Air Bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Proti srsti 4. 5. 2013 09:05

To skoro vypadá, že AB měla kontrolu z ČNB :-)
Totiž, banka má tyhle informace zjišťovat už na počátku smluvního vztahu, celkem jsem se divila, že se mě nikdo při zakládání účtu neptal, na rozdíl od jiných bank. A to jsem tam tehdy měla o hodně víc než 15.000 EUR.

-- 4. 5. 2013 09:22 --

LuiS_666 píše: Som zvedavý ako tu povinnosť odkomunikujú v bankách ako KB, ČS a podobne...

Ten zákon existuje od roku 2008. Takže banky ako KB, ČS a podobne, mají už skoro 5 let na toto téma odkomunikováno ;-)
Proti srsti
Diskutér

Odeslat příspěvekod LuiS_666 4. 5. 2013 18:56

Potom ma ale udivujú rozhorčené reakcie diskutujúcich, keď je odkomunikováno .. ;)
LuiS_666
Diskutér

Odeslat příspěvekod filip893 4. 5. 2013 19:14

No nevím, spíš mám dojem, že především velká trojka si s tím hlavu moc neláme. Možná se u nich vyplňuje dotazník při zakládání účtu, ale rozhodně se neptají stávájících klientů na původ peněz. Rodiče mají účet u ČS (díky obratu zdarma) a zatím se jich ČS na původ peněz neptala. Spíš mám dojem, že i v případě dozoru ČNB se uplatňuje dvojí metr a to co je pro nováčky a malé banky velký problém, na to velké banky úspěšně kašlou. Už vidím, jak ČS bude kontaktovat své 3 miliony klientů osobních účtů a ptát se jich na původ peněz.
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér

Odeslat příspěvekod Proti srsti 4. 5. 2013 20:01

Samozřejmě že se velké banky ptají, a samozřejmě, že se neptají plošně všech... Takovou povinnost zákon neukládá.
Pokud např. rodičům chodí x let do Spořky jednou za měsíc výplata od jednoho zaměstnavatele, není sebemenší důvod se ptát na původ...

http://www.kb.cz/file/cs/o-bance/dokumenty-ke-stazeni/kb-identifikace-a-kontrola-klienta.pdf?255942b0b56b79bc53674d05dd8c272a

http://www.csob.cz/cz/csob/obchodni-podminky/stranky/zmeny-v-legislative-cr-souvisejici-s-bankovnimi-institucemi.aspx

http://www.csas.cz/banka/content/inet/internet/cs/sc_4277.xml
Proti srsti
Diskutér

Odeslat příspěvekod mikicz 4. 5. 2013 20:36

dokonce se ptají i těch, kterým na účet nikdy nic nepřišlo...
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Administrátor

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 4. 5. 2013 21:34

tak jsem se po dlouhé době přihlásil do IB Air B a žádný dotazník na mě nevybafl a to tam něco mám
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Barbora18 4. 5. 2013 21:37

jsem na tom úplně stejně :-) jen co jsem si přečetla diskusi, koukla do IB a nic :D
Barbora18
Návštěvník

Odeslat příspěvekod MirekM007 4. 5. 2013 22:00

PatrikChrz píše:tak jsem se po dlouhé době přihlásil do IB Air B a žádný dotazník na mě nevybafl a to tam něco mám

Patriku nediv se, Ty jsi již tak známá osoba na českém bankovním poli, že je zbytečné se Tě ptát na Tvé názory dotazníkem, neboť Tvé názory již všichni znají. :-D
PS: nedělám ze sebe agenta 007, jen čekám na uvolnění aliasu MirekM ...
MirekM007
Diskutér

Odeslat příspěvekod Akciový Klokan 4. 5. 2013 22:28

PatrikChrz píše:tak jsem se po dlouhé době přihlásil do IB Air B a žádný dotazník na mě nevybafl a to tam něco mám

Však to je jen AB informace. Něco jako když v listopadu napíšou, že do konce roku bude aplikace pro mobil a je potom až v dubnu a to ještě "jen"pro IOS:-)
Nevěřte lidem nad 30 let. Mohli by mít znalosti a zkušenosti ! :-)))
Akciový Klokan
Diskutér

Odeslat příspěvekod pokedex 7. 5. 2013 13:53

nazivo vyzkouseno platba 1KC poslana do zuna a opravdu z airposlete po 8 00 tak to tam mate v jine bance jeste v ten den
pokedex
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod fremantle 7. 5. 2013 14:32

No ono to už klienti zkoušeli někdy v prvním týdnu po startu banky v roce 2011.
Air Bank se na clearingové centrum připojuje dle příspěvku bývalého tiskového mluvčího v tomto vlákně třikrát denně - ráno, v poledne a večer, takže platba by dokonce měla být odeslána při zadání platby až do cca. 12 hod. a připsána v jiné bance týž den (pokud ji cílová banka stihne odpoledne zpracovat). Nicméně identické chování by měly ale mít všechny ústavy založené na bankovním systému Arbes OBS (WPB, Creditas, Artesa, MPÚ, Wüstenrot).
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 7. 5. 2013 19:37

Tak v Air Bank už máme taky dotazník zjišťující původ příjmů...

Obrázek
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 7. 5. 2013 22:13

A oni pocitaji s tim, ze jim nekdo zatrhne neco jineho, nez Ostatni? :mrgreen:
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod msimcard 7. 5. 2013 22:52

A oni počítají s tím, že jim to někdo vyplní? :-)
msimcard
Diskutér

Odeslat příspěvekod kitrab 8. 5. 2013 09:15

chybí jim tam možnosti jako výroba a prodej metanolu, přesun motorových vozidel na východ a pod. :)
kitrab
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka