Air Bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod gelera 12. 4. 2013 13:18

A nebo jak říká S474N, stačilo by informovat třeba mailem ..
gelera
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Noxik 12. 4. 2013 15:25

Tomáš Marný: Vzdyt rikam, ze je to nepravdepodobne. Ale ne nemozne.
Noxik
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 15. 4. 2013 11:54

Tomáš Marný píše:Jo, na kole jezdím ve skafandru, kdybych náhodou zahučel do rybníka, kolem kterého projíždím. Sice to není moc pravděpodobné, ale co kdyby...

A sakra, a my si tady z toho děláme legraci :pozor .
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Diskutér

Odeslat příspěvekod Noxik 15. 4. 2013 14:52

Tomáš Marný: Tak vidis, i takove veci se deji. Jenze lidi tomu vetsinou neveri, dokud se to nestane prave jim.
Noxik
Diskutér

Odeslat příspěvekod msimcard 17. 4. 2013 20:49

ahoj všem,

mám dotaz:

Když si teď založím ještě ke spořícímu účtu Běžný účet Velký tarif v rámci akce 3 měsíce vracení poplatků. Lze v průběhu těch 3 měsíců přejít na Malý tarif?

A ještě jedna věc - Jak je možnost, aby Air banka za vás zařídila převod od stávající, co se týká trvaláků, inkas atd.. Zkoušel to někdo? A nebo je lepší si to zařídit sám. Zařídí úplně komplet vše? to znamená, veškeré příchozí platby, SIPO atd?

díky za info
msimcard
Diskutér

Odeslat příspěvekod Barbora18 17. 4. 2013 21:19

myslím, že by ti banka ten přechod od velkýho k malýmu tarifu měla umožnit
co se týče tvého 2. dotazu, tak AB přistoupila k tzv. Kodexu mobility ČNB, což znamená, že za tebe všechno s tvou původní bankou vyřídí
ty jen přijdeš do AB , založíš si tam účet, vyplníš formulář žádosti o změnu banky, zároveň na něm požádáš o seznam všech trvaláků a inkas, AB žádost pošle do tvé původní banky, ta to zprocesuje, zruší tvůj původní účet, AB pošle seznam tvých příkazů a AB je založí
všechno to trvá minimálně 15 pracovních dní, takže si dej bacha na to,,aby si nebyl s některýma platbama v prodlení a pokud máš inkasa, tak musíš společnostem, které si z tvého účtu peníze strhávají, nahlásit nové číslo účtu, to jediný za tebe AB neudělá
Barbora18
Návštěvník

Odeslat příspěvekod msimcard 17. 4. 2013 21:32

děkuji za info.

Tak si ty inkasa, trvalaky atd. radši předělám sám. Přecijenom tam bude ta jistota, že nedojde k prodlení atd. Beztak stejně musím ještě změnu nahlásit u zaměstnavatele atd. A stávající účet si ponechám - je to taky zadarmo.
msimcard
Diskutér

Odeslat příspěvekod mpistora 17. 4. 2013 23:40

Já jsem zrovna v procesu změny banky dle "kodexu mobility" a trochu mě to zklamalo:
  • Je nutno si vyhlédnout týden v měsíci, kdy je na účtu rádiový, resp. účetní klid. Nové příkazy jsou zapnuty až týden po ukončení starých. Je to na pevno ve formuláři:
    Žádám Novou banku... o zřízení trvalých příkazů k úhradě a souhlasů s inkasem a jejich nastavení v Nové bance dle seznamu z Původní banky ke dni: ... (ne dříve, než 5 bankovních dnů od požadovaného data zrušení příkazů k úhradě a souhlasů s inkasem v Původní bance).
    Nechápu proč. Představoval bych si, že trvalé příkazy budou aktivní následující den a u inkas bych uvítal dokonce nějaký překryv.
  • Čekal jsem, že to probíhá elektronicky. Ale ne, v původní bance seznamy příkazů a inkas vytisknou, oštemplují a v nové bance to někdo ručně přepíše do systému. Při tom mi ještě paní volala a jala se kontrolovat číslo po číslu, že je to správně. To jsem odmítl, že si to zkontroluji raději až jak to dopadne v IB.
    Asi to ale musí dělat člověk, protože speciality jako periodicita: měsíční - neplaceno v 7 a 8 měsíci nejdou do AB konvertovat.
  • Čekal jsem, že alespoň některé velké inkasující společnosti rozpozná nová banka dle čísla účtu a zařídí u nich změnu sama. K tomu by asi bylo zapotřebí druhé kolo podpisů (nebo zákon o mobilitě účtů).
  • Čekal jsem, že budou zkonvertovány i "šablony příjemců". Ne. Už jsem je zkonvertoval v Excelu do struktury podobné v AB a překopíroval pole po poli. V původní bance export byl, v AB import ne :-(
  • A ještě je potřeba vyzkoumat, kdo všechno na účet peníze posílá a informovat je o změně. To také není součásti procesu, jen připravený dokument pro zaměstnavatele.
mpistora
Návštěvník

Odeslat příspěvekod LuiS_666 18. 4. 2013 00:08

Vitaj do reality...
LuiS_666
Diskutér

Odeslat příspěvekod Fantucci 18. 4. 2013 07:55

osobně kodex také za kodexem mobility vidím snahu, ale nic víc.

Lepší si vše udělat manuálně a využít změnu banky k auditu svých platebních příkazů...
Pracuji ve fin. poradenství? No a?
Fantucci
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 18. 4. 2013 08:37

Presne tak. Kodex mobility je jen takova "vejicka", prakticky to moc neulehci a je lepsi si to udelat sám.

Vyhodne je snazit se takovym vecem predchazet. Napr: je snazsi presunout jedno SIPO, nez 5 inkas, vsechny prichozi platby si uz mnoho let nechavam posilat do ING, ktere doufam bude stale zdarma, atd.
"Zmena hlavniho stanu" tak pro me znamena presunuti trvalych plateb a inkas, co bych spocital na prstech jedne ruky.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 18. 4. 2013 09:48

Pokud jste někdo registrován na diskusní žumpě Novinek, tak jim k tomuto článku napište, jak je tomu ve skutečnosti :lol: .
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Diskutér

Odeslat příspěvekod xtonda 18. 4. 2013 09:55

Jelikož stejně mobilita neřeší změnu nastavení u dodavatelů (což sem si naivně myslel, že ano), tak mi taky přijde lepší pohlídat a časově sladit si to sám a původní účet zrušit až když všechno klaplo.
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod mpistora 18. 4. 2013 12:11

PatrikChrz píše:Napr: je snazsi presunout jedno SIPO, nez 5 inkas

To ano, ale z důvodů dokumentačních/analytických je zase lepší mít ty položky samostatně na výpisech z účtu. Zvláště nyní, kdy nic nestojí.
Už před mnoha lety jsem tedy všechny položky ze SIPa převedl na trvalé příkazy či inkasa a v SIPU ponechal jedinou, kterou si navíc předepisuji sám - jakožto zástupce organizace (SVJ) ;-)
mpistora
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ency 18. 4. 2013 12:38

A zvlaste kdyz SIPO samo o sobe je zastaraly prezitek a navic docela nebezpecny - povazte, staci vzit ono spojovaci cislo, ktere je na tom papirovem bazmektu co chodi do schranky a kdokoli ti muze na SIPO cokoli prihodit a je na tobe si to ohlidat.
Budoucnost patří atomu.
Smrt Bursíkovi
Majkl má rád garáž, ale stydí se za to. :mrgreen:

Nenesu odpovědnost za následky, které mohou vzniknout či vzniknou aplikací mé rady! :D
Ency
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka