Air Bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod minarjo 7. 1. 2020 10:25

S tím ale není Air rozhodně první, má to třeba už mBank, stačí aktivovat v appce mKlíč (a funguje to pak i pro online platby jejich kreditkami). Ono v Air psali, že už to mají připravené déle, nechtěli ale online nakupující klienty novinkou mást kolem vánočních nákupů, proto spuštění až teď.
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod evelista 7. 1. 2020 11:39

to ma creditas uz davno, na ios apce
Nejde to jinak, proto moje zájmy hledej přímo v mém profilu. Ano, uhodls, jsou tam pozvánkové kódy Richee (nově i pro SK občany), ING. Miluju. :) Taky tento únor.
evelista
Diskutér

Odeslat příspěvekod HankaDu 7. 1. 2020 16:47

minarjo píše:S tím ale není Air rozhodně první, má to třeba už mBank, stačí aktivovat v appce mKlíč (a funguje to pak i pro online platby jejich kreditkami). Ono v Air psali, že už to mají připravené déle, nechtěli ale online nakupující klienty novinkou mást kolem vánočních nákupů, proto spuštění až teď.

Jo, píšou to i v tom článku. Být mezi prvními třemi (když počítám i tu Monetu) mi přijde jako o krok napřed před ostatními :) "Air Bank je po mBank a Monetě třetí, která takovou inovaci spustila. Zatímco v Air Bank a mBank lze v aplikaci potvrzovat vedle plateb kartou i transakce zadané v internetovém bankovnictví nebo přihlášení do něj, Moneta zatím nabízí jenom potvrzování online plateb kartou."
HankaDu
Návštěvník

Odeslat příspěvekod redhaven 9. 1. 2020 13:31

Pri potvrzovani platby v mobil bank. to chtelo heslo pro potvrzeni, zadal jsem spatne, coz i napsalo.. a behem 2 sekund se platba stejne provedla, nerozumi.
redhaven
Diskutér

Odeslat příspěvekod kidli 9. 1. 2020 16:36

K tomu zdržování standardních plateb po spuštění okamžitých... ano, můžu to potvrdit - dnes v 9.05 poslaná std platba do ČSOB. Do této chvíle nedorazila. A stalo se to opakovaně.
Stejným směrem zadaná okamžitá platba 6.1 dorazila hned
"God save me from my friends, I can protect myself from my enemies"
kidli
Návštěvník

Odeslat příspěvekod evelista 9. 1. 2020 16:50

Neverim ze to dojde v pondeli, pak informuj.
evelista
Diskutér

Odeslat příspěvekod kidli 9. 1. 2020 19:44

Dorazila kolem 18 hod. Před zavedením rychlých plateb by byla v cíli do oběda
kidli
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Heavy71 10. 1. 2020 06:49

Oficiálně mají D+1, tak v tom nevidím problém
Heavy71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod evelista 10. 1. 2020 07:34

Nemas pravdu

Jana Karasová rika do 14:00 to bude v rezimu d+0
evelista
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 10. 1. 2020 08:02

Však to bylo D+0. Nikdo neříká, že při D+0 musí být platba v cíli třeba už kolem poledne, i těch 18h to splňuje. Ano, logicky Air více šetří. Dřív odesílala platby do Certisu víc průběžně, teď už evidentně v několika málo dávkách (poslední dávka pro D+0 tedy nejspíš někdy mezi 14 a 15h). Ostatně to je po vzoru velkých bank, Air nám už dost vyrostla. Čím větší banka a více klientských příkazů, tím více je dávkové zpracování pro banku výhodné (díky hromadné slevě od ČNB) a nejspíš to i méně zatěžuje bankovní systémy (když komunikace s Certis není kontinuální, ale jen v blocích zasílání dávek). Až okamžité platby to změnily, zde ale píšeme o běžných.
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod xls 10. 1. 2020 09:06

Ano, zhoršili se. A já dávám přednost, abych ráno peníze poslal a byly ten den včas doručený (jestli to bude za 3 hodiny nebo 3 minuty je mi jedno) Převedl jsem platební styk zase zpět do Fio.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod jujec 10. 1. 2020 11:42

Já jsem přešel zase do Creditas, u Airbanky nemám jediný důvod zůstávat.
jujec
Diskutér

Odeslat příspěvekod evelista 10. 1. 2020 16:59

Pro me banka skoncila psychologicky kdyz zmenila nazev z airbank na myair, nikdy jsem si na to nezvykl.

2x jsem zalozil a 2 x zrusil.
evelista
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 10. 1. 2020 17:27

Jasně, banka změnila název na myair... Už to nechlastej ani ředěný. https://www.airbank.cz/kontakty/
Patrně sis popletl banku s mobilní aplikací. BTW že jsi dříve ty aplikace stahoval z Android Marketu a teď z Google Play, to ti nevadí :-D?
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Diskutér

Odeslat příspěvekod suram 10. 1. 2020 18:44

No dřív byla ta appka opravdu lepší, hlavně tam byl i tmavý režim. Ale co se týče možností pro disponenty, je stále nejlepší ze všech. V závěsu je appka Monety, tam je opruz nutnost zadávání hesla při přepínání disponentů, to MyAir nevyžaduje.
suram
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka