Air Bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 27. 2. 2019 21:31

xls píše:Třeba i klienti AiB si všimnou, že můžou mít u ING 2 % a podle toho se zařídit.

Na 3 měsíce a pak to zase stěhovat jinam? To si dám o 3 piva měsíčně méně a jsem na tom stejně a bez starostí...
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář

Odeslat příspěvekod xls 27. 2. 2019 23:38

Minimálně na 6 měsíců - záleží na scénáři, jak to využít. Radši si těch pár piv dám sám než je platit Kellnerovi.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod chrudimi 28. 2. 2019 07:55

Tomáš Marný píše:Na 3 měsíce a pak to zase stěhovat jinam? To si dám o 3 piva měsíčně méně a jsem na tom stejně a bez starostí...

Vaše volba, my ostatní strávíme cca minutu se zadáním převodu a pak můžeme večer posedět u piva.
chrudimi
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Tomas3 28. 2. 2019 13:18

Tomáš Marný píše:
xls píše:Třeba i klienti AiB si všimnou, že můžou mít u ING 2 % a podle toho se zařídit.

Na 3 měsíce a pak to zase stěhovat jinam? To si dám o 3 piva měsíčně méně a jsem na tom stejně a bez starostí...

Hele pokud se to týká těch cca 100.000,- Kč o kterých tak zhruba mluvíš, tak máš pravdu. Ale pokud někdo využije akci naplno (tj. 6x 300T), tak to už jsou sakra jiné počty.
Tomas3
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod čulibrk 1. 3. 2019 15:33

Kdy se se připisuje bonus aktivovaný v mobilní aplikaci AirBank? Provedl jsem platbu u Alberta, měl by být bonus 5 % při platbě nad 300,- Kč, a bonus nemám připsán.
čulibrk
Diskutér

Odeslat příspěvekod maeth_u 1. 3. 2019 15:39

Klidně až za týden. Resp. do týdne se objeví ve výpise odměn. Připsán na účet bude až do 10. následujícího měsíce.
maeth_u
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod zivan 4. 3. 2019 10:17

Jak dlouho vam trva potvrzeni platby mobilem? Nastaveno bych uz mel mit spravne, v mobilu se mi zobrazilo, ze je potreba platbu potvrdit, dal jsem otisk...pulminuta ubehla a nic. Tak jsem to stornoval a zaplatil klasicky kartou.
Lenovo Moto G5 Plus, Lenovo Thinkpad X220 (12,5" IPS, i5-2410M, 16GB RAM, 500GB mSata Samsung 850 EVO + 1TB Samsung HDD) + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mlrs 4. 3. 2019 10:50

No s tím Albertem nevím...já mám zakliklou akci od ledna až do 31.3. a zatím jsem zaplatil cca 5x a odměna žádná...myslím, že to pošlou až po skončení akce v dubnu...nebo vůbec no
mlrs
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod drkarel 4. 3. 2019 11:21

Vždycky uzavřou měsíc a pár dní po začátku měsíce tu odměnu připíšou na běžný účet. Pokud to tak nemáte, pak je asi čas to reklamovat.

-- 4. 3. 2019 11:23 --

Za lednové platby to bylo 7.2. A máš ty nákupy (jednotlivě) nad 300,-?
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod minarjo 4. 3. 2019 11:45

U mlrs mě napadají jen 2 důvody nepřipsání Albert odměny: buď platil ne přímo Air kartou (případně nálepkou, mobilem), ale přes Curve (pak samosebou smůla, obchodníkem z pohledu Air by pak byla Curve a ne Albert). No a nebo špatně pochopil podmínku platby od u Albert bonusu (někdo má od 300, někdo 500 Kč), to minimum se jak píše drkarel bere za jednotlivé transakce, ne jako součet.
Pak v Air aplikaci v záložce Odměny po kliku na horní zelený pruh je vidět odměna připravená k výplatě tak do 5 dní od nákupu (nejprve se symbolem hodin bez částky, později s částkou). Výplata do 10. dalšího měsíce poté co se to tam takto objeví. Já tedy problém neměl, jen u některých partnerů to schválení odměny (než se objeví částka odměny) trvá déle (Albert do týdne, ale třeba Divadlo pod Palmovkou skoro 14 dní).
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod mlrs 4. 3. 2019 12:04

No platím air bank kartou, odměnu mám aktivovanou a číst podmínky taky umim...takže asi reklamace jo
mlrs
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 12. 3. 2019 10:58

Kamarád mi dal tip, že když si nyní zřídím aplikaci MyAir, tak mi přijde mail, že když do 30 dnů 5 krát zaplatím, dostanu 150 Kč. Měl jsem pocit, že tato akce už skončila, ale vypadá to, že "tiše" stále probíhá, protože opravdu do asi 2 dnů od zprovoznění aplikace mi mail přišel.

Teď otázka - zatím jsem placení mobilem nepoužíval (měl jsem staré BlackBerry, které nepodporovalo Android aplikace, teď mám nové již na Androidu), tak se zeptám na praktickou stránku. Předpokládám, že povolím NFC, ale je třeba ještě něco udělat? Spustil jsem aplikaci MyAir, ale aktivně mi to nenabízí něco jako "připravit kartu k placení". Jinou kartu v mobilu uloženou nemám, Air jsem dal jako "default".
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod maeth_u 12. 3. 2019 11:12

V detailech karty v mobilní aplikaci je nutno zapnout platby mobilem.

Dále je potřeba v systému pořešit chování NFC pro placení (Systémové nastavení -> Aplikace -> Výchozí aplikace -> platby mobilem, lokace liší se podle verze Androidu). Buď nastavíš My Air jako výchozí (na úkor Google Pay) nebo necháš Google Pay, ale nastavíš, že když je aplikace otevřená, tak se platí s ní namísto výchozí volby.
maeth_u
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pino 12. 3. 2019 11:14

Jen si nejsem jist, zda již někdo těch 150kč dostal. Já platil 19.2., takže "do 30 dní" ještě něco zbývá, nicméně na rozdíl od odměn za platby kartou, které se načítají průběžně a lze vidět, že něco k 10. v dalším měsíci získam, u této 150kč se nic nikde nezobrazuje.
pino
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PULPANM 12. 3. 2019 12:08

Já ještě odměnu nedostal a platím také hned od spuštění.V My Air ale nepoznám, co je placenou kartou plastem a co přes mobil v popisu je jen platba kartou.
Z 2.strany jinak, než mobil AB neplatím, pokud neplatím jinou kartou třeba RB.
Takže 5 transakcí nebo kolik bylo potřeba pro získání odměny jsem určitě splnil tak uvidím, jestli někdy připíší.¨
Na web AB se o oděmně už nic nepíše, nebo jsem si nešiml
PULPANM
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka