Air Bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod mojmax 3. 1. 2020 17:08

tatoch píše:já albert 8% nad 500,- :-)

Tys asi vyhrál jackpot. :-)
mojmax
Diskutér

Odeslat příspěvekod VVNP 3. 1. 2020 21:05

No tak to já mám od UCB 10 %, max 1000 Kč. Ale nenakupuju tam.:/
VVNP
Diskutér

Odeslat příspěvekod slavo963 3. 1. 2020 23:28

Teď je otázka, zda se ty procenta budou počítat i z cashbacku, protože mně UCB vracela do 31.12. i z toho (akce 100. - CB z nákupu nad 1000kc)
slavo963
Diskutér

Odeslat příspěvekod Heavy71 3. 1. 2020 23:32

VVNP píše:No tak to já mám od UCB 10 %, max 1000 Kč. Ale nenakupuju tam.:/

Právě proto ti nabízí 10%. Kdybys tam nakupoval, tak ti dají max. ty 2%
Heavy71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod drkarel 4. 1. 2020 08:27

Asi ani nejde o nákup, ale o aktivaci. Já akci jen aktivoval a nevyužil (využil jsem jen první dvě někdy v létě) a nabídka se stále snižuje - nyní 2 % nad 500,-, což si můžou nechat.
drkarel
Diskutér

Odeslat příspěvekod bodyczech 4. 1. 2020 10:23

Taky mi postupně odměnu snižovali, až jsem skončil na 2% nad 500,- a uložil AB k ledu. Ale pokud by s tím šlo vyběhnout přes CB? Tak proč ne? -:)
bodyczech
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 4. 1. 2020 11:32

U Air bank určitě CB bude z částky pro odměnu odečten, tuto funkci už v Air implementovali před pár měsíci, kdy byla ta kauza poměrně dost výběrů s CB, kdy i již vyplacené odměny zpětně blokovali a další měsíc odečítali (a to s přesností na 10 haléřů odečetli fakt přesně částky CB, nechali jen za nákupní část, zažil to zde z fóra Patrik, já i mnozí další). Zde u Air tedy šance není, ta odměna bude jen z útraty po odečtení CB (pochybuji, že by tu funkci filtrace CB jejich systém opět "zapomněl").
U UCB určitá šance s CB je, tam paušální filtraci zatím nemají (ověřeno v prosinci, odměna 200 Kč za první půlku prosince před Silvestrem v pohodě dorazila). Ale nesmí to být moc okaté, jinak to dle zkušenosti nejen mé pak odečítají z odměn ručně před uzávěrkou pro výplatu těm, co odměny mají vyšší. Tedy odměny s CB v souhrnné výši řekněme do 300Kč za měsíc (dle některých i 500 Kč, tu hranici od kdy kontrolují/filtrují znají asi jen a pouze ti, co to v UCB mají na starosti, navíc odměny se vyhodnocují a vyplácí v UCB vždy po polovinách měsíce) v minulosti většinou prošly, u větší odměny už roste riziko ruční filtrace veškerých Albert transakcí dle hesla "kdo chce moc, nemá nic".
Naposledy upravil minarjo dne 4. 1. 2020 11:50, celkově upraveno 1
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod suram 4. 1. 2020 11:48

U Alberta se dá koupit dárková karta s kreditem a ten utrácet postupně za menší nákupy. A možná s ní jde platit i na Albert čerpacích stanicích..
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 4. 1. 2020 12:16

Jo? To je nějaká novinka, zatím tam měli jen papírové poukázky. Každopádně, za 2% to nestojí. Díky za info.

-- 4. 1. 2020 11:32 --

Koukám, že v UCB mám 5% nad 300,-, což by šlo, jen musím najít tu kartu (pokud je vůbec aktivní). Mmch, je tam taky Decathlon 3% přes odkaz. Už jste někdo něco "přes odkaz" použil? Je nutno platit kartou UCB/AirB? (Předpokládám, že jo, ale je to tak zvláštně napsané …)
drkarel
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 4. 1. 2020 12:40

To "přes odkaz" je v podstatě technicky stejné jako u cashback portálů typu Tipli.cz, Plnapenezenka.cz či Ziskejte.cz, ostatně i Twisto pro cashback odměny využívá tuto technologii (zajištěnou pro ně cashback portálem Tipli). Tedy předávání reference od portálu k prodejci přes affiliate provizní systém (technicky přes odkaz nebo přes cookies). To že navíc při tomto cashbacku z Air/UCB kontrolují dané banky kromě nákupu provizním linkem i použitou kartu je myslím celkem logické, protože jakákoliv odměna připsaná v Air i UCB je vždy evidována vůči konkrétní platbě jejich kartou v rámci procesu zaúčtování platby (potvrzení odměny až po zaúčtování), bez platby kartou vůči danému eshopu by to tedy velmi pravděpodobně nešlo. Přiznávám ale, že odzkoušeno s Air/UCB nemám, protože na cashbacky využívám portál ziskejte.cz, který má procentní odměny u většiny eshopů inzerujících skrz cashback portály z těch výše jmenovaných nejvyšší (i když samosebou ne všechny eshopy spolupracují se všemi cashback portály, ale to už je jiné téma).
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod bodyczech 4. 1. 2020 14:33

minarjo píše:U Air bank určitě CB bude z částky pro odměnu odečten...

jj, máš pravdu, jak jsi to napsal, tak jsem vzpomněl, že už s CB u AB někdo zápasil...
suram píše:U Alberta se dá koupit dárková karta s kreditem a ten utrácet postupně za menší nákupy. A možná s ní jde platit i na Albert čerpacích stanicích..

Někdo to tady už psal, že papírové poukázky chtějí časem zrušit a přejít na dárkové karty. A také ten dotyčný sdělil, že s nimi již nepůjde platit PHM, bohužel..
bodyczech
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 4. 1. 2020 17:47

Z podmínek: "Dárkovou kartu lze využít k úhradě jakéhokoliv zboží na kterékoliv pokladně (mimo samoobslužných pokladen) v prodejnách Albert v České republice. ...
Dárkové karty nelze uplatnit na čerpacích stanicích Albert."
drkarel
Diskutér

Odeslat příspěvekod suram 4. 1. 2020 17:49

Škoda.
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod arianapham1 6. 1. 2020 09:51

Chcete-li problém vyřešit, můžete si stáhnout a stáhnout následující aplikaci kahoot smasher
arianapham1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod HankaDu 7. 1. 2020 11:21

HankaDu
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka