Air Bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod filip893 8. 12. 2011 17:46

Tak Airbank má na účtech už 1G Kč.
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér

Odeslat příspěvekod Pan Jan 8. 12. 2011 17:48

http://www.denikinsider.cz/kellner-uz-m ... nk/?eid=69

A sotva jsem to dočetl, tak Air Bank dodala že má cca 5000 klientů
Pan Jan
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vikita 8. 12. 2011 17:57

teď jsem zjistil jednu docela nepříjemnou věc. Pokud ještě nemáte kartu, nebo pokud chcete, aby vám někdo cizí vložil na pobočce peníze na účet - nemáte šanci :-(
vikita
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vpe 10. 12. 2011 03:27

Na pobočce nemají ani tiskárnu, natož abys tam pracoval z cash...

-- 10. 12. 2011 03:31 --

yowie píše:Pokud se nepletu, tak pokud uživatel není aktivní, internetové bankovnictví se samo odhlásí. Stalo se mi to dokonce i při zakládání účtu na pobočce, kdy, než jsem si přečetl smlouvu, jsem byl odhlášen. Stejně to má např. mbank, moje předchozí banka.

Ale jistě, ale timeout je několik minut :-) Dokonce myslím, že nejkratší má AXA viz viewtopic.php?p=8064882#p8064882 a i v těch 3 minutách bys mohl lecos udělat, jenže tam musíš i podepsat (mít mobil).

Pokud vám to nepřijde jako díra, tak sorry :-D

Mě to zdálky příjde jen jako nedomyšlená inovace a frajeřinka, ale nemohu posoudit, neboť ten účet nemám. Navíc naprosto zbytečné, kolik si myslíte že bude našinec odesílat příkazů v řadě za sebou, když jeden stojí 5 Kč :-D

Joezbrna: to je jako když si zlámeš obě nohy a já ti na to řeknu, že jsi vůl, když neumíš uskočit autu, tak si nic lepšího nezasloužíš :-D
vpe
Inventář

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 10. 12. 2011 05:32

vpe: tiskárnu mají, chtěl jsem jednu ze smluv vytisknout a vytiskli.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod dr._lukas 10. 12. 2011 13:46

vikita píše:teď jsem zjistil jednu docela nepříjemnou věc. Pokud ještě nemáte kartu, nebo pokud chcete, aby vám někdo cizí vložil na pobočce peníze na účet - nemáte šanci :-(

:-D :-D :-D
dr._lukas
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 10. 12. 2011 16:47

Jen upřesním - někdo cizí vám může na pobočce vložit prachy na váš účet, ale jen když je také klientem AB (při vkladu je možné zvolit jiné číslo účtu u AB).

Každopádně je to blbé a navíc je tu omezení na 300 000 Kč / den, přes které nejede vlak - jak už jsem pár příspěvků zpět uváděl mojí anabazi s 600 tisíc Kč v kapse :D
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Joezbrna 10. 12. 2011 17:37

lemming píše:
Joezbrna píše:
- příkazy prý nepodepisujete přes SMS, jen první a další už jedou samy, ideální abych si odskočil od PC na WC a někdo mi přiskočí k PC a posíálá za mě i bez SMS...

Když odejdeš od počítače, necháš v něm otevřené okno s přihlášením do své banky, a ani se nenamáháš PC zamknout, tak si nic jiného nezasloužíš.

Jenže problém není (jenom) v tomhle. Pokud se další příkazy nepotvrzují, tak je to zásadní bezpečnostní díra - uživatel může mít na počítači trojana, trojan počká, až uživatel pošle první příkaz a následně odešle veškeré peněžní prostředky na účet bílého koně a uživatel nic netuší...

Já reaguji pouze na to, co jsi napsal: že zůstaneš přihlášenej do své banky, nijak nezabezpečíš PC a odejdeš na WC.
Joezbrna
Nadšenec

Odeslat příspěvekod mikicz 10. 12. 2011 17:39

PatrikChrz píše:Každopádně je to blbé a navíc je tu omezení na 300 000 Kč / den, přes které nejede vlak - jak už jsem pár příspěvků zpět uváděl mojí anabazi s 600 tisíc Kč v kapse :D

popravde si myslim, ze takovy pako aby tam nosilo 600k v hotovosti uz druhe neni... Normalni lidi radeji zaplati i tech 8kc za prevod kvuli pohodli a riziku.
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář

Odeslat příspěvekod dr._lukas 10. 12. 2011 18:04

Kolik příjme vkladomat ČSOB jen tak pro srovnání?
dr._lukas
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 10. 12. 2011 18:28

Joezbrna: asi málo představivosti, někdo zazvoní, telefon, nebo požární poplach atp.
vpe
Inventář

Odeslat příspěvekod vikita 10. 12. 2011 19:44

to je asi jako bát se chodit po ulici, protože tě pokaká pták :-)
vikita
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod graketq 11. 12. 2011 16:53

Jen se zeptám, nejlépe otázka na Patrika, je můj vzorec na výpočet úroků správný?(pokud počítám s bonusem 0,2 u Air)
Zuno: X * ((1 + (0,02 / 365))^365)
Air Bank: X * ((1 + ((0,027 * 0,85) / 12))^12)

A tím pádem, je ta Air Banka lepší,(získám víc, při částce menší než je ten limit pro získání daň. výhody u Zuna) že ano?

Díky za odpověď
graketq
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 11. 12. 2011 20:35

Ano, je to správně. Úrok 2 % u Zuno odpovídá přibližně 2,352 % úroku u zdaňovaného účtu, takže 2,7 % (pokud jsi přes Facebook dostal ten 0,2 % bonus) je víc. Jen tam trochu "zavazí" ta pětikoruna za převod, nezdá se to, ale u takhle nízkých úrokových sazeb stačí pár převodů, aby to "pohřbila"
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod filip893 11. 12. 2011 20:43

Nezáleží jen na sazbě, ale i na úročené částce.
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka