Air Bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod mikicz 23. 12. 2011 13:58

Pointa je ta ze si blbec neprecetl ze maximalni mozny vklad hotovosti je 300k denne. Precti si to ve vlaknu driv se to tu resilo
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mikcik 23. 12. 2011 14:47

Odpovíte mi prosím na moji otázku? (Jestli IB používá sms klíč), děkuji. (asi je to hloupý dotaz, na 100% používá), ale chci se být jistý...
mikcik
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod filip893 23. 12. 2011 15:00

Používá, ale nepřehání to s ním. :D

Co jsem vypozoroval. Platby mezi vlastními účty se nepotvrzují. První platba zadaná mimo Airbank se potvrzuje SMS, další jen heslem do IB.
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mikcik 23. 12. 2011 23:53

Dík.
To se mi teda ale moc nelíbí, jde někde nastavit, aby to sms klíč po mě chtělo pro každou transakci (na jiný účet)?
mikcik
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod filip893 24. 12. 2011 00:13

Ne, je to vlastnost IB Airbank.
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod netuptul 1. 1. 2012 20:03

Zdravím,

také jsem si založil spořící ůčet u AIR B. Teď jsem se tady dočetl, že k platebním transakcím zadaným přes IB, se nepoužívá SMS klíč ! Pouze heslo do IB :-(
S tím jsem se zatím u žádné jiné banky nesetkal.

Vám to připadá v pořádku? Nemáte strach, že Vám někdo neoprávněně (a může to být i klidně někdo z rodiny, nebo kdokoli, kdo zjistí vaše heslo do IB), převede peníze a bude vymalováno?

Mně osobně, se to tedy vůbec nelíbí a hlavně nechápu, proč to má banka, takhle nastaveno, když je to tak lehce zneužitelné a my můžeme přijít o peníze, ani nemrkneme...

Jsem, z toho, pěkně rozčarovaný >:-( To jsem si tam chtěl přeposlat peníze, neb, jejich úrok, se mi zdá co se týká spořáků, zatím nejlepší.
Naposledy upravil netuptul dne 1. 1. 2012 20:19, celkově upraveno 2
netuptul
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mikicz 1. 1. 2012 20:07

nemáme... zejména proto že u AB nemáme účty :D
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod netuptul 1. 1. 2012 20:12

Dík.To je opravdu odpověď! A pokud se nemýlím tak dost lidí, zde z fóra, výše uvedený sp.účet, má založený.Popravdě, čekal jsem jiné odpovědi, tak třeba někdy jindy a někdo jiný...
netuptul
Návštěvník

Odeslat příspěvekod protektor1 1. 1. 2012 20:40

Převáděl jsem peníze z Air do jiné banky a chtělo to po mně 6-místný kód, který mi byl zaslán na mobil.
protektor1
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mikicz 1. 1. 2012 21:09

No pokud bys pred polozen dotazu cetl co uz tu bylo tak by ses to dozvedel
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dr._lukas 1. 1. 2012 21:10

Já taky zadával sms klíč.. nezadává se pouze při převodech mezi běžným a spořícím účtem
dr._lukas
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod netuptul 1. 1. 2012 21:13

Poprvé ano, ale jakmile se provede první převod, který je autorizovaný přes SMS, tak se dostanete do tzv. ověřovacího módu a každý další převod, je již realizovaný bez potvrzovací SMS.

Mají to i na svých stránkách v demo módu.

Tak to je, bohužel...:-( Pouze v době, kdy je kladen velký důraz, na bezpečnost, toto jaksi dost dobře nechápu...
Naposledy upravil netuptul dne 1. 1. 2012 21:19, celkově upraveno 1
netuptul
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dr._lukas 1. 1. 2012 21:16

No a co je za problém? Nikdo cizí pokud nezná tvé přihlašovací údaje a nemá tvůj mobil u sebe, tak nic neodešle..bez obou..

-- 1. 1. 2012 21:17 --

V KB to funguje naprosto totožně.. poprvé příjde smska a pak už odesílám jen heslem
dr._lukas
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod netuptul 1. 1. 2012 21:25

On, ale nemusí mít Tvůj mobil u sebe! Protože ho už po prvním uskutečněném převodu pomocí autorizační SMS NEPOTŘEBUJE! Viz. ověřovací mód.

V tom je ten problém!

A přihlašovací údaje, tak stačí mít v PC trojana, atd...můžeš je mít někde napsané a někdo, kdo nemá, k nim přijde (já vím, je to pitomost, ale stát se to může)...
No a když už není potřeba žádná potvrzovací SMS, tak máš po penězích...

Proto nechápu, proč se nepotvrzují přes mobil všechny plat.příkazy. A to mě se..

-- 1. 1. 2012 22:35 --

Možná, ale že to špatně chápu...a že tzv.ověřovací mód je platný pouze v aktuálním přihlášení v IB a je to kvůli tomu, že kdybych zadával více příkazů, tak abych nemusel pořád opisovat ověřovací kódy zaslané prostřednictvím SMS, zadávám pouze heslo do IB.
Pokud se odhlásím a znovu přihlásím a budu chtít zadat další plat. příkaz ověřovací SMS přijde?

Pokud by to bylo takhle, tak bych to chápal a bylo by to samozřejmně v pořádku!

Ale sám s tím zkušenost, nemám.
Proto se ptám: jak to tedy je?
Naposledy upravil netuptul dne 1. 1. 2012 21:51, celkově upraveno 1
netuptul
Návštěvník

Odeslat příspěvekod xtonda 1. 1. 2012 21:40

Prostě banka chce ušetřit na SMSkách i za cenu podstatné degradace bezpečnosti. U banky s transakcemi zadarmo by se to dalo pochopit, u banky co si účtuje bůra je to všivárna.
xtonda
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků