Air Bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod malejjara 30. 3. 2015 10:27

Tyhle vaše paranoidní keci každou banku akorát zkazí. Místo uživatelského komfortu preferujete opruzující SMSautorizaci málem při každém kliknutí na myš. :-)
malejjara
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Zedna1 30. 3. 2015 10:55

Pletes si slovo paranoia.
Zde je skutecne zbytecne zvysene realne riziko.
A jak uz psali jini, kdyz uz tohle zavedli, tak to melo byt volitelne.
Zedňa
Zedna1
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lemming 30. 3. 2015 11:17

gada píše:Na celém světě je několik set miliónů počítačů napadených virem ...
Jste si jistý, že nepatříte mezi těch několik set miliónů počítačů?


Ale, ale, taková průhledná demagogie... Na využití téhle chyby byste musel mít počítač infikovaný mallwarem vytvořeným specielně pro AirBank.
lemming
Diskutér

Odeslat příspěvekod Noxik 30. 3. 2015 14:20

Uz tu byly e-maily, cilene na zakazniky Ceske Sporitelny, tak proc bychom se nemohli dockat viru, ktery cili na klienty Air Bank?
Noxik
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xtonda 30. 3. 2015 14:32

Byl útok i na klienty Fio a Air není zas o tolik menší.
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod malejjara 30. 3. 2015 15:29

Dosavadni utoky byly prostrednictvim socialniho inzenyrstvi. Kdyz je uzivatel hloupy, tak ho ani autorizacni SMS a ani jeho paranoia nezachrani. ;-)
http://www.svetandroida.cz/fio-banka-phishing-201407
malejjara
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod soban 30. 3. 2015 17:52

1) Do banky chodím z čistého PC (Pokud si tam uživatel virus sám nainstaluje tak stejně jak zdělí pin karty je to jeho blbost!)

2) I přihlašování a potvrzování SMS ti nepomůže stačí když budeš mít chytrý telefon a i pro něj jsou virusy a tu SMS samy potvrdí - takže potřebuješ hloupý telefon a kdo ty potvrzovací SMS čte a kontroluje čísla účtu zda to sedí?

3) To že ti přijde mail že máš ověřit platební kartu zadat číslo karty, pin, telefoní číslo délku penisu a já nevím čeho tak toto nepovažuji za hrozbu a pokud je někdo blbý tak ať o peníze příjde (takto napadená byla i AirBank nedávno).
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod fremantle 30. 3. 2015 18:47

<OT>

soban píše:3) To že ti přijde mail že máš ověřit platební kartu zadat číslo karty, pin, telefoní číslo délku penisu a já nevím čeho tak toto nepovažuji za hrozbu a pokud je někdo blbý tak ať o peníze příjde (takto napadená byla i AirBank nedávno).


Phishingové metody jsou čím dále, tím více sofistikovanější - ona se nedávno objevila aplikace na přeposílání SMS zpráv z telefonu ve variaci na přihlašování do seznamu.cz - BFU to prostě nepobere, že se to netýká bankovnictví, takže si myslí, jak je v bezpečí - a ono to koneckonců vůbec dává smysl, cílený útok na úplně jinou službu, kterou uživatel taky využívá a vůbec si neuvědomí, že tím udělal první krok k vybílení vlastního účtu.

Uživatel je sice pořád slabý článek v tom, že kliká na kde co, ale ono to už dávno není o zadání čísla karty a PIN kódu "někam", ostatně tato nová forma útoku, kdy přijde do mailu jen nějaké oznámení s domnělým dokumentem o smyšleném dluhu, či nepřevzaté poštovní zásilce, který je vlastně spustitelný soubor byla přecejen ne až natolik očekávaná - v minulosti tomu uživateli, co bez uvážení někam klikl stačilo prakticky stačilo pak ten zadělaný systém přeinstalovat, nyní mu už jde reálně o jeho peníze a ani o tom nemusí vědět...

</OT>
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod msimcard 30. 3. 2015 23:36

Když už někdo má potřebu IB používat, tak:
pokud někdo nemá pokročilé znalosti v oblasti IT, tak rozhodně doporučuji si pořídit klidně nějaký starší PC, které bude určeno jen na přístup do IB(pravidelně aktualizovaný Antivir, FW, systém atd.)
Pokud PC používáte pro zábavu, surfování na netu, hry atd., tak IB není vhodné používat.
A z chytrého telefonu/tabletu se do IB rozhodně nepřistupuje!

To jsou základní rady, které se sice nebudou spoustě lidí líbit, ale je to tak. Ano, reklamní "kecy" ohledně super aplikací atd. vám budou říkat naprostý opak.
msimcard
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 31. 3. 2015 06:15

Tak tak... A když jede vidlák autem do Prahy, tak si na to pořídí nějaké staré obouchané auto. S tím novým bude jezdit jenom v neděli do kostela. A na motorce už do Prahy nebude jezdit nikdy.
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fremantle 31. 3. 2015 06:31

msimcard píše:A z chytrého telefonu/tabletu se do IB rozhodně nepřistupuje!


Páni, s touto teorií zase přišel který šalamoun? Tu jsem ještě nečetl, ale rád si nechám racionálně zdůvodnit v čem přesně je fakt, že si na tabletu s Windows RT otevřu stránku s ib.airbank.cz horší než na tom starém PC?

Právě bych se měl spíš na pozoru u těch "starých PC", u nichž moc nevěřim, že je někdo aktualizoval z XPček (a samozřejmě jejich majitel nebude investovat do koupě nějakých pofidérních "tabletových" 8/8.1 (vždyť to jsou ty, s nimiž má každý nějaký problém)), a kde už případné exploity nikdy nic nevyřeší...
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod soban 31. 3. 2015 08:38

Prostě z děravých OS se do banky nechodí a je jedno na jakém zařízení běží!

Samozřejmě když tam budu mít OS do kterého naklikám všechno možné, tak to asi nic bezpečné nebude.

U tabletů pokud používají Windows bych tak velkou hrozbu neviděl, ale u androidu je podle mě větší a pokud běží na telefonu kde si pošle i SMS.....tam bych to asi nepoužíval (Na telefonu s androidem manželka může skontrolovat pouze stav - jsou zablokovány aktivní operace a já mám starou nokii tam mi nikdo SMS nepřepošle a nemá přístup k internetu.)

A takové ty maily že něco dlužíš a podobně třeba mazat obzvláště jak jsou tam spustitelné přílohy (taky mi jich několik přišlo) - exekutoři posílají dopisy a s pruhem......

PS. Manželka taky byla překvapená a nechtěla tomu věřit ale mou radu poslechla - neotvírat a smazat!
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod xtonda 31. 3. 2015 08:39

Tak zas je lepší když tito jednodušší jedinci mají přehnané obavy než kdyby nesmyslně riskovali.

-- 31. 3. 2015 08:43 --

Já používám smartbanking na rootnotém telefonu, na pc nemám antivirus, hesla mám uložená v prohlížeči a synchronizované přes synchronizační službu mezi zařízeními.
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod soban 31. 3. 2015 08:55

Prostě vše musí být rozumě vyvážené, přístup však mi nic nehrozí ať kliknu na co chci je špatně, tak stejně přehnaná opatrnost a potvrzování každého písmenka v IB SMSkou.

Takže zabezpečení chce mít na více frontách od rozumných limitů, hesel a potvrzování SMS.....abych omezil možnost zneužití.

A pokud někdo i BFU se nebude zajímat o bezpečnost svého IB a bude reagovat na správy typu pošli mi pin karty takzde je něco špatně a v první řadě by se ty BFU měly vzdělávat aby věděly že pin karty se nikdy nikam neposílá.

PS. Oni tě můžou okrást i v obchodu stačí skouknout jaký pin zadáš a pak ti čmajznout kartu nikdy nejseš tak zakryt aby pin nešel sledovat a pokud to nejseš ty tak počkají na někoho jiného kdo si nebude dávat takový pozor.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod franko_cz 31. 3. 2015 09:43

msimcard píše:Když už někdo má potřebu IB používat, tak:
pokud někdo nemá pokročilé znalosti v oblasti IT, tak rozhodně doporučuji si pořídit klidně nějaký starší PC, které bude určeno jen na přístup do IB(pravidelně aktualizovaný Antivir, FW, systém atd.)
Pokud PC používáte pro zábavu, surfování na netu, hry atd., tak IB není vhodné používat.
A z chytrého telefonu/tabletu se do IB rozhodně nepřistupuje!

To jsou základní rady, které se sice nebudou spoustě lidí líbit, ale je to tak. Ano, reklamní "kecy" ohledně super aplikací atd. vám budou říkat naprostý opak.

Taky jsem to u jednoho známého řešil a skončil jsem u možností:

a) virtuální appliance s linuxem na bezpečné brouzdání po netu (obrazy a vmplayer jsou k dispozici)
b) separátní notebook s linuxem jen na IB

Takže bych to obouchané auto apriori neodsuzoval.
franko_cz
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků