Air Bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod jannk 13. 8. 2013 09:01

jasne, ale to oddeleni je natolik male, ze mi osobne nevadi
jannk
Diskutér

Odeslat příspěvekod Klient ps 19. 8. 2013 13:20

Teď jsem viděl reklamu Air Bank, jak tlustý bankéř telefonuje "jak vám mohu pomoci splácet méně, kratší dobu.....". A lámu se smíchy, tohle se fakt reklamní agentuře povedlo. Vtipnější reklamu jsem už dlouho neviděl.
Připomíná mi to libovolnou zákaznickou linku libovolného podniku, my si tě poslechneme, medovým hlasem odpovíme a táhni.
Klient ps
Diskutér

Odeslat příspěvekod Sasakr 27. 8. 2013 15:02

Není to tak dávno, co jsem se v tématu o Fiu čertil, že mi vnucují bezkontaktní kartu... a teď jsem si o ni u Airbanky zažádal sám, protože jsem s ní vůbec neplatil a škoda úroku z běžného účtu. Prostě jsem vždycky sáhnul po té z Fia, protože to je zkrátka pohodlnější.
Nepokradeš
Sasakr
Návštěvník

Odeslat příspěvekod jirka80s 1. 9. 2013 12:50

Měl bych dotaz, jaké má Air bank zabezpečení při platbě kartou přes internet u běžného účtu? A případně, jestli u toho má poplatky.

Mám namysli zabezpečení, jestli má posílání potvrzující sms, nebo případně by i stačilo, kdyby šlo zdarma pohodlně v internetovém bankovnictví povolovat/zakazovat platbu kartou na pár minut při potřebě provést platbu
jirka80s
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 1. 9. 2013 12:58

Limity pro platbu kartou se nastavují v internetovém bankvnictví - viz. http://www.mesec.cz/clanky/limity-pro-p ... o-prevody/
Jen nevím, jak je to u MO/TO plateb, ty značná část bank blokovat neumí.

Karta, platby i změny limitů jsou zdarma.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod jirka80s 1. 9. 2013 19:28

No já chtěl mít nějak blokovanou jen platbu kartou po internetu (kde stačí, když někdo opíše údaje, co jsou napsané na kartě), jinde platbu kartou bych chtěl mít normálně funkční.

Vím, že nějaké banky mají i toto nějak zabezpečené, ale zatím jsem to nezjistil u Air-bank, tak se ptám, jestli tu není někdo, kdo platí kartou na internetu, a tedy ví, jak to funguje.
jirka80s
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod yowie 1. 9. 2013 19:42

jirka80s píše:No já chtěl mít nějak blokovanou jen platbu kartou po internetu (kde stačí, když někdo opíše údaje, co jsou napsané na kartě), jinde platbu kartou bych chtěl mít normálně funkční.

Vím, že nějaké banky mají i toto nějak zabezpečené, ale zatím jsem to nezjistil u Air-bank, tak se ptám, jestli tu není někdo, kdo platí kartou na internetu, a tedy ví, jak to funguje.

V bankovnictví na BU je záložka karty. Tam je týdenní limit pro platbu kartou a pak je tam ještě jedna volba a to je část limitu platby kartou přes internet a to asi hledáš.

Když tam nastavíš 0, tak prostě nikdo, když najde tvou kartu, nezaplatí na základě čísel na kartě, respektive neměl by, sám jsem to nezkoušel.
yowie
Diskutér

Odeslat příspěvekod kecinzer 2. 9. 2013 13:25

Po 1,5 měsíci u Air Bank musím konstatovat, že jsem velmi spokojen. Zatím neměl jediný problém. Každá platba kartou i výběr z bankomatu byl online - vždy mi hned přišel mail (u Equa trvá 2-3 dny).
Co se týká přístupu na pobočce, to ani nemá cenu popisovat - Air je opravdu někde jinde.

Ale abych jen nechválil - setkal jsem se s tím, že některé věci, které deklarují na webu, ve skutečnosti nefungují - např. rodinné finance a více účtů k jednomu hlavnímu.
Na webu uvádí, že je možné mít 1 společný BÚ + SÚ a k tomu další soukromé běžné účty pro jednotlivé disponenty. To možné je, ovšem již není možné tyto další účty skrýt jednotlivým disponentům.

Reálné použití - máme s manželkou společný BÚ a SÚ. K tomu bychom chtěli ještě každý mít svůj vlastní soukromý účet na který bychom si vzájemně neviděli na takové ty vánoční dárky atd.

Toto zatím možné není, ale prý se to chystá.

BTW. samozřejmě se bavím o velkém tarifu.
kecinzer
Diskutér

Odeslat příspěvekod xls 2. 9. 2013 14:07

I přes to hrůzostrašné IB to docela funguje. Jen je vidět, že od začátku měli určitou strategii, jak klienty podojit. To jim vzhledem ke konkurenci nevyšlo, takže museli ustoupit. No a teď mají takový divný guláš s kupou umělých nesmyslných omezení namíchaný s použitelnými věcmi. Prostě u nabídky stejně jako u jejich IB logika veškerá žádná.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod kecinzer 2. 9. 2013 14:18

Mně to tedy jako žádný guláš nepřijde. O omezeních, které by mě omezovala také nevím. A IB mi vyhovuje.
kecinzer
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lexx 2. 9. 2013 15:20

xls: Jaký guláš máš na mysli? Protože čím víc o tom v poslední době přemýšlím, tak mi přijde nejlepší varianta mít spořák spolu s běžným účtem u Airu.
V pivu je vitamínů málo, proto jej musíme pít hodně.
Lexx
Diskutér

Odeslat příspěvekod Gandalf007 3. 9. 2013 14:58

Dnes jsem provedl zkušební výběr v Sazce. Je to uživatelský poměrně příjemné. Volil jsem variantu generování kódu v IB a jeho zaslání formou sms na mobil. V samotné Sazce byla paní poměrně ochotná a informovaná, takže po sdělení výše částky a kódu jsem obdržel vytištěné potvrzení a předmětnou hotovost. Řekl bych, že úkony jsou přiměřené bezpečnostním požadavkům na transakci a pro malý tarif alespoň do konce roku zdarma ;-) Po pár krocích od trafiky mi na mobilu píplo potvrzení AirBank o dokončení výběru.
Gandalf007
Diskutér

Odeslat příspěvekod lopousek 3. 9. 2013 15:00

2x poměrně, 1x přiměřeně :tleskani :-))
lopousek
Diskutér

Odeslat příspěvekod Oops! 3. 9. 2013 15:47

Gandalf007 píše:V samotné Sazce byla paní poměrně ochotná a informovaná
To máš štěstí, většinou obsluze musím vysvětlovat co vůbec chci a co má kde na terminálu naťukat.
Oops!
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mobilman 3. 9. 2013 17:42

Ja tedy vybiral pres Sazku v Praze celkem 4x a vzdy bez problemu.
Naposledy jsem si kod vygeneroval v sobotu primo ve Smart Banking (Android) a trochu me prekvapilo ze jsem si nemohl ulozit obrazovku jako screenshot (Samsung galaxy Note II), takze nez jsem kod nahlasil obsluze zase mi zmizel a chvilku trvalo se k nemu zase pres menu aplikace dostat.
Jinak screenshoty jak jsem zjistil jsou zakazane u cele SmartBanking aplikace Airbank, v jinych (napr. CSOB) si muzu udelat screenshot kdykoli cehokoli na obrazovce. Do detailu jsem se v kodu zatim nehrabal zjistil jsem to teprve posledni vikend a az tak to nehrotim.
mobilman
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka