Air Bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod xls 27. 8. 2020 00:44

Ty změny nejsou pro mě nějak kritické, abych banku rušil. Ale kdybych si vybíral hlavní banku, tak by Airbank v podstatě neměla šanci, pokud je pár jiných variant s bezplatnými výběry z bankomatů (třeba Equabank).
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod psovod78 27. 8. 2020 09:32

Airbank zustava pouzitelna akorat tou offsetovou hypotekou, kterou ma jinak jenom Fio coz je banda nezkutecny smejdu - timhle se myslim zabili pro cokoli jineho.
psovod78
Diskutér

Odeslat příspěvekod tmx643 27. 8. 2020 09:33

A zůstává stále ta možnost 3x ročně nechat vrátit jakýkoliv poplatek?
tmx643
Diskutér

Odeslat příspěvekod xxiro 27. 8. 2020 11:37

Airbank mě zpoplatněním více účtů zklamala. Zakládal jsem si je pro přehlednější cashflow a plánoval jsem si zřídit u nich i další. Jejich klientem jsem od r. 2013, protože mi přišli jako jedni z nejlepších na trhu. Postupem času ale Airbank ztrácí to, co se mi na nich tolik líbilo. Pravděpodobně mi nezbude jiná možnost, než si založit nový účet jinde. Končit u nich nehodlám, protože u nich mám hypo, ale asi se definitivně přiblížila doba pro založení účtu u jiné banky.

Máte někdo typ na banku? Mé představy jsou - vedení 2-3 běžných účtů a okamžité platby zdarma. Lépe úročné spořící nebo běžné účty a výběry v cizích bankomatech jsou malý bonus, nikoli podmínka, neplánuji u nich tyto služby hojně využívat.

Nově nabízí ČS účet Standart, který by měl být bezplatný. Má s ním někdo zkušenosti?
xxiro
Diskutér

Odeslat příspěvekod Zedna1 27. 8. 2020 12:00

fc70 píše:Zpoplatnění se tak moc nedivím. Když tahle vlna bank začínala nebo se plánovala, úroky z depozit u ČNB byly řádově celá procenta, a z každé platby kartou bylo kolem 1%. Teď úroky z depozit u ČNB sotva pokryjí garanční fond, z platby kartou se tak zaplatí ta karta a systémy okolo – na nabízení běžného účtu je daleko těžší vydělat ...

Nesouhlasim.

Vsechny nove bezpoplatkove banky jsou uz davno v zisku v radech stovek milionu Kc rocne, ty vetsi FIO/Air uz dokonce pres miliardu Kc rocne (2019: Air=1.5mld, FIO take zhruba 1.5mld). V zisku je davno i Equa, ktera ma neomezeny pocet vyberu z cizich bankomatu zdarma bez podminek.

Takze je videt, ze banky vydelavaji a to i bez poplatku za zakladni bankovni sluzby,
takze takovi chudacci jak to popisujes nejsou a to ani v dobe coronakrize.
Zedňa
Zedna1
Diskutér

Odeslat příspěvekod fc70 27. 8. 2020 12:29

Pravda, návratnost T1 kapitálu kolem 20% je hezká, ale to moc neříká o ziskovosti konkrétního produktu – obzvlášť v případě Air Bank, která je kdovíjak propojená s financováním Home Creditu.
fc70
Diskutér

Odeslat příspěvekod Pravý Tomáš Marný 27. 8. 2020 12:33

tmx643 píše:A zůstává stále ta možnost 3x ročně nechat vrátit jakýkoliv poplatek?

Zůstává.
Pravý Tomáš Marný
Návštěvník

Odeslat příspěvekod DrumSession 27. 8. 2020 18:58

Tak třeba upravují vztah ke kliošům jako kdysi mBank...
PENÍZE z pohledu věčnosti nemají žádnou cenu a vlastně ani smysl zatím co
LÁSKA která JE nepočítatelná, ano !
ŠTĚSTÍ spočívá v tom, vědět, na co se mám vy...
DrumSession
Diskutér

Odeslat příspěvekod peter23p 27. 8. 2020 19:35

Tak Moneta už rozjela kampaň na soc.sítích na přetáhnutí klientů
Přílohy
Screenshot_2020-08-27-19-24-28.png
peter23p
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lol Phirae 27. 8. 2020 19:47

A budou nějaký odměny? :mrgreen:
Chcete nějaký bonus? Kódy (Expobank 300 Kč, Twisto 300 Kč, WorldRemit 500 Kč, Curve, Revolut, TransferWise, Xendpay...) viz můj profil.
Lol Phirae
Diskutér

Odeslat příspěvekod peter23p 27. 8. 2020 20:06

Jo pokud příjdeš z Air dostaneš pusu od konkurečního bankéře :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
peter23p
Diskutér

Odeslat příspěvekod MirekM. 27. 8. 2020 21:51

DrumSession píše:Tak třeba upravují vztah ke kliošům jako kdysi mBank...

Jak jsem již psal, pokud v Air pracuje ještě Roman Truhlář, bývalý GŘ mBank, vůbec bych se tomu nedivil.
A nebyla to právě mBank, která začala tvrdit, že napořád (až do konce světa) není v bance napořád?
MirekM.
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Thom 27. 8. 2020 21:53

psovod78 píše:Airbank zustava pouzitelna akorat tou offsetovou hypotekou, kterou ma jinak jenom Fio coz je banda nezkutecny smejdu - timhle se myslim zabili pro cokoli jineho.

Pokud ovšem nestavíš (ať už sám nebo byt v developerském projektu). Takovou neumí. Jen na koupi zkolaudované nemovitosti :pozor

S tím zdražením výběrů je to pěknej fail. Ono se řekne, že se dá platit kartou. Za korony, když jsem nevytáhl paty z Prahy, jsem na hotovost taky několik měsíců nesáhl. Ale pak nějaký ten prodloužený víkend, dovolené a ve většině restaurací v horách jsem s kartou nepochodil a zelený bankomat tam pochopitelně taky nemají :roll: A že bych vybral větší obnos a s tím vyrazil na dovču a nosil to s sebou, to je pěkná pitomost. Naopak na dovolené s sebou moc nenosím a častěji vybírám. Takže za mě palec velmi dolů.

Naštěstí mám (jako kde kdo tady) těch bank víc. Jako rodinný účet s jakous takous evidencí výdajů to poslouží solidně dál, jako hlavní a jediný nelze už doporučit.
Thom
Diskutér

Odeslat příspěvekod xls 28. 8. 2020 00:26

Koukám, že MMB začíná ordinovat pro AiB ty samý kapky, že nějaký služby, třeba výběry, je normální neplatit.Je to pěkná ostuda, podobným způsobem se kdysi ztrapnil VF.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod peter23p 28. 8. 2020 11:10

No stálo by za to hodit to na FB Air co by k tomu napsaly :mrgreen:
peter23p
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka