Air Bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod cz01 11. 5. 2021 16:14

Bojím se o slučování Moneta produktů. Využívám podnikovou kk na běžné platby a nerad bych o ni přišel. Donedávna byla dobrá i směnárna. Považuji služby Monety za pouzitelnejsi... Uvidíme, jak to dopadne �
cz01
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Zedna1 12. 5. 2021 08:12

Proc tady ohledne tech slucovani zase rozdmychavate nesmyslne famy a pseudo dohady/otazky, ktere jsou naprosto jasne.

Stejne jako Equa/RB, tak i Air/Moneta po slouceni dopadnou tak, ze nakonec zustane jen jediny kod banky a jedine IB, toto je proste fakt.

U Equa/RB naprosto jednoznacne zustane kod banky i IB RB, protoze RB kupuje Equa.
U Air/Moneta jeste neni jiste, ktery kod banky a ktere IB zustanou, protoze toto slouceni je hodne zamotane.
Zedňa
Zedna1
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tmx643 12. 5. 2021 12:09

U sloučení Air + Moneta není zamotaného vůbec nic. Moneta kupuje Airbank. To, že v Monetě drží už 30 % PPF a za většinu obchodu dostane PPF zaplaceno novými akciemi nic nezamotává, prostě Moneta koupí Airbank.
tmx643
Diskutér

Odeslat příspěvekod xls 12. 5. 2021 12:52

Ano, Moneta koupí Airbank a tím se dostane do područí PPF. Naprosto křišťálově čistá operace, že už víc křištálově čistější být nemůže.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod tmx643 12. 5. 2021 13:01

To ano, ale PPF je konečný vlastník, tomu je "úplně jedno", jaký kód a jaké systémy bude banka používat a jaké produkty nabízet. Však to je management Monety, kdo spojení chce, takže určitě za to mají slíbené setrvání ve funkcích.

Samozřejmě taky je časté, že když konkurence má produkt, který chcete, tak než se ho snažit obšlehnout nebo licencovat, je snazší konkurenci koupit. Třeba Moneta platí tolik právě kvůli internet bankingu Airbank, ale nemyslím si... Holt asi šanon a vrácení poplatku skončí.
tmx643
Diskutér

Odeslat příspěvekod xsw 12. 5. 2021 13:45

PPF už nějaký podíl v MMB měl, takže vlastně kupuje svoji vlastní firmu Air Bank a platí tak za ní podruhé.
xsw
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Dandík 12. 5. 2021 16:38

Tak se předveďte. Já 100 %, ale u dvou otázek jenom vylučovacím způsobem :) https://www.penize.cz/osobni-ucty/42642 ... a-air-bank
Dandík
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod drkarel 12. 5. 2021 18:18

xsw píše:PPF už nějaký podíl v MMB měl, takže vlastně kupuje svoji vlastní firmu Air Bank a platí tak za ní podruhé.

Jo, tak to je hodně dobrá myšlenka. :)
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod elfin 14. 5. 2021 12:56

Stalo se vám v poslední době někomu, že vám Airb zablokla IB z falešného důvodu zadání špatného hesla při přihlašovaní? Mně se to stalo za léta poprvé a naštvalo mě, že klidně lžou (mám heslo stále stejné a 3x se splést..?), ale nedá se jim to asi dokázat! Proč tohle dělají? Abych musel na pobočku nebo volal na to vnucované č.515202202?
elfin
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vpe 14. 5. 2021 13:53

Treba ti nekdo jiny zadaval chabny heslo? Pozaduj z jake ip adresy a v jakych casech melo dojit k zadavani chybneho hesla
<- Patria kod 1000 - klikni na muj nick vlevo
<- Tipli 300 Kč bonus
<- Investown bonus 500-1000 Kč (nemovitosti, zhodnoceni až 11%)
<~ Allegro CZ 200 Kč za reg, 5 doprav zdarma a od 2. do 8.10. je tam slevovy kupon 300,-
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dala67 14. 5. 2021 21:35

Stačí zaplej caps lock nebo přepnutá klávesnice na ang a už se volá ;-)
dala67
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod y2key 15. 5. 2021 23:22

Mně se to zablokování stalo kdysi dávno(tuším taky u Airbank) a zdůvodňovali to tím, že sčítají ty neúspěšné pokusy v nějakém časovém úseku. Tzv. třeba 10 neúspěšných pokusů v průběhu jednoho roku nebo tak něco.
y2key
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod losalamos 17. 5. 2021 07:28

Caps Lock, Num Lock, jiný jazyk na klávesnici a je to hned...
losalamos
Nadšenec

Odeslat příspěvekod minarjo 17. 5. 2021 09:48

Air Bank nás po čase opět zve na jedno pivo :) - proplatí až 35 Kč za zaplacení kartou v restauraci, hospodě či kavárně o nejbližším víkendu (pátek 17:00-neděle). Odměnu v appce lze aktivovat už teď, jmenuje se "Na jedno rozvolněné".
Tak schválně kolika lidem odměna nebude uznána jako minule, protože se třeba terminál na daném místě dle MCC nechová jako jedno z uvedených míst :).
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod xsw 17. 5. 2021 10:23

Mně to tenkrát neuznali v KFC, zamítnutá reklamace byla pak poslední kapka před výpovědí. Šašci.
xsw
Trvalý BAN

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků