Air Bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod jenda_s 5. 10. 2020 14:25

antoushek píše:No to si myslím, že do úvěrových registrů je zasílána informace jen o výši kontokorentu, to bude obdobné jako u kreditní karty. A je kreditní karta pozitivní nebo negativní informace?


může to být pozitivní i negativní. Pozitivní bude, když bude vidět, že je pravidelně karta používaná, určitě ale ne do plného rámce a nikdy nebyla po splatnosti, z toho se dá usoudit, že člověk ví, jak kartu používat a své závazky plní. Pokud je ale vždy vyčerpaná doplna nebo i přes, bývá sem tam po splatnosti (tedy nezaplacená ani minimální splátka, apod.), pak je to určitě negativní.

Pokud se nepletu, u kreditky i kontokorentu je reportován zůstatek (dlužná částka) ke konci měsíce, takže u kontokorentu by mohl být pozitivní záznam takový, že je kontokorent v daném měsíci čerpán a na konci je výše čerpaného kontokorentu 0.
jenda_s
Nadšenec

Odeslat příspěvekod DrumSession 5. 10. 2020 16:22

Od kdy budou zpoplatněné druhý a další b.ú. u AB?
PENÍZE nebo nepočitatelná LÁSKA ? ŠTĚSTÍ spočívá vědět to, co si vybrat
Nesmíte se bááát a na hlavu si nechat s... Takže? Musíte se ptááát !!
DrumSession
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pravý Tomáš Marný 5. 10. 2020 18:10

antoushek píše:No to si myslím, že do úvěrových registrů je zasílána informace jen o výši kontokorentu

O výši kontokorentu a jeho aktuálním čerpání.
Pravý Tomáš Marný
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod minarjo 5. 10. 2020 20:00

Změny sazebníku jsou od začátku listopadu (přesně, pokud se nepletu, od 3.11.)
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod DRSG 6. 10. 2020 22:30

Skončila mi platnost nálepky (klíčenky). Poslali mi nálepku novou, ale větších rozměrů :-( Nemáte někdo tip na klíčenku (ideálně zase plast) o rozměru aktuálně vydávané nálepky. Díky
DRSG
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lol Phirae 6. 10. 2020 22:34

To změř a nech vytisknout u někoho, kdo má 3D tiskárnu? :D
Chcete nějaký bonus? Kódy (Twisto 150 Kč, WorldRemit 500 Kč, Curve, Revolut, TransferWise, Xendpay...) viz můj profil.
Lol Phirae
Nadšenec

Odeslat příspěvekod ROlda78 6. 10. 2020 23:10

zkus pobočku
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dala67 7. 10. 2020 07:45

Bez šance, přejdi na NFC.
dala67
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod suram 7. 10. 2020 08:24

Co to zkusit přistřihnout?
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 7. 10. 2020 08:42

Ono u té původní malé nálepky měli v Air Bank možná dost stížností na častou "nefunkčnost" v tom smyslu, že bylo třeba hodně přesně k terminálu přiblížit to místo nalepení (zvlášť když byla někde uprostřed zad mobilu bez NFC, kdy nejde tak přesně nasměrovat, jako když je třeba na klíčích). Přesně tak to měl kámoš, když se mu z 5 plateb povedla napoprvé jen jedna, ostatní až na X pokusů či vůbec, tak tu malou Air nálepku hned zahodil a využíval donedávna (před výměnou mobilu za nový s NFC) mnou doporučenou a také využívanou nálepku Hello bank. Ta je větší a díky tomu dobře čitelná terminály, ať mobil přiložil jakkoliv, sám mám s HB nálepkou také v tomto dobrou zkušenost. Takže zde se Air mohla inspirovat bankami s větší a tím lépe pro terminály čitelnou nálepkou, no.
Zastřihnutí by velmi pravděpodobně narušilo obvodovou anténu z tenkého drátku a přestala by zcela fungovat. A NFC mobil nemá každý, když slouží stávající, proč ho jen kvůli NFC měnit, že (sám jsem měnil a na NFC technologii přešel také až před nedávnem, až původní měl velmi slabou výdrž baterie).
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod dala67 7. 10. 2020 10:51

U Hello bank nefunguje potvrzování plateb kartou, takže ani nevíš, jestli s ní někdo zaplatil, aniž by jsi to zjistil :-(
dala67
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jisy 7. 10. 2020 15:01

DRSG píše:Skončila mi platnost nálepky (klíčenky). Poslali mi nálepku novou, ale větších rozměrů :-( Nemáte někdo tip na klíčenku (ideálně zase plast) o rozměru aktuálně vydávané nálepky. Díky

O podložku si můžeš říct na každé pobočce AB. Možná by to i poslali, pokud bydlíš daleko - třeba zkusit. Jinak se dá vystřihnout podložka z nepoužívané věrnostní kartičky.
jisy
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dala67 8. 10. 2020 06:56

Spíš jde hlavně o to aby ta nálepka s klíči nepárala kapsu :-D
dala67
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod redhaven 9. 10. 2020 08:45

Dnes připsána 1000Kč 10% bonus za placení kartou.
redhaven
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod tmx643 9. 10. 2020 08:46

Ty jsi měl litr? Já měl maximum 500 Kč.
tmx643
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků