Air Bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Oops! 24. 7. 2013 18:40

Jsem platil mapy do navigace od sygicu. Platilo se to přes paypayl, ale už mi měsíc blokuje peníze na účtu, zatím nestrhnul, stále vidím jako nezaúčtované. Jak dlouho to takto může blokovat?
Oops!
Návštěvník

Odeslat příspěvekod audiobullys 27. 7. 2013 13:51

no tak to asi obchod neposlal vyuctovani do tvy banky, proto to je stale v blokacich a banka ceka az ji prijde potvrzeni vyuctovani.
Daň ze samostatného myšlení nebyla dosud zavedena jen proto, že by to byl příjem pro stát zcela zanedbatelný.
audiobullys
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 27. 7. 2013 15:17

To je divné, pokud jsi platil přes PayPal, tak bys to měl řešit s nima. Když já něco koupím a zaplatím přes PayPal, tak to obchodník pošle ihned a nečeká až se mi to strhne z karty.
Na druhou stranu je divné, že si PayPal tak dlouho peníze nestrhl. Že by nějaký problém při platbě?
Jak jsem psal, zkus to řešit s PayPalem.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Akciový Klokan 27. 7. 2013 16:35

Co pořád máte s tím obchodníkem ? to je pasivní strana stejně jako majitel karty.
Nevěřte lidem nad 30 let. Mohli by mít znalosti a zkušenosti ! :-)))
Akciový Klokan
Diskutér

Odeslat příspěvekod Oops! 27. 7. 2013 17:14

No, takhle. Peníze za mapy se zaúčtovaly hned asi třetí den. Teď mi tam visí 20kč (1 USD) už asi přes měsíc. Ani netuším co to je, nějaký poplatek za platbu přes paypal? Není lhůta do kdy si musí peníze stáhnout nebo si můžou blokovat peníze na účtu jak dlouho chtějí?
Oops!
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Havers 27. 7. 2013 17:34

Předpokládám, že je to jen blokace 1 USD ze strany PayPalu při přiřazování (ověřování) karty Air Bank k PayPal účtu.

U všech bank tato blokace sama expiruje (cca tak do 14 dnů), ale u Air Bank (pokud se to nezměnilo) jsem musel o odblokování 1 USD žádat banku přes IB. Uměli to pouze takto manuálně. :roll:
Havers
Diskutér

Odeslat příspěvekod Rodsten 27. 7. 2013 22:18

Taky mam v blokacich 1 USD od PayPalu, blokace u Airbank se uvolnuji az po 31 dnech nebo na zadost pres IB, osobni zkusenost
Rodsten
Diskutér

Odeslat příspěvekod dr._lukas 30. 7. 2013 00:19

Upravujeme naše internetové bankovnictví

Dnes 29. 7. 2013 v noci budeme upravovat naše internetové bankovnictví, proto nemusí být mezi 23:50 - 4:30 dostupné. Za případné komplikace se omlouváme.

všiml si během dne tohoto oznámení někdo? V IB jsem byl dopoledne a žádná zmíňka :-\
dr._lukas
Diskutér

Odeslat příspěvekod Rodsten 30. 7. 2013 07:25

Já byl na jejich webu i v IB ještě kolem 20 hodiny a taky jsem si nějaké hlášky nevšimnul.
Rodsten
Diskutér

Odeslat příspěvekod STSCHvojkoviceBrod 30. 7. 2013 12:02

Na webu to bylo na každé stránce, zrovna jsem ve 23:45 zakládal účet. :-)
Pár hodin předtím to tam už určitě bylo, odpoledne jsem tam nekoukal.
STSCHvojkoviceBrod
Diskutér

Odeslat příspěvekod franko_cz 2. 8. 2013 11:52

Chtěl jsem poslat do AirBank na spořící účet v EUR odjinud SEPA platbou určitou sumu. Nicméně AirBank příchozí SEPA platby neumí a přijmout EURa umí jen jako příchozí zahraniční platbu. Což je dražší a komplikovanější. Škoda, že nám to včera v AirBank pán na pobočce neřekl, když jsme se o tom při zakládání spořícího EUR účtu bavili. Takhle je to nepoužitelné.
franko_cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod filip893 2. 8. 2013 12:07

Běžný účet v € by ale měl přijmout a odeslat SEPA platbu. A zněj by € již šli převést na € spořící účet.
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér

Odeslat příspěvekod franko_cz 2. 8. 2013 12:21

Neumí to. Řešil jsem ten problém s helpdeskem banky z které jsem chtěl EURa odesílat. V jejich bankingu nešel zadat při SEPA platbě BIC kód AirBank ani nešla banka yhledat z jejich databáze. Pak jsem si to potvrdil ještě na tel. podpoře AirBank.
franko_cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod filip893 2. 8. 2013 12:40

A co tedy znamená položka v ceníku:

Příchozí / odchozí zahraniční platba a europlatba 100 Kč.

Co je to tedy europlatba, když to není SEPA?
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér

Odeslat příspěvekod Peťo6 2. 8. 2013 13:11

To je teda fakt divné, zbytočne to potom v cenníku spomínajú, mohli jednoducho napísať zahraničná platba a nestrašiť s europlatbou, keď ju aj tak nevedia.
Ja som si eurový spořící (fajn úrok 1,5%) aj bežný účet založil v Eque a dnes som prvýkrát prijal SEPA platbu, všetko bez problémov.
Peťo6
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka