Air Bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod DRSG 7. 5. 2021 18:45

Kocour fakt ne! A ty jejich průsery z poslední doby (hesla poštou, (ne)založení stavebka, přepínání mezi starým a novým IB, atd.), Název mám u zádele, ale systémy jednoznačně Air. Kecy neustálého připomínání top3 garance, když jsou úroky okolo 0,5% nebo vyčítání, že dlouho neměli tmavý režim, nebo že použili nejdřív vlastní řešení než přešli na google pay, jsou opravdu směšné.
DRSG
Návštěvník

Odeslat příspěvekod fremantle 7. 5. 2021 19:03

peter23p píše:Podle mého je úplně jedno jaký název bude. Podstatné je spíše jak to bude s kódem banky a s lidma co mají účet u obou bank. A vzhledem k tomu že moneta má poměrně dost klientů tak aby se nestalo že se jim sejdou od obou bank dvě stejná čísla účtu u různých klientů.

Nejeví se mi to příliš pravděpodobné, minimálně retailovým klientům přiděluje MMB deviticiferná čísla (přidělovaná prakticky vzestupně různým klientům, nejspíš tam jsou zachovávané určité "bezpečnostní mezery" - třeba u původního Genius Gratis z roku 2012 mi číslo začíná 205, hned jak MMB začala nabízet Tom účet, přidělené jsem měl k němu číslo začínající 233)...
Naproti tomu u Air Bank je mechanika číslování jiná - čísla jsou desítimístná, začínaly číslicí 1 doplněnou nulami následovalo číslo rámcové smlouvy (byl jsem jedním z prvních tisíc klientů) a poslední tři číslice jsou vyhrazená pro pořadové číslo účtu (od 1 pořadí v jakém byly založeny), přičemž poslední je kontrolní číslice...

Zcela určitě bude mít vedení zájem na sloučení kódu bank a tady bych vsadil na to, že zůstane kód původní MMB 0600 z jednoduchého důvodu - MMB má za klienty i právnické osoby, přečíslovávání firem je vždy náročnější než u běžných klientů... Dovedu si představit, že by převáděným klientům byla nabízena možnost ponechání čísla účtu s jiným předčíslím, leč - prakticky je to jedno, oznámit změnu budou muset tak jako tak...

-- 7. 5. 2021 20:15 --

Dandík píše:A k tomu názvu: při prvním pokusu před dvěma lety se to mělo jmenovat Air bank. Byla na to podrobná prezentace porovnávající sílu obou značek, výhody apod. Za poslední dva roky se ale Moneta vylepšila, takže o názvu se zatím nemluví. Odkaz na tu prezentaci už bohužel z jejího webu Monety zmizel.

Nezmizel, prezentace z roku 2018 je na webu MMB dosud: https://investors.moneta.cz/documents/1 ... 018-cz.pdf
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod xls 8. 5. 2021 03:35

DRSG píše:,,,Kecy neustálého připomínání top3 garance, když jsou úroky okolo 0,5% nebo vyčítání, že dlouho neměli tmavý režim, nebo že použili nejdřív vlastní řešení než přešli na google pay, jsou opravdu směšné.


Docela by mě zajímalo, jakou má logickou souvislost top3 garance s celkovou úrovní úrokových sazeb. Jako že při nějaké úrovni se můžu začít chovat jako šmejd?
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod MP007 8. 5. 2021 13:05

Ne, že by to byla zásadní věc, ale jsem zvědav, kdy přijdou "otcové zakladatelé" o svůj bonus 0,2% na SU ;-)
MP007
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod minarjo 8. 5. 2021 14:23

Třeba nám ho nechají, nic není nemožné :)
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod fc70 8. 5. 2021 14:30

Je to zásadní věc – jediný důvod, proč jsem ten roky prázdný účet ještě nezrušil.
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod xls 8. 5. 2021 15:48

Uvidíme, taky je to jediný, co mě ještě zdrželo od zrušení. Je to ale vcelku jedno - top3 zrušili, více bezplatných účtů taky, okamžitý platby nepoužitelný atd., kurz je jasný.

Výhodou těchto turbulencí je, že si člověk aspoň udělá pořádek v účtech. Za poslední rok jsem zrušil Rb, Sberbank, Wustenrot, Equ, Monetu, další na pořadu dne je Ing, Creditas, Trinity, na houby je i UCB. Za chvíli by to spočítal na prstech jedné ruky i truhlář.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod losalamos 8. 5. 2021 19:09

xls - co ti zůstane, resp. co dnes považuješ za rozumnou banku?
losalamos
Nadšenec

Odeslat příspěvekod xls 9. 5. 2021 05:54

losalamos píše:xls - co ti zůstane, resp. co dnes považuješ za rozumnou banku?


Dobrý otázka. Na platební styk (i firemní) je základem Fio, na placení všude a výběry v zahraničí KK HB, na větší nákupy, pojištění a zálohu ČSOB. Ještě visí karta mB Svět - s tou nejsem rozhodnutý, pořád se zhoršuje a hlavně mi nefungovala.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod vpe 9. 5. 2021 06:02

A co chces od polsky karty zdarma :-)
<- Patria kod 1000 - klikni na muj nick vlevo
<- Tipli 300 Kč bonus
<- Investown bonus nyni 1000 Kč (nemovitosti, zhodnoceni >10%)
<~ Allegro CZ 200 Kč za reg, 5 doprav zdarma a od 2. do 8.10. je tam slevovy kupon 300,-
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zedna1 10. 5. 2021 15:05

Ohledne slouceni Air/Moneta by mne zajimalo, zda i pote zustanou ty odmeny nyni nabizene v aplikaci MyAir.
Zedňa
Zedna1
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vpe 11. 5. 2021 07:43

Pokud zustanou dve banky, dve znacky, tak proc ne.

Ps: Air banka si umi psat s klienty pres aplikaci, moneta neumi, jen pres internetbanku.
<- Patria kod 1000 - klikni na muj nick vlevo
<- Tipli 300 Kč bonus
<- Investown bonus nyni 1000 Kč (nemovitosti, zhodnoceni >10%)
<~ Allegro CZ 200 Kč za reg, 5 doprav zdarma a od 2. do 8.10. je tam slevovy kupon 300,-
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Thom 11. 5. 2021 08:22

RB po akvizici Citibank ty odměny v podstatě adoptovala (do jaké míry to pak osekali, to asi neposoudím, ale nějakou dobu i už s kartou RB člověk musel v KFC nebo v Subway říct, že má slevu Citibank). Buď by se do Air přidaly odměny z Bene Plus nebo naopak.

Tady bych asi nepředpokládal, že zůstanou 2 banky. Chtějí ušetřit náklady a mít větší podíl na trhu. Třeba pojišťovny pod Vienna Insurance Group fungují samostatně, ale jinak se pojišťovny slučovaly a u bank jsem něco takového nezaznamenal vůbec.
Thom
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 11. 5. 2021 11:06

@Thom:
Trend slučování je patrný všude. Dokonce i u té Vienna ins.group z tvého příkladu už neplatí to co píšeš, také se nám tam relativně nedávno sloučila dříve samostatná Pojišťovna ČS (zaměřená na životní pojištění se svým produktem Flexi) do větší pojišťovny Kooperativa a rodina pojišťoven skupiny VIG se tím zmenšila na méně členů. Takový je trend a byl by zázrak, když by Air a Moneta fungovaly odděleně (pokud tedy ta změna vlastnické struktury projde na valné hromadě).
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod drkarel 11. 5. 2021 11:15

Myslím, že od počátku je tato transakce cílena na sloučení. Samozřejmě, nějak budou muset jednotlivé produkty zkombinovat.
drkarel
Inventář

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron