Air Bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod tmx643 12. 12. 2019 20:55

Ještě podepsáno nemám, ale od začátku to je tam vedeno jako 1,88 s pojištěním nebo 2,08 bez pojištění (RPSN 2,10 %). Snížit to jde offsetem, bohužel nyní jen do výše 200 000, což je asi spíš marketingové řešení, aby mohli mít v kalkulačce i sazbu 1,50 %.
tmx643
Diskutér

Odeslat příspěvekod Jhypo 12. 12. 2019 21:42

No na webu to tak píšou, ale jsem zvědav, jaké jsou praktické zkušenosti. Já jsem nakonec podepsal u původní banky, protože desetina procenta nestojí za ten ztracený čas.
Hypoteční banka právě zavedla nový poplatek "Administrativní náklady spojené s předčasným splacením" ve výši 500 Kč, tak nevím, jestli tím jako do budoucna deklarují veškeré náklady dle ČNB, ale v nejbližší době to nemusím řešit. Na Slovensku mají pokutu za předčasné refinancování 1% zůstatku a jak jsem si četl, při dosavadním masivním poklesu sazeb až na hranici 0,58% banky samy nabízely svým stávajícím klientům snížení sazeb bez ohledu na zbývající dobu fixace ve smlouvě, jen aby jim neutekli.
Jhypo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod suram 15. 12. 2019 16:52

V TV teď běžela krátká reklama, že AB dává průměrně 5 % z plateb kartou zpět. To je co za akci?
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod mojmax 15. 12. 2019 17:06

To není žádná akce, ale pouze reklama na jejich cashback program Odměny.
mojmax
Diskutér

Odeslat příspěvekod evelista 16. 12. 2019 15:33

zaplat draho dostan z toho 5%
Nejde to jinak, proto moje zájmy hledej přímo v mém profilu. Ano, uhodls, jsou tam pozvánkové kódy Richee (nově i pro SK občany), ING. Miluju. :) Taky tento leden.
evelista
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 16. 12. 2019 18:40

Kdyby jenom draho, ale i u obchodníka, který většinu lidí vůbec nezajímá...
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Diskutér

Odeslat příspěvekod antoushek 17. 12. 2019 10:16

Začíná to s nimi jít od desíti k pěti.
antoushek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod zivan 17. 12. 2019 22:27

No ja treba ted na Vanoce vyuzil slevu do Sparkysu. Po 20% sleve byla cena Lega +- stejna jako na Mallu, ale kdyz dal Sparkys 20% na Lego, k tomu 20% pres Airbank a jeste fous u Priceless, tak to nebylo spatne.
Lenovo Moto G5 Plus, Lenovo Thinkpad X220 (12,5" IPS, i5-2410M, 16GB RAM, 500GB mSata Samsung 850 EVO + 1TB Samsung HDD) + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Diskutér

Odeslat příspěvekod slavo963 18. 12. 2019 10:11

jj, tohle je super akce, lego lze pouzitim AB ted poridit nejlevneji na trhu
slavo963
Diskutér

Odeslat příspěvekod hannys85 19. 12. 2019 18:51

Chybí mi ve fóru vlákno o SEPA platbách (zkušenosti, rychlost přípisu, kurzy, tipy, zodpovídání dotazů apod.), teď když už jsou vesměs zdarma, tak by mě to dávalo smysl. Zeptám se proto tady. Posílal jsem teď z Airbank účtu nějaké sepa platby (z EUR účtu) a překvapilo mě, že to chce znát majitele účtu + adresu majitele účtu na který to zasílám. Vzhledem k tomu, že jsem posílal peníze nějakému slovákovi, který se nejdříve cukal mi poskytnout tyto údaje, že prý mu posílá více čechů platby a já jsem první, který chce po něm údaje, tak si mám prý změnit banku. Posílal jsem sepa platbu ještě i z monety a tam to chtělo také jméno a příjmení, už jsem nemusel uvádět adresu. Chci se zeptat, zda se nějak ověřuje před přípisem platby, zda-li je uvedené jméno shodné anebo si můžu cokoliv vymyslet? Z jakého důvodu je to třeba uvádět ?
Jinak vyzkoušel jsem moneta směnárnu přes smartbanking a fakt bomba kurzy, jen o haléř horší než na revolutu.
hannys85
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 19. 12. 2019 20:09

Posílal jsem párkrát SEPA platbu a údaje jsem si prostě vymyslel a platba přišla, ale slyšel jsem o případech, kdy to banky kontrolují, ale spíše u ostatních než SEPA (třeba Čína je na tohle fakt pes).

-- 19. 12. 2019 20:10 --

Třeba Unicredit chce i údaje o jménu a sídlu banky, ty opisuji z iban-rechner.de
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod drkarel 19. 12. 2019 20:25

Evidentně někdy někde kontrolují soulad jména majitele účtu se jménem, co je uvedeno při platbě, protože už se mi párkrát stalo, že platba byla z tohoto důvodu vrácena.
drkarel
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 20. 12. 2019 00:00

Air bank bohužel používá stejný webový formulář pro SEPA platby a ostatní mezinárodní Swift platby, které mají více povinných údajů (jako třeba právě adresa majitele účtu). Asi proto je těch údajů tolik :(. Povinné to u SEPA určitě není, třeba v mBank Smartbankingu stačí u SEPA znát jméno příjemce a IBAN a to je vše, nic jiného povinné u SEPA není (i BIC si rozumná banka je schopná doplnit z IBANu sama). Air bank by to měla rozdělit na dva formuláře, pro SEPA europlatby (kde stačí jen tyto dvě povinné položky) a ostatní zahraniční (Swift) platby, no.
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod Vladimir99 20. 12. 2019 07:56

PatrikChrz píše:Posílal jsem párkrát SEPA platbu a údaje jsem si prostě vymyslel a platba přišla, ale slyšel jsem o případech, kdy to banky kontrolují, ale spíše u ostatních než SEPA (třeba Čína je na tohle fakt pes).

-- 19. 12. 2019 20:10 --

Třeba Unicredit chce i údaje o jménu a sídlu banky, ty opisuji z iban-rechner.de

A právě u UniCredit to udává již neplatnou adresu Na Příkopě, přestože tato banka už několik let sídlí v Želetavské. Takže asi moc velké spolehnutí na to nebude.
Vladimir99
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 20. 12. 2019 09:58

To jo, ale něco se tam napsat musí, jinak to program nepustí :)
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Předchozí stránkaDalší stránka