Air Bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod vpe 9. 11. 2021 16:08

No vzhledem k okolnosti, že odložená platba se stejně nikdy neprovede o víkendu resp. nepřipíše v bance příjemce, tak jsem to nikdy moc v jiných bankách nezkoušel…

Jen vím že to někdy šlo někde nešlo ale to už je dávno.

U Fio je tak trochu problém s trvalým příkazem k úhradě, když ho chci zadat na poslední den měsíce, aby poslední den v měsíci přišel na účet příjemce.

Když totiž zadám 28., tak co když zrovna 28. února bude sobota :-)
<- Patria kod 1000 - klikni na muj nick vlevo
<- Tipli 300 Kč bonus
<- Investown bonus 500-1000 Kč (nemovitosti, zhodnoceni až 11%)
<~ Allegro CZ 200 Kč za reg, 5 doprav zdarma a od 2. do 8.10. je tam slevovy kupon 300,-
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kulich21 2. 12. 2021 11:56

Zdravím,
včera po 18 hod jsem si zaslal z air bank dolarového účtu na Interactive Broker dolary, datum doručení nechal vyplněné na druhý den.... transakce dorazila brzo v ranních hodinách, ale přístálo mi tam o 43 $ méně než mělo :(

V historii air banky u transakce je uveden poplatek -4,58 $, což odpovídá 100 Kč, jak jsem očekával. Je to nějaký skrytý poplatek, máte někdo tušení?
kulich21
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod drkarel 2. 12. 2021 12:29

Zprostředkovatelská(é) banka(y)?
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod slavo963 2. 12. 2021 12:34

dolary se zasadne z ceskych bank do IB neposilaji, kdyz nechce byt clovek oskuban jak kure
slavo963
Přeborník

Odeslat příspěvekod minarjo 2. 12. 2021 14:00

Tebou popsána zrada se jmenuje SWIFT :). Tedy zastaralý "korespondenční" systém zasílání mezinárodních plateb, kdy banky na cestě si mohou něco ukousnout. Do IB doporučuji vklad přes Revolut (pak je to lokální US ACH platba, výhodné do 25 tisíc Kč měsíčně kvůli bezplatné konverzi, píšu o základním bezplatném Revolut účtu, placené verze mají hranice výš). Poplatek Revolutu za USD platbu do USA (tedy i na tamní účet IB) nějaký je, ale jde to (např. zaslání 1000 USD vyjde na 3,01 USD). Do IB dorazí vše co pošleš.
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod slavo963 2. 12. 2021 14:56

Tech 3,01USD je nekde zdokumentovanych? Jak je to u vyssich planu(premium/metal)?
slavo963
Přeborník

Odeslat příspěvekod minarjo 2. 12. 2021 15:48

Na to nějaký vzorec :). Ale nic na tom není, Revolut ten poplatek transparentně ukazuje hned při zadávání částky platby (v mém případě částky pro šablonu IB, tedy USD platba do USA). Pro 500 USD je to 1,51 USD, pro 1000 těch 3,01, tedy cca 0,3%. Mám jen Basic plán , ano ostatní mají jistě slevy, ale to už jsme daleko od Air Bank...
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod ikovinvest 12. 12. 2021 11:41

minarjo píše:Tebou popsána zrada se jmenuje SWIFT :). Tedy zastaralý "korespondenční" systém zasílání mezinárodních plateb, kdy banky na cestě si mohou něco ukousnout. Do IB doporučuji vklad přes Revolut (pak je to lokální US ACH platba, výhodné do 25 tisíc Kč měsíčně kvůli bezplatné konverzi, píšu o základním bezplatném Revolut účtu, placené verze mají hranice výš). Poplatek Revolutu za USD platbu do USA (tedy i na tamní účet IB) nějaký je, ale jde to (např. zaslání 1000 USD vyjde na 3,01 USD). Do IB dorazí vše co pošleš.


Opravdu? Odesilat muzes jen z uctu na svoje jmeno a chteji presne udaje jaky ucet a kolik posles .....Jde to i zpetne - tedy USD na Revolut?Z IB..?
ikovinvest
Návštěvník

Odeslat příspěvekod minarjo 12. 12. 2021 13:22

Ano avízo o vkladu na přesnou částku USD v systému IB samosebou vytvoříš. U vkladu není účet plátce u avíza povinný, to jen u výběru (u vkladu stačí v části účtu plátce napsat jen jméno banky a ani k tomu se nikam extra nepřihlíží, stačí napsat Revolut). Po avízu ti to vygeneruje platební údaje, z kterých pro platbu skrz Revolut použiješ hlavně ABA směrový kód a číslo účtu (plus jméno resp. adresu příjemce, vše dle avíza, v Revolut je dobré na to udělat šablonu). Swift kód není třeba, protože Revolut to neposílá přes Swift, ale lokální US ACH platbou (kde ABA směrový kód je něco jako náš kód banky, jen delší). Výběr USD by takto snadno asi nešel, protože u Revolut se pro jiné platby než v euro používají prostředníci a účet v jiných měnách než euro není na tvé jméno (tedy šlo by to jen u eura).
Ale abychom se vrátili k tématu Air Bank: kdo posílá USD ven, třeba do IB, a přijde mu to přes Revolut komplikované, pro toho patří Air ještě k těm levným bankám. Bohužel poplatky korespondenčních bank jsou vždy loterie.
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod HankaDu 12. 12. 2021 19:44

kulich21 píše:Zdravím,
včera po 18 hod jsem si zaslal z air bank dolarového účtu na Interactive Broker dolary, datum doručení nechal vyplněné na druhý den.... transakce dorazila brzo v ranních hodinách, ale přístálo mi tam o 43 $ méně než mělo :(

V historii air banky u transakce je uveden poplatek -4,58 $, což odpovídá 100 Kč, jak jsem očekával. Je to nějaký skrytý poplatek, máte někdo tušení?


Tady popisovali něco podobného: https://www.penize.cz/osobni-ucty/42971 ... -tisicovku
HankaDu
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Dandík 27. 12. 2021 11:34

Platební nálepky omezí i Air Bank, bude je vydávat už jenom zájemcům do 18 let. https://www.penize.cz/osobni-ucty/42867 ... se-raritou
Dandík
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod qwertz375 9. 1. 2022 21:48

Tušíte někdo, proč v tomhle bankovním cirkusu vymysleli tak nesmyslnou konfiguraci trvalého příkazu, jehož platnost není omezena datem, ale počtem opakování? :lol:
qwertz375
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod čulibrk 10. 1. 2022 07:48

Vždyť při zadání trvalého příkazu tam vidíš automaticky datum vygenerovaný systémem, kdy proběhne poslední platba. Pro mě "No problem" 8-)
čulibrk
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evelista 10. 1. 2022 10:10

nalepky bala takova pre NFC akcicka, takova zajimavost do historie za 15 let.
evelista
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod qwertz375 10. 1. 2022 10:31

čulibrk píše:Vždyť při zadání trvalého příkazu tam vidíš automaticky datum vygenerovaný systémem, kdy proběhne poslední platba. Pro mě "No problem" 8-)


Takže pro libovolné budoucí datum vždy odhadnete správně počet opakování, nebo tam jak idiot zadáváte čísla tak dlouho, až se trefíte? Už jen samotný termín "počet opakování" je dost zavádějící :lol:

Problém je, že naprostá většina trvalých plateb není definována počtem opakování ale časovým rozsahem. Kdyby šlo zvolit koncové datum nebo počet opakování, dalo by se to pochopit, ale jako jediný parametr je to vážně nesmysl a hloupá snaha se odlišit za každou cenu.
qwertz375
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků