Air Bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Peťo6 17. 7. 2013 14:44

Tým, že zaplatíš kartou, tak sa ti zmení disponibilný zostatok na účte :-) Pri offline transakciách sa to dozvieš až keď sa to zaúčtuje, inak sa to myslím ani nedá.
Peťo6
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod gogospk 17. 7. 2013 16:02

Peťo6 píše:Tým, že zaplatíš kartou, tak sa ti zmení disponibilný zostatok na účte :-) Pri offline transakciách sa to dozvieš až keď sa to zaúčtuje, inak sa to myslím ani nedá.

Přesně tak, u Airbanky to jinak nejde, oni v IB vůbec neznají něco jako "blokace na platební kartě" či podobně, jak je tomu třeba u Fia, mBanky, ČS , KB atd ... prostě pokud je platba provedena online, zobrazí se hned jako stržená platba (což je zvláštní, protože obchodník si o ni jistě vteřinu po platbě na POS nepožádal) nebo se v případě off-line platby neukáže vůbec nic a prostě za několik dnů se ti ukáže platba kartou mezi zaúčtovanýma položkama. Je to dost hloupé a nepraktické. Jinak pro zajímavost, včera jsem krátce po sobě platil bezkontaktní Aikartou v Penny, platba v IB doposud není zobrazena, za dalších 10 minut byla druhá bezkontaktní platba Airkartou v Lidlu a ta byla ihned v IB zobrazena jako zaúčtovaná položka ....
gogospk
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Akciový Klokan 17. 7. 2013 16:07

gogospk píše: oni v IB vůbec neznají něco jako "blokace na platební kartě" či podobně,

Mají normálně blokace. Vpravo nahoře, dostupný zůstatek a účetní zůstatek.
Nevěřte lidem nad 30 let. Mohli by mít znalosti a zkušenosti ! :-)))
Akciový Klokan
Diskutér

Odeslat příspěvekod lemming 17. 7. 2013 17:04

Je to jak píše Akciový Klokan. Pokud je tam nějaká blokace, tak je disponibilní zůstatek různý od účetního a, tuším, po rozbalení se zobrazí i detail kolik je blokováno a dá se z toho prokliknout na detail blokací (teď lovím v paměti, tak mě nebijte, kdyby to nebylo přesně takhle).

Pokud jde o to, kdy se která bezkontaktní transakce zapíše, tak to je věc terminálů / karetních center, kdy to pošlou.
lemming
Diskutér

Odeslat příspěvekod xj01 17. 7. 2013 17:41

Mně se ale taky několikrát stalo, že byl sice nahoře nižší disponsibilní zůstatek, ale detaily té blokace tam už nebyly. Nevím, jestli to souvisí s Air Bank nebo tím, že to byla bezkontaktní platba.
xj01
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod lemming 18. 7. 2013 12:04

Teď jsem to zkoušel a když se na ten účet klikne, tak se to rozbalí a je tam odkaz "karetní blokace ({počet})", který vede na seznam blokací.
lemming
Diskutér

Odeslat příspěvekod ousteen 18. 7. 2013 13:48

Ahoj. Máte někdo zkušenost se založením účtu u Air Bank přes kurýra? Jak dlouho to trvalo? Je potřeba kurýrovi předat kopii občanky nebo stačí jen ukázat kvůli ověření? Díky.
ousteen
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dr._lukas 19. 7. 2013 00:34

Tak zrovna u teto banky bych zadneho smoulu doma nechtel..vsechno si udelas z pohodli domova..
dr._lukas
Diskutér

Odeslat příspěvekod kamey 19. 7. 2013 06:32

Doktore, jak je v Partners?
kamey
Diskutér

Odeslat příspěvekod kecinzer 19. 7. 2013 08:31

Dnes si otestuji rychlost účtu.
Odeslal jsem v 8:59 peníze z GE do AIR, tak jsem zvědav, zda dorazí ještě dnes.
kecinzer
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Peťo6 19. 7. 2013 09:17

Obávám sa, že to dnes nepríde. Z GE vždy odosielajú D+1, aspoň takú mám skúsenosť. Opačne, teda keby si posielal ráno z Air do GE, tak by to prišlo ešte dnes.
Peťo6
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kecinzer 19. 7. 2013 10:20

Škoda, já mám zkušenosti z FIO -> Equa, že když jsem poslal ráno, tak to došlo ještě ten samý den.
kecinzer
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Akciový Klokan 19. 7. 2013 10:21

kecinzer píše:Odeslal jsem v 8:59 peníze z GE do AIR, tak jsem zvědav, zda dorazí ještě dnes.

Občas cestu GE-AB provádím a ten stejný den nepřišlo ještě nikdy.
Nevěřte lidem nad 30 let. Mohli by mít znalosti a zkušenosti ! :-)))
Akciový Klokan
Diskutér

Odeslat příspěvekod kecinzer 19. 7. 2013 12:13

Jsem měl vložit hotovost do FIO kurnik :).
kecinzer
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dr._lukas 19. 7. 2013 20:30

kamey píše:Doktore, jak je v Partners?

Nešel jsem tam..absolvoval jsem dvě školení a po zdůrazňování, že mám opustit své dosavadní zaměstnání jsem je poslal doprdele ;-)
dr._lukas
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka