Air Bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod qwertz375 18. 4. 2021 20:12

Tahle šmírovací aplikace je skutečně bizár. Když uživatel odmítne povolit "location services", dožaduje se jejich povolení pořád dokola v každém novém okně s odměnami. V AB jsou holt tradicne mistři v tom, jak prudit a nastvat klienta při používání jejich IB nebo SB. To i takový paskvil jako George hned vypadá jako skvělá služba :D
qwertz375
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MirekM. 18. 4. 2021 20:39

MirekM. píše:Dnes (sobota) jsem platil v Albertu Air kartou téměř 2000 Kč. Měl jsem aktivovánu odměnu štědrý pátek a sobota 5 % za nákup nad 500 Kč a také 2 % za nákup nad 500 Kč. V SB mně svítí částka odměny odpovídající jen 2 %, očekával jsem odměnu 5 %. :-(

Odpověď na dotaz přes IB, třeba to někomu dalšímu pomůže:

"Odměny nestrháváme přímo z placené částky a nepřipisujeme je hned po platbě. Informace o zaznamenání využití odměny vyskočí po zaplacení vždy, když je předpoklad k tomu, že máte nárok na odměnu. Objeví se hned po zaplacení a Vy ji vidíte v budoucích odměnách. Teprve poté se čeká na schválení obchodníkem. Když není ihned předpoklad k získání odměny, nemusí to znamenat, že odměnu nezískáte.

Nárok na odměnu běžně uvidíte nejpozději 5 dní po zaúčtování, někdy to ale může trvat i déle. Poprosíme tak o trpělivost, zatím je pořád čas. K zaúčtování může dojít až za několik dní od provedení platby. Zaúčtovanou platbu poznáte tak, že u ní už nebude "Nezaúčtováno", ale "Úhrada kartou".

Nárok na odměnu pak najdete v mobilní aplikaci v záložce Odměny / Vaše odměny. Když obchodník bude ještě částku ověřovat, uvidíte tam symbol hodin a nápis "Čekáme na potvrzení odměny". Jakmile obchodník částku schválí, uvidíte ji místo hodin. Vyplatíme ji do 10. dne následujícího měsíce po jejím přiznání na účet ke kartě. Pokud budete mít odměn víc, vyplatíme je najednou.

Kdyby se delší dobu nic nedělo, nebo se nárok na odměnu objeví a zmizí, znamená to, že byla odměna zamítnutá pro nesplnění všech podmínek. Ty najdete vždy napsané v mobilní aplikaci v sekci Odměny u obchodníka."

PS: minarjo, dík za odpověď, dotaz přes IB jsem posílal po návratu z Albertu, tedy dříve než jsi mně odpověděl ...
MirekM.
Diskutér

Odeslat příspěvekod chrudimi 19. 4. 2021 06:38

MirekM: Stejný problém a stejná odpověď.
chrudimi
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod DRSG 20. 4. 2021 09:15

Tak z již potvrzené částky (cca 10Kč) u EUC lékarny, se najednou změnilo na "čekáme na potvrzení". No comment
DRSG
Návštěvník

Odeslat příspěvekod A1rh- 20. 4. 2021 12:01

myslel jsem, že se zbavím s GPay plastových karet, ale dnes mě vkladomat AIR Bank přesvědčil že asi ještě ne. Přes mobil nenabídne možnost vložení, což jsem netušil, zkoušel jsem to poprvé.
V profilu nebo SZ promo Revolut 700Kč, SkipPay 500Kč, AliExpress US $19, Raiff. 300Kč ...
A1rh-
Diskutér

Odeslat příspěvekod MirekM. 20. 4. 2021 12:40

Naposled jsem zkoušel vložení mobilem v AIR bance tak cca před rokem, kdy to také nešlo. Kartu lze pro vklady nahradit platební nálepkou, ale je to systémem z bláta do louže.
Doposud mně nebyl schopen nikdo vysvětli, proč lze mobilem vybírat, ale nelze vkládat.
MirekM.
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 20. 4. 2021 13:00

Pokud vím, tak vklad musí být proveden kontaktně mimo jiné proto, aby SW bankomatu z informace v kontaktním čipu hned poznal, že jde o vlastní kartu (což při Google pay, kdy je použito náhradní pseudo číslo-token karty, fakt nepozná) a nabídl ten vklad i dle toho v menu. Jiné banky na tom nejsou jinak.
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod A1rh- 20. 4. 2021 14:07

vložil jsem pomocí kódu co mi vygenerovali na pobočce, ale tu proceduru už příště opakovat nechci. Radši si nechám u dokladů 2 karty kterými jsem příležitostně vkládal, Air a RB.
V profilu nebo SZ promo Revolut 700Kč, SkipPay 500Kč, AliExpress US $19, Raiff. 300Kč ...
A1rh-
Diskutér

Odeslat příspěvekod mate59 20. 4. 2021 17:29

Už mnohokrát se mi s GPay stalo,že sem nezaplatil na terminálu,protože to vypisovalo blbosti typu připojte se k internetu,nebo že kartou nejde platit,nebo použijte zásuvní kartu a porůzně. Přiložit kartu není tak efektní jak přiložit mobil,ale fyzickou zaplatím vždy.A o tom,dostat se mobilem do bankomatu bych taky mohl vyprávět,takže nejsi sám.A jak na mně koukají na terminálu ti co stojí v řadě,jestli tam onanuji nebo co.
mate59
Nadšenec

Odeslat příspěvekod MirekM. 20. 4. 2021 17:49

minarjo píše:Pokud vím, tak vklad musí být proveden kontaktně mimo jiné proto, aby SW bankomatu z informace v kontaktním čipu hned poznal, že jde o vlastní kartu (což při Google pay, kdy je použito náhradní pseudo číslo-token karty, fakt nepozná) a nabídl ten vklad i dle toho v menu. Jiné banky na tom nejsou jinak.

Vklad nemusí být proveden kartou kontaktně zasunutím karty do štěrbiny vkladomatu, ale musí být při vkladu použita na bezkontaktní čtečce karta nebo nálepka, nikoliv mobil (přes g-pay).
MirekM.
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 20. 4. 2021 17:52

Tak si to pletu s jinými bankomaty, nejspíš ČSOB. Tam musí být to zasunutí, aby se vklad vůbec v menu objevil
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod MirekM. 20. 4. 2021 18:03

Nejenom AIR vkladomaty fungují bezkontaktně, ale i vkladomaty Monety.
MirekM.
Diskutér

Odeslat příspěvekod milanBrno 20. 4. 2021 18:57

Vklad mobilem umi CS a mam dojem, ze i Moneta...
(takze minarjo je zase uplne mimo)
Telekomunikace: Neomezene volani a sms + 20GB za 666kc/mes.
FinTech: za vyuziti meho doporuceni nabizim odmenu (Revolut , SkipPay , Twisto , Curve , Plutus , Portu , RONDA , RB , Indigo , Coinmate , Anycoin , Trading212 atp.)
Zabava: HBO MAX za 50kc
milanBrno
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod yxcv 20. 4. 2021 20:46

Moneta mobilem určitě ne, kartou bezkontaktně ale ano.
yxcv
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod DrumSession 22. 4. 2021 19:56

Lze u AirB někde natrvalo nastavit, že chci platit okamžitou platbou (kde to lze) nebo se stále musí zatrhávat políčko ?
PENÍZE nebo nepočitatelná LÁSKA ? ŠTĚSTÍ spočívá vědět to, co si vybrat
Nesmíte se bááát a na hlavu si nechat s... Takže? Musíte se ptááát !!
DrumSession
Diskutér
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků