Air Bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod _vpa 28. 11. 2020 14:42

Nebo změna otisků prstů
_vpa
Návštěvník

Odeslat příspěvekod peter23p 28. 11. 2020 16:23

Při pouhé změně otisku se karty nesmažou protože jsou vázány na zámek displeje a ten zůstává i po smazání otisku, jediné co se při tom vypne je biometrie u mobilního bankovnictví pokud je používána.

Karty ale zmizí při smazání paměti Služeb Google v nastavení.
peter23p
Diskutér

Odeslat příspěvekod _vpa 29. 11. 2020 17:33

Aha, neznám aktuální chování. Ale v květnu jsem to tak měl.
_vpa
Návštěvník

Odeslat příspěvekod peter23p 29. 11. 2020 21:03

Tak možná záleží i na typu telefonu ale na Huawei změna otisku ani vypnutí možnosti otisku karty nesmaže pouze deaktivuje biometriku u všech bankovních aplikací kromě Revolut.
peter23p
Diskutér

Odeslat příspěvekod hhh 29. 11. 2020 22:12

No to záleží, jak jsi platební kartu do GP registroval, protože jsou dvě možnosti, buď přes android appku banky anebo přes Google Pay appku.
hhh
Návštěvník

Odeslat příspěvekod peter23p 30. 11. 2020 10:42

A v tom je rozdíl v čem potom, já mam karty přidané přes bankovnictví.
peter23p
Diskutér

Odeslat příspěvekod hgfdsa 30. 11. 2020 10:55

U karet přidaných přes appku banky došlo při zrušení zámku displeje k úplnému zmizení z GP, u karet přidaných přes GP došlo jen k deaktivaci bezkontaktních plateb.
hgfdsa
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod minarjo 30. 11. 2020 14:19

Rozdíl v těch dvou metodách přidání karty do GPay je zásadní, nejen ty smazání karet při modifikaci zámku telefonu. Stručně řečeno, přes smartbanking se do GPay přenesou jen některé možnosti/údaje karty. Pokud se nepletu když jsem to testoval, tak karta přidána do GPay přímo přes smartbanking banky (všude, nejen u Air Bank) má pak v appce GPay i v celém účtu Google řadu omezení. Pokud se nepletu, tak minimálně nejde v GPay editovat (třeba její popis atd) a nelze ani v seznamu platebních metod účtu Google (dostupný třeba v Chrome v Nastavení-Platební metody) pak třeba zjistit její platnost, což vadí při mnohých online platbách, když tu kartu pak nemá dotyčný fyzicky u sebe (některé platební brány nedokáží z karet uložených u Google přečíst třeba platnost a musí se dopsat ručně). Navíc CVC se ke kartě v GPay textově neukládá a je vhodné pro online platby když nemá člověk kartu u sebe si ho poznačit třeba nějak (pro paranoiky klidně kódově) v popisu karty (což tedy u té vložené přes SB nelze). Vím, že omezení tam jsou mnohá a proto karty do GPay přidávám zásadně přímo v GPay appce a ne přes SB jednotlivých bank.
Naposledy upravil minarjo dne 30. 11. 2020 14:27, celkově upraveno 1
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod hgfdsa 30. 11. 2020 14:26

Název karty zvolit v GP jde i u těch přidaných appkou banky.
hgfdsa
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod minarjo 30. 11. 2020 14:29

Je to možné, už si ta omezení nepamatuji všechna (zjišťováno cca před půl rokem, když jsem začal NFC mobil používat), ale vím že tam nějaká z výše popsaných jsou, když se karta vloží přes Smartbanking místo GPay appku (minimálně to zjištění údajů o kartě jako je platnost v účtu Google, když je to třeba k online platbě). Tehdy mě to donutilo kartu vloženou přes SB smazat a vložit jí do GPay přímo. Teď se mi vybavuje, ale nejsem si jistý, zda se vůbec karta vložená do GPay přes SB banky zobrazuje při využití Google pay na online platbu na platební bráně v prohlížeči mobilu mezi použitelnými pro tuto metodu. Už nevím, ale minimálně jedno omezení mě tehdy naštvalo dost.

Neboli obecně (u všech bank, nejen Air, pokud už to tedy mnohé banky neupravily): smartbanking banky kartu do GPay přidá hlavně tak, aby šla používat pro NFC placení v obchodech, ne už tak pro jiné věci s účtem Google související. Typicky pro plnohodnotné placení na netu metodou Google pay v platebních branách. Při ručním přidání v Google pay appce je to jistější, že vše bude fungovat v celém účtu Google ve všech variantách. A jak někdo psal výše, karta přidaná přímo v GPay tam pak spíše vydrží i při změně otisků či metody zamykání mobilu.
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod tubik 30. 11. 2020 21:49

Jojo, to pridani pres AirBank aplikaci je pekne naprd kdyz se ta karta pak ukazuje jenom v GPay appce, hlavne AirBank nikde ani nezminuje, ze to jde pridat rucne, mozna je to schvalne kvuli bezpecnosti, aby sla pouzit opravdu jenom na ty bezkontaktni platby.
tubik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod peter23p 30. 11. 2020 22:18

Já přidával přes aplikaci a třeba v Revout normálně možnost dobití přes Gpay mám.
peter23p
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 30. 11. 2020 22:25

Je rozdíl platba přímo přes systém GPay (jak to využívá Revolut) a přes klasickou online platební bránu, jak to má většina eshopů. A právě skrz platební bránu by ti to tu kartu přidanou zjednodušeně jen přes appku banky nejspíš nenašlo (není plnohodnotně se všemi svými údaji uložena v účtu Google v Platebních metodách, dostupných třeba v nastavení Chrome či na payments.google.com tak, aby ti tu kartu v platební bráně např. přímo Chrome našeptával).
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod blackwork 1. 12. 2020 18:59

Na Vánoce hezká sleva v Albertu 5+5% :tleskani
Radegast hned stojí 8,10 místo 9,90 8-D
blackwork
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod A_Delarge 21. 12. 2020 19:28

Dneska je v kalendáři dobrá akce: O2 TV - HBO + sport za 1 Kč na 30 dní.
A_Delarge
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků