Air Bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod xls 26. 4. 2021 13:19

Mně to teda píše přes IB omezení na 50 tis., přitom mám nastavený limit pro IB myslím 1 mil. denně. A předtím ty vyšší částky přes okamžité platby normálně chodily, takže nevím, kde je zakopaný pes.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod MirekM. 26. 4. 2021 14:39

Na včerejší dotaz přes IB jsem dostal dnes následující odpověď:

Aktuálně je možné poslat jako okamžitou platbu částku 50 000 korun jak z internetového bankovnictví, tak z mobilní aplikace. Jedná se o bezpečnostní nastavení, protože se čím dál častěji setkáváme s podvodníky, kteří se vydávají za banku a po klientech vyžadují i posílání vysokých částek okamžitou platbou. Pokud potřebujete poslat okamžitou platbou vyšší částku, nyní je to možné vyřešit pouze tak, že pošlete více plateb.
MirekM.
Diskutér

Odeslat příspěvekod Mimonik 26. 4. 2021 14:47

A to dava smysl, protoze kdyz ses dement a posles to jednou, tak 4x uz neni zadnej rozdil.
Mimonik
Nadšenec

Odeslat příspěvekod xls 26. 4. 2021 15:11

Ještě k té TOP3 garanci - banka i slečna může přijít o dobrou pověst jen jednou, a to sestalo.

K těm 50 tisícům - to je teda úroveň. Proč to teda to toho omezení nenapíšou, že se to musí na víckrát? A to ty chytráky nenapadlo, že když mám cílový účet podepsaný a chodí tam roky stále větší částky, že si to asi nevykrádám? Fakt nepoužitelná.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod drkarel 26. 4. 2021 15:26

Jj, zvláště miluji, když mě chce někdo před něčím chránit. :)
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod Ninaa 26. 4. 2021 19:47

S tím limitem 50 000 Kč na jednu okamž.platbu, to se nedá slušně komentovat.
Ani se neobtěžují dát o téhle rádoby bezpečnostní vychytávce vědět zprávou do IB a SB.
Díky za update, tak to jsem udělala dobře, že jsem jejich spořák včas vynulovala.
A tedy doufám, že tímhle potom nenakazí Monetu
Ninaa
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod DRSG 26. 4. 2021 22:49

Tak reklamace odměn byla úspěšná, vše připsáno.
A ohledně neustále propírané Top3 garance, když byly úroky okolo 3 %, tak to smysl mělo, ale když mají všichni okolo 0,5% a ještě omezené částkou, tak je to absolutní nesmysl.
DRSG
Návštěvník

Odeslat příspěvekod audiobullys 27. 4. 2021 00:38

1.4. Ještě pres 100k šlo normalne poslat okamžitou platbou, ale 12.4. Už ne. Posílal jsem 3x 50k jak de.ent do svy Postovky a pak to tam vypadá že airbank neumi najednou poslat peníze který ještě před 11 dny šly bez problémů odeslat v 1 platbě. Prostě jak v pomocný škole. Kam se na ně hrabe siditelna se 100k omezením.

Tudle to prej šlo přes Monetu asi XX lidi poslalo na smsku někam peníze a hnedka posílali z banky smsku ať lidi nikomu přihlašovací údaje nesdelujou natož nenahlasujou potvrzovaci kódy z SMS o převodu peněz.
audiobullys
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 27. 4. 2021 15:50

@DRSG:
Ono stačilo počkat. Já měl Albert odměny také viditelně uznané jen asi z poloviny případů, ale za cca 7-10 dní od zaúčtování, aniž bych cokoliv reklamoval, se to vše doplnilo. Jak zde byla citovaná ta reakce banky, chce to být trpělivý - tím "předschválením" některých odměn (často hned, před zaúčtováním) si nás Air Bank oproti konkurenci se stejným systémem odměn (ČS, UCB) rozmazlila, a teď by nikdo nechtěl čekat :).
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod limec 28. 4. 2021 11:57

Ted pipam airbank kartou u airbank bankomatu a chci tedy vybrat z airbank uctu a prej moneta money bank odmitnuto nedostatek financi na uctu
Poposel sem par metru k jinemu airbank bankomatu a tam sem vpoho vybral
A to sem si rikal co tam ti lidi predemnou delaji tak dlouho a pak odesli bez penez
limec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod midkingking 30. 4. 2021 07:20

pan Y. píše:Bohužel nově ano, docela mě zklamali, nevím, co je k tomu vedlo.


To je sice pravda, ale nezoufejte. ČNB má nové nařízení, že do června letošního roku musí banky navýšit limit u okamžitých plateb na 2 500 000 Kč (minimálně pro příjem) a pro odchozí platby se limit navýší, ale zatím postačí do maximální výše, které lze nastavit u dispozičního modelu a na podepisovacích metodách. Změna tohoto limitu se již implementuje na starně ČS a ČSOB. Ve spolupráci s KB se již tyto platby testují na testovacím prostředí.
midkingking
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dala67 1. 5. 2021 05:33

Nejede bankovnictví :-(
dala67
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod JakoobCZ 6. 5. 2021 20:08

Chápu to správně, že Moneta pohltí AirBank?
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/bank ... ppf-153510

Jsem u AirBank prakticky od začátku a velmi spokojen s tím, jak fungujou. Trochu se obávám, co nastane :-|
JakoobCZ
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod xsw 6. 5. 2021 20:11

Já se spíš obávám zaměstnanců Air Bank, protože zamítají reklamace narozdíl od Monety. Moneta má o hodně lepší přístup ke klientům.
xsw
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod MirekM. 6. 5. 2021 21:26

JakoobCZ píše:Chápu to správně, že Moneta pohltí AirBank?
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/bank ... ppf-153510

Jsem u AirBank prakticky od začátku a velmi spokojen s tím, jak fungujou. Trochu se obávám, co nastane :-|

Po přečtení pár článků o kauze sloučení stále jednoznačně netuším kdo koho pohltí, což by mě jako klienta obou bank zajímalo ...
MirekM.
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků