalo vyuzit naplno (tzn. precetlo a hlavne pochopilo podminky akce)
Max. bylo mozne ziskat 99kc (cisteho)
Priklad: za nakup v Albertu nad 500kc normalne ziskam 30kc, diky akci dostanu 100kc, cisty zisk je tedy 70kc
Naposledy upravil milanBrno dne 9. 10. 2018 11:24, celkově upraveno 1
Telekomunikace: Neomezene volani a sms + 20GB za 666kc/mes. (vse neomezene za 777kc/mes.)
FinTech: za vyuziti meho doporuceni nabizim odmenu (Equabank, Twisto, ING, Curve , Revolut , Moneta , atp.)
Zabava: HBO GO za 50kc
milanBrno
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pomah 9. 10. 2018 10:33

Tos mel o akci informovat driv, ted uz je pozde.
pomah
Návštěvník

Odeslat příspěvekod peter23p 9. 10. 2018 10:35

Asi tak o téhle akci třeba vůbec nevím :-( Jinak ty podmínky jsou celkem pochopitelné.
peter23p
Nadšenec

Odeslat příspěvekod minarjo 9. 10. 2018 11:08

Na mě informace o této akci vybafla v mobilním bankovnictví už koncem srpna či zkraje září hned někde na úvodní obrazovce, takže nic utajeného. A 100 Kč také dnes obdrženo.
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod pomah 9. 10. 2018 11:46

Na me ne, ale ja tu aplikaci neaktualizuju, kdyz funguje OK, data jsou draha.
pomah
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Delitzsch 9. 10. 2018 21:44

Podle generálního ředitele Monety probíhalo jednání s AirBank rok...
Delitzsch
Diskutér

Odeslat příspěvekod Mimonik 10. 10. 2018 16:34

audiobullys píše:Moneta usa firma platí usa firmě googlu za platby chápu správně, český airbank si to nechal vyvíjet nějakou cz či evropskou firmou ?

já akorát nechápu je vydáno 510 mil akcii Monety ty vlastní drobní akcionáři. dříve GE z USA, ted vydaj dalších 165,6 mil kusů akcií a bude je vlastnit Home credit, v tom objemu 675,6 mil. kusů bude největším akcionářem s podílem 24,48 procenta HC.
zbytek vlastní drobní akcionáři kteří maj 75 procentní váhu - a tam už není žádný původní vlastník GE z USA ? a s tímdle podílem má HC většinový hlasovací práva při schůzi akcionářů - ostatní se tam prostě nevejdou i kdyby to bylo v O2 areně jako má čez třeba ?

dnešní Moneta má zhruba 150 mld na vkladech a stejně tak i na úvěrech - dřív jako jediný to měli i opačně, rozpůjčováno víc než na vkladech (tenkrát to číslo bylo někde kolem 100 mld mám pocit) Pokud je pravda že Airbank má na vkladech 110 mld a na úvěrech i s HC 40 mld tak i když HC dostane ještě 6 mld cash od Monetu, furt tuším nekalé pikle levného nákupu Kellnera na Monetu, případně prodej do budoucna , HC nedá prostě ani korunu a ještě dostane cash , plus papírky na 25 procent podílu větší banky .

přece by Airbank neprodal za 6 mld a měl pak v trojbance s názvem airbank jen 25 procent podíl na zisku cca 3 mld .
oni tydle 2 banky asi nebudou žádnej vejvar na výdělek, tak se asi nebojí že mu někdo cizí skoupí na trhu zbytek včetně jeho airbank a homecreditu cz a svk, podle mě přestane vyplácet dividendy a akcionáři se toho budou chtít zbavit , tak si to levně dokoupí přes těch 5 holandských firem třeba.

ale napadlo mě jedno východisko jako u O2, ziskovou část rozdělí a ponechá si s názvem Airbank - třeba retail a prodělek firemní úvěry z Agrobanky - Monety budou prodělečný akcie firmy Moneta. někde prostě něco nesype jako Cetin tak to někomu nechá a sám si vyzobe to ziskovější při rozdělení firmy.

Sorry za OT, Cetin I O2 sypou obě dobře, tam se rozdělením ztratil monopolní operátor a najednou tak cetin může dosáhnout na dotace a neomezuje ho čtu. Zároveň O2 může výhledově prodat. CETIN však nesmí prodat mimo republiku, protože jde kritickou státní infrastrukturu.
Mimonik
Nadšenec

Odeslat příspěvekod drkarel 10. 10. 2018 16:51

Jo, jenže Cetin a O2 (infrastruktura vs. operátor) byla mírně jiná situace než 2 banky. Ale čachrovat se tam určitě dá.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod audiobullys 14. 10. 2018 13:36

Když si člověk zřídí přes iNet banking další třeba 2 běžné účty tak jak funguje limit max 20 debetních karet pro max 10 účtu ? Ke každému účtu max 2 debetky, první dvě k prvnímu účtu jsou zdarma a další účty máj max 2 debetky a vždy po 100 Kč za vydání se platí ?
A teď držitel karty - přítelkyně, rodiče přítelkyně jsou zároveň disponenty účtu ? Tady někdo psal že i druhej a třetí účet může mít zvlášť login ?
Otázka je jestli je držitel karty zároveň disponent účtu a zda když se někdo na tu znamyho přítelkyni zeptá za 500 Kč zda u airbank má nějaký účet , zda dotazovanému nahlásí že vlastní nějaký účet - přitom vlastní - je držitelem karty se svým jménem napsaným na debetce- jen k účtu svého přítele?
audiobullys
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka