Air Bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod joachym1 30. 9. 2013 02:19

davsopl píše:
mikicz píše:Klamavá reklama je trestný čin?!?


Jistě, že je klamavá reklama trestný čin! Řadí se do trestných činů hospodářských. :pozor

http://business.center.cz/business/prav ... 2h6d3.aspx

http://business.center.cz/business/prav ... 2h6d3.aspx

Klamava reklama sama o sobe neni trestnym cinem. Precti si ten paragraf poradne, klamava reklama je tam uvedena pouze jako jeden z nepovinnych znaku skutkove podstaty trestneho cinu "Poruseni predpisu o pravidlech hospodarske souteze". Cili trestnym cinem je, kdyz (pri te napr. klamave reklame, nebo pri srovnavaci reklame, nebo pri podplaceni, nebo pri zlehcovani, ...) porusis nejake to konkretni ustanoveni jineho pravniho predpisu o nekale soutezi (prvni povinny znak skutkove podstaty), a zaroven tim zpusobis ve vetsim rozsahu ujmu jinym soutezitelum nebo spotrebitelum, nebo tim sobe nebo jinemu opatris ve vetsim rozsahu neopravnene vyhody (druhy povinny znak skutkove podstaty). Aby byl spachan tento trestny cin, je treba ho spachat umyslne a pritom naplnit vsechny jeho povinne znaky skutkove podstaty, tim je ale teprve naplnena formalni stranka trestneho cinu, navic je treba jeste naplnit take materialni stranku trestneho cinu, tou je skodlivost cinu pro spolecnost. Ve skutecnosti za tento cin asi nikoho odsoudit nejde, pokud se k nemu neprizna, umysl se bez priznani pachatele prokazuje tezko, vzdy to lze svest na pouhou nedbalost. 8-P
joachym1
Nadšenec

Odeslat příspěvekod filip893 30. 9. 2013 06:02

drkarel:
Multikonto bylo jen pro vybranou skupinu klientů, pro ostatní za lidových 250 Kč měsíčně. A teď už vůbec nemá v přehledu co dělat, když jej UCB již neprodává.
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod drkarel 30. 9. 2013 06:56

Jak (ne)správně píšeš - nebylo/není pro vybranou skupinu a o poplatku se v pravidlech TOP3 garance nehovoří. A jsi si jist, že neprodává? Je zařazeno mezi aktivně nenabízené produkty, což podle mne znamená, že nabízené jsou, ale ne aktivně.
http://www.unicreditbank.cz/web/obcane/vklady-a-investice/multi-konto
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod filip893 30. 9. 2013 07:48

Nechci se zastávat AB, ale ty by sis vážně pořídil spořák, který by byl zpoplatněn? Já ne.
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lopousek 30. 9. 2013 09:30

Pravdu máte oba dva. A sice, že normální člověk by si ten účet nezařídil, ale zase Air Bank nic o poplatcích v "pravidlech" nemá. Říká, že bere v potaz bankovní produkty, které si může otevřít každý. A to tenhle účet ano... ale kdo by to dělal. :) A jsme zase na začátku.
lopousek
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod drkarel 30. 9. 2013 12:51

Ne, ne, s tou pravdou se mýlíš. Zde se bavíme o tom, zda se AB nedopouští klamavé reklamy, a v tom skutečnost, zda bych si založil spořák s poplatkem, nehraje žádnou roli.

Jinak ano, samozřejmě nezaložil. Ale to je jiná otázka. :-)
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod yowie 30. 9. 2013 13:53

drkarel píše:Jak (ne)správně píšeš - nebylo/není pro vybranou skupinu a o poplatku se v pravidlech TOP3 garance nehovoří. A jsi si jist, že neprodává? Je zařazeno mezi aktivně nenabízené produkty, což podle mne znamená, že nabízené jsou, ale ne aktivně.
http://www.unicreditbank.cz/web/obcane/vklady-a-investice/multi-konto


Zkus si o ten multi-konto účet zažádat online :-))

Hodí tě to na neexistující stránku Axy.

Podle mě na tento účet byli převedeni klienti Axy, když Axa rušila ten svůj spořák. Ti to mají zdarma, každopádně to vypadá, že ten účet už zřídit nelze. Nakonec proč by to Unicredit dělala, když mají ten svůj prima spořák s 1,1%?

Ale když to nejde zřídit online, zkuste to někdo na pobočce a pak můžeme Air bank nadávat za klamavou reklamu, ale peníze si tam stejně asi všichni zatím ještě necháme :-))
yowie
Nadšenec

Odeslat příspěvekod drkarel 30. 9. 2013 14:02

To je, samozřejmě, jiná. To je základní otázka, kterou by bylo nutno vyřešit, a kterou se mi ještě nepodařilo ověřit. :-)
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod drkarel 30. 9. 2013 16:29

Tak update - multikonto od 1.9. není v nabídce, takže TOP3 garance je dodržena. Ovšem celou dobu, kdy bylo multikonto v nabídce, bylo z hodnocení vyřazeno neoprávněně.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod xtonda 30. 9. 2013 16:50

UCB Multi Konto má od začátku 1,5 % a přestalo se nabízet 31.8., Air má 1,6 % až do 30.9., takže ať ho zařadili nebo ne, na nic by to stejně nemělo vliv.
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 30. 9. 2013 17:17

Ano, to máš pravdu, to jsem zapomněl dodat. Nicméně ... stejně ... jde o princip - pravidlo je pravidlo. :-)
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod ony 4. 10. 2013 11:05

Bude umět Airbank v n ejbližší době i účty pro právnické osoby?
Volvo S60; Waze 4.71; Xiaomi Mi 8 Lite; NTB Lenovo Z50 - Win 10 + Firefox 110.0; Hisense 65U8QF, Sharp LC-46LE820E.
ony
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 4. 10. 2013 12:00

Proč se nezeptáš na Xichtoknize přímo AB?
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod joachym1 4. 10. 2013 15:42

Normalni clovek snad na facebooku neni, tam jsou jen podivni ksichti. 8-P
joachym1
Nadšenec

Odeslat příspěvekod franko_cz 4. 10. 2013 19:49

Je tam spousta normálních lidí a banky na FB reagují poměrně svižně.
franko_cz
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků