Air Bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod pmoravec 26. 3. 2021 08:20

Ano, podle informací o aplikaci přímo v Androidu je to 6.2.0 (to mi napsali i v odpovědi před cca týdnem), verzi jsem opisoval ze seznamu změn v Google Play, tak jsem se buď přehlédl, nebo byl v tu chvíli překlep tam.

Bankovní identita je v Internet Bankingu v Nastavení -> Zabezpečení -> Bankovní identita (SB stále nepoužívám dokud nebudu ze strany banky donucen).

Pro samotné použití (vyzkoušení) lze jít na https://www.eidentita.cz/ a přihlásit se tam, nebo vyzkoušet třeba https://obcan.portal.gov.cz/
Naposledy upravil pmoravec dne 26. 3. 2021 08:59, celkově upraveno 1
pmoravec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MirekM. 26. 3. 2021 08:35

Dík, ale v IB v Nastavení -> Osobní položku Bankovní identitu nemám.
EDIT: ale na https://obcan.portal.gov.cz/ jsem se dostal, takže BI z AIR mně funguje. :-)
MirekM.
Diskutér

Odeslat příspěvekod pmoravec 26. 3. 2021 09:00

Je to v Zabezpečení, ne v Osobní, mea culpa. Původní příspěvek jsem opravil.
pmoravec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod minarjo 26. 3. 2021 09:37

Nicméně kdo v životě nepotřeboval jít na pobočku Air Bank, tj. účet založil sám online a ani jindy pobočku nepotřeboval, ten nemá a nebude mít Bankovní Identitu aktivní bez návštěvy pobočky. Je to i můj případ, daná stránka v Zabezpečení mi jasně píše, že jsem nikdy nebyl fyzicky na pobočce a pro funkční identitu je to třeba (osobní ztotožnění s občankou).
To by ještě šlo, horší to mají u Air Bank občané cizích států, ti mají smůlu úplně :(. Jak zjistil včera kamarád (občan Slovenska, ale s trvalým pobytem řadu let i zde v ČR), tak on v Air Bank identitu nezíská, oni ji prý cizincům nedělají (umějí ji nyní jen pro osoby s českou občankou). Když pak volal do ČS, kde má účet také, tak tam to problém není, jen musí s Povolením k trvalému pobytu na pobočku (identita lze aktivovat jen tomu kdo má doklad vydaný českým státem kvůli ověření v Registru osob - a toto povolení k pobytu, které vypadá podobně jako pas, je k tomu použitelné, nikoliv však v Air Bank).
Zde je tedy jasně vidět, že u některých věcí jsou velké univerzální banky jako právě ČS stále nezbytné (lepší). Air prostě hodila na cizince bobek, i když třeba v ČR žijí a pracují mnoho let tak jako on.
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod MirekM. 26. 3. 2021 10:50

pmoravec píše:Je to v Zabezpečení, ne v Osobní, mea culpa. Původní příspěvek jsem opravil.

Již vidím, mám jako poslední položku v Zabezpečení, tu jsem před prvním dotazem nějak přehlédnul ... :-)
MirekM.
Diskutér

Odeslat příspěvekod y2key 5. 4. 2021 23:28

Šlo nějak dopředu zabránit Airbank v automatickou aktivaci Bankovní identity? Tedy kromě výpovědi, nesouhlasu s VOP.. ??
y2key
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod fc70 6. 4. 2021 08:04

Šlo to deaktivovat, myslím posílali mail. Jako všude jinde, není to permanentní a útočník s přístupem do IB si to může zapnout.
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod dala67 6. 4. 2021 12:31

já to ručně deaktivoval a nyní jsem se díval na stav služby : neaktivní
dala67
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dr._lukas 6. 4. 2021 13:41

Miluji, když si nějaká banka myslí, že všechno nové je pro klienty dobré. Já naštěstí nikdy na pobočce své účty s OP neřešil, tak jsem deaktivovaný, manželka zakládala na pobočce a bez slušnosti se zeptat, bankovní identitu aktivní má. Došel ji jen strohý mejl, jak tuto “nezbytnost” může využít při sčítání obyvatel.

Ale abych nebyl na Airbank tak hnusný, teď si čtu na stránkách KB:

Pokud máte přístup do internetového bankovnictví MojeBanka, tak máte Bankovní identitu KB automaticky. Bankovní identita KB je soubor vašich osobních bezpečnostních údajů pro přihlašování do internetového bankovnictví. Pokud přístup do internetového bankovnictví nemáte, nebo nevíte, jak se přihlásit, stavte se na jakékoli pobočce, kde vám ho obratem zařídíme a vše vysvětlíme.
dr._lukas
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dala67 6. 4. 2021 14:01

Ono to měla i Air Bank, že to měla automaticky. Stačí to jen ručně deaktivovat. Ale jak to bude do budoucna nikdo neví. Tak jak všude okolo tlačí na pilu, aby byl každý jedinec pod permanentní kontrolou z důvodu strachu jednotlivce co kdyby, tak bych se nedivil, že to bude automaticky ke každému účtu bez možnosti vypnutí :-(
dala67
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dr._lukas 6. 4. 2021 15:14

Já nevím no, až budu chtít ID využívat, tak bych si to zaktivoval sám. Bance jsem dal souhlas s nějakým zřízením služeb, toto je zcela nová věc a nevím teda, kde berou banky tu drzost zřizovat něco za nás.
dr._lukas
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mate59 11. 4. 2021 14:11

Dnes mi došel email kde nabízejí bonusový úrok na spoření 0,6%.To zvyšují z ,04% nebo je to omyl? Z emailu :
"Bonusový úrok 0,6 %. Stačí pětkrát měsíčně zaplatit naší kartou a celý následující měsíc Vám peníze na spořicím účtu budeme úročit bonusovým úrokem."

-- 11. 4. 2021 15:48 --

Tak je to omyl.
mate59
Nadšenec

Odeslat příspěvekod minarjo 11. 4. 2021 19:22

0,6% platí pro první klienty z dob založení Air Bank, sám mezi ně patřím (máme trvale 0,2% navíc). Asi tě systém omylem mezi tuto skupinu zařadil.
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod DRSG 13. 4. 2021 19:13

Teď koukám, AirBank mi smázla 2 odměny za placení u Alberta. Byly tam a už nejsou, ts, ts, ts...
DRSG
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mojmax 14. 4. 2021 11:35

To je divné. A reklamovals to? Já jak byla akce 5+2% (ostatní to měli jinak), nakoupil jsem kupony a vše v pořádku vyplaceno, teď jsem koukal, že je zase další akce - pokud uděláte nákup v pátek a sobotu, tak je odměna taktéž 5 % + ještě standardní odměna (u mě 3 %), při nákupu nad 500,-. Identickou aki mám u ČS Moneyback a asi bude i u Unicredit.
mojmax
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků