Air Bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod dala67 17. 7. 2020 14:17

Air Bank se začíná zhoršovat. Vždy při zadání tuzemského příkazu do 09:00 se platba připsala nejpozději kolem 12:00 a poslední dobou až druhý den. To se mi dříve nestávalo. Nemá tato banka nějaké finanční problémy ?
dala67
Diskutér

Odeslat příspěvekod baron84 17. 7. 2020 15:10

Já včera posílal peníze z Airbank do RB. Příkaz zadán 10:13 a v RB to bylo v 15:03... Na normální platbu mi to přijde dobrá rychlost
baron84
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod čulibrk 17. 7. 2020 15:41

OMG, platba přijde o 1-2 hodiny později a hned tu je podezření na kolaps celé banky. :-)
čulibrk
Diskutér

Odeslat příspěvekod dala67 17. 7. 2020 18:17

druhý den není hodina ale kolabs na diskuzi je, když někdo nechápe psaný text a neadekvátně odepíše ;-)
dala67
Diskutér

Odeslat příspěvekod Ninaa 18. 7. 2020 11:07

dala67 píše:Air Bank se začíná zhoršovat. Vždy při zadání tuzemského příkazu do 09:00 se platba připsala nejpozději kolem 12:00 a poslední dobou až druhý den. To se mi dříve nestávalo. Nemá tato banka nějaké finanční problémy ?

V podmínkách banka sděluje, že peníze dojdou do banky příjemce následující den. Viz strana 2: https://www.airbank.cz/file-download/25 ... i-styk.pdf
Že posílá rychleji, to jsem si také všimla, i když jsem ji naposled použila v květnu, ale nespoléhala jsem na to.
Podívej se na MMB str.18:
https://www.moneta.cz/documents/20143/1 ... 082019.pdf
ta má hezké slůvko OBVYKLE (podané do 12hod připíše obvykle ten samý den).
Takže jsou banky, které posílají stand.platby rychleji, než musí, ale nespoléhala bych na to v případě, že to je pro mě důležité.
Ninaa
Diskutér

Odeslat příspěvekod davsopl 19. 7. 2020 21:21

dala67 píše:Air Bank se začíná zhoršovat. Vždy při zadání tuzemského příkazu do 09:00 se platba připsala nejpozději kolem 12:00 a poslední dobou až druhý den. To se mi dříve nestávalo. Nemá tato banka nějaké finanční problémy ?

Vtipné je hlavně to, že si banka nechává zaplatit za jejich slavný Velký tarif 100 Kč, ale výběry v zahraničí jsou pouze v EU. Mimo EU za každý výběr napaří 100 Kč. Taktéž poplateček 100 Kč při zahraniční příchozí platbě, která není SEPA.
davsopl
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 20. 7. 2020 11:03

A co kouknout na sazebníky většiny ostatních bank, kde jsou zmíněné poplatky související se zahraničím často i vícenásobně vyšší?
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod tmx643 20. 7. 2020 11:36

100 Kč za příchozí zahraniční platbu a navíc možnost poplatek 3x ročně odmítnout je, troufám si říct, naopak nejlepší nabídka v ČR.
tmx643
Diskutér

Odeslat příspěvekod xls 20. 7. 2020 11:54

Troufnu si říct, že valná většina plateb, která zákazníky zajímá, jsou SEPA. A těch pár, co potřebují USD nebo něco exotičtějšího, tak si najdou řešení i bez téhle banky.
Ono je kromě příchodu peněz taky potřeba vyřešit, jak s nimi naložit dál, a to s normálními kurzy.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod dede 20. 7. 2020 19:25

Zdar, neví někdo, jak u debilní Airbank zrušit ověřování, potvrzování a já nevím ještě jaké "ání" aplikací, rodným číslem, tajnými otázkama na které neznám odpověď, datem narození?

Abych cokoliv mohl potvrdit pouze sms kódem a nevyskakovali na mě pořád ty jejich ostatní hnoje. Už si ani nepamatuju, kdy se mi podařilo přihlásit do IB jenom jménem a heslem. Vždycky po mě chtějí aspoň další dvě ověření, znichž aspoň jedno není správně (patrně neznám své datum narození) a celé kolečko se jede od znova. :grr: :grr:
dede
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 20. 7. 2020 19:47

Používej mobilní aplikaci s ověření otiskem prstu a máš po problému. IB, zvlášť v kombinaci s autorizací jen přes SMS, dnes většina bank považuje za více rizikové (hacknutelné) a proto nejen u Air ty bezpečnostní otázky v něm přibývají (aby mimo jiné banky přiměly klienty používat tu bezpečnější hůře hacknutelnou mobilní aplikaci).
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod slavo963 20. 7. 2020 20:07

Kde lze nastavit prihlasovani do IB jenom pres mobil apku? Stale to chce pomne vyplnit uzivatelske jmeno a po potvrzeni apkou(otisk) take heslo
slavo963
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lol Phirae 20. 7. 2020 20:10

Nikde. Hele a nechtěl bys ten účet rovnou bez hesla, jako že by někdo zadal číslo účtu a pak už si tam dělal, co ho napadne? :roll:
Chcete nějaký bonus? Kódy (Expobank 300 Kč, Equa bank 300 Kč, Twisto 300 Kč, WorldRemit 500 Kč, Curve, Revolut, TransferWise, Xendpay...) viz můj profil.
Lol Phirae
Diskutér

Odeslat příspěvekod slavo963 20. 7. 2020 20:23

Samozrejme prihalsovaci jmeno byl joke, ale heslo naco, kdyz se prihlasuji otiskem? Treba Ceska sporitelna umi prihlasit do IB jenom otiskem(po zadani uzivatelskeho jmena). A myslel, ze Airbank taky a neco jsem prehledl.
slavo963
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 20. 7. 2020 20:36

Já myslel IB nepoužívat a vše řešit přes appku, ne využívání appky k přihlášení do IB: ostatně proč tak krkolomně, když appka sama o sobě valnou většinu věcí umí sama. A u ní pak už stačí samotný otisk.
minarjo
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka