Air Bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod S474N 8. 5. 2013 10:24

To spada pod Ostatni :mrgreen:
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář

Odeslat příspěvekod Noxik 8. 5. 2013 10:35

No hlavne mi tam chybi moznosti jako korupce, obhcod s drogami, atd... jak chteji ty spinave penize potom odhalovat? :twisted:
Noxik
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 8. 5. 2013 20:52

Dobrá komedie, akorát ukazující, jaký je tenhle zkurvený stát Absurdistán... Člověk s pár tisícema v oné bance má napsat, jak k těm tisícům přišel, jak přišel k miliardám zakladatel banky, je všem u *****.
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář

Odeslat příspěvekod Akciový Klokan 8. 5. 2013 21:20

Tomáš Marný píše:Člověk s pár tisícema v oné bance má napsat, jak k těm tisícům přišel, jak přišel k miliardám zakladatel banky

No záleží kolik z toho zaplatil na daních a jak moc optimalizoval :-) Ten s těma "pár tisícovkama" jak píšeš nedaní rozhodně nic :-)
Nevěřte lidem nad 30 let. Mohli by mít znalosti a zkušenosti ! :-)))
Akciový Klokan
Diskutér

Odeslat příspěvekod ALF6 8. 5. 2013 22:54

buzerace normalnich lidi. chtel bych delat byznis jako byvaly ministr dopravy za ODS. Mel bych jachtu v Italii a ke mne by jezdili vsichni papalasi, sportovci/herecky , luxusni apartman v Dubaji ..... :D
Naposledy upravil ALF6 dne 9. 5. 2013 16:19, celkově upraveno 1
ALF6
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Akciový Klokan 9. 5. 2013 10:46

ALF6 píše:chtel bych delat byznis

A kdo ti brání ? :D
Nevěřte lidem nad 30 let. Mohli by mít znalosti a zkušenosti ! :-)))
Akciový Klokan
Diskutér

Odeslat příspěvekod gogospk 15. 5. 2013 23:02

Možná už to tu někdo napsal, ale já jsem si toho všiml až právě teď. Podle nových podmínek pro používání karet s platností od 01.06.2013 bude mimo jiné platit toto:

"Transakční limit pro bezkontaktní platby
---------------------------------------
Bezkontaktní platby, u kterých proběhne autorizace a nezadáte u nich PIN, můžete během jednoho kalendářního dne
provádět až do výše transakčního limitu definovaného v měně účtu. Při vydání karty Vám limit nastavíme na základní
hodnotu a Vy jej pak můžete měnit od nuly až do námi stanoveného maxima.
Při překročení tohoto limitu bezkontaktní platbu bez PIN zamítneme. Tentýž den můžete kartou dále platit, ale pouze
vložením karty do čtečky platebního terminálu a provedením kontaktní platby nebo bezkontaktně se zadáním PIN.
Může se stát, že z platebního terminálu neobdržíme informaci o tom, jestli jste zadali PIN. V takovém případě budeme
předpokládat, že při platbě pod 500 Kč jste PIN nezadávali, a tuto platbu započítáme do limitu pro bezkontaktní platby."

To je podle mne naprostá bomba, žádná banka, o které vím, nic takového pomocí svého IB neumožňuje. Nebo je tomu jinak?
gogospk
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Franklin 15. 5. 2013 23:32

Zní to dobře. Jedinou komplikací může být to, že nový bezkontaktní limit se na kartu musí nahrát pomocí skriptu při on-line čipové transakci. Tohle ne každý ví. Dále je nemožné poznat, jestli daný terminál je právě v on-line režimu nebo ne. Jinými slovy: já jako klient nepoznám, jestli se mi nový limit už nahrál nebo ještě ne. Z toho budou vznikat zmatky. Snad jen transakce v bankomatu bude 100% jistá. Ale obecně jde o krok správným směrem. Nejhorší je situace, kdy banka před klienty zatajuje informace. Například stanoví kumulativní limit pro bezkontaktní platby, ale z "bezpečnostních" důvodů nikomu neprozradí jeho výši.
Franklin
Diskutér

Odeslat příspěvekod LuiS_666 15. 5. 2013 23:50

To bude reakcia na množiace sa obaví ľudi zo zneužitia takýchto kariet. Imho to postupne zavedú aj ďalšie banky. Rýchlosť bude záležať od veľkosti byrokratického aparátu, ktorý o tom v banke rozhoduje.
LuiS_666
Nadšenec

Odeslat příspěvekod jannk 16. 5. 2013 10:06

vcera jsem vybiral z bankomatu AB, obratem mi vcera prisel email, ze se mi snizila castka na beznem uctu. ok. ... a dneska mi prisel email, ze se mi o stejnou castku navysila castka na beznem uctu -

Výběr hotovosti (nezaúčtováno) v ,
Částka: (....) CZK
Datum uvolnění rezervace: 16.05.2013

ale v IB se mi nepripsala. tak nevim :-)
kazdopadne me takovehoe podivnosti u bank stvou, kvuli nim jsem opustil Zuno
jannk
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Gandalf007 16. 5. 2013 15:36

Pokud by AirBank zavedla nějakou rozumnou obdobu Citi Life, mohl bych většinu svých bankovních aktivit soustředit pouze u ní ;-)
Gandalf007
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dr._lukas 16. 5. 2013 21:20

Já jsem na tom naprosto stejně.. A ještě do budoucna zavést 2-3 výběry ze Sazky zdarma a měl bych pouze ji a nucenou KB
dr._lukas
Diskutér

Odeslat příspěvekod Rodsten 17. 5. 2013 21:41

jannk píše:vcera jsem vybiral z bankomatu AB, obratem mi vcera prisel email, ze se mi snizila castka na beznem uctu. ok. ... a dneska mi prisel email, ze se mi o stejnou castku navysila castka na beznem uctu -

Výběr hotovosti (nezaúčtováno) v ,
Částka: (....) CZK
Datum uvolnění rezervace: 16.05.2013

ale v IB se mi nepripsala. tak nevim :-)
kazdopadne me takovehoe podivnosti u bank stvou, kvuli nim jsem opustil Zuno

Ja naprosto stejne taky pri vyberu nejdrive snizeni a druhy den zvyseni zustatku. Na druhou stranu je vsak treba rict, ze mi vecer AB poslala omluvnou SMS za chybnou zpravu o zvyseni zustatku, proste technicky sotek s omluvou banky.
Rodsten
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jannk 17. 5. 2013 21:56

jo, stejna sms mi prisla taky. Akorat me jakekoliv technicke sotky u banky maximalne znervoznuji ....
jannk
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Franklin 17. 5. 2013 23:09

Air Bank je přešotkovaná banka, hlavně každý první den v měsíci.
Franklin
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka