Air Bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod vpe 28. 1. 2012 13:47

To jsi mohl opsat 2 věty z VOP do perexu a ty pak rozebrat a ne tam psát takovou omáčku okolo toho...

"vyhradit si právo" a aplikovat jej jsou 2 různé věci, takže až zjistíš, koho takto převedli, např. za 100 příkazů a 30 výběrů z bankomatu, tak pak to bude stát za článek (což si myslím, že těžko nastane). Zamysli se nejprve, jak by třeba měli zajistit, aby ten jejich tarif nějací konkurencí najatí jedinci nezačali zneužívat (a jeme v česku), jak bys tohle ošetřil ty, kdyby to byla tvoje banka?

ps: mám dojem, že mi o této pojistce i na infolince sami říkali, vždy se ptám, jak moc je "to či ono" neomezené, to píši proto, aby to nevypadalo, že se jich zastávám, ne a ani tam účet nemám :-)...
vpe
Inventář

Odeslat příspěvekod mikicz 28. 1. 2012 13:58

Probiralo se to tu nekolikrat takze diky kapitane obviousi
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář

Odeslat příspěvekod xtonda 28. 1. 2012 14:03

Thomason, princip rozumného využívání jsme tu řešili v listopadu včetně kompletní citace VOP. Tato tvoje reklama na tvůj trapný webík začíná být dosti otravná, ještě jednou a začnu klikat na tlačítko Ohlásit tento příspěvek
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 28. 1. 2012 14:12

Účelem služeb poskytovaných bankou je vydělávat a ne prodělávat. A pokud za využití cizího bankomatu platí nějakých 25 - 30 Kč, tak těžko můžou v paušálu za 150 Kč tolerovat, že má někdo těch výběrů deset. Prostě průměrně by neměl překračovat pět výběrů v měsíci, jinak je pro banku ztrátový.

Ten tvůj spam už mi taky začíná dost vadit, jak jsem psal, zkus si říct někomu, kdo dělá sociální media, jak se dělá "nenásilná" propagace webu v diskusních fórech, tohle je fakt obtěžující. Pokud s tím budeš pokračovat, tak to asi vidím na ban :(

Trochu poradím - odkaz by měl vést k tématu a něčím podporovat diskusní příspěvek a přidávat další relevantní informace. Ty tvoje články jsou moc obecné.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod vpe 28. 1. 2012 14:17

"Ale časem si umím představit, že toto právo bude aplikováno prakticky automaticky."

představit si lze lecos :)

"Myslím, že zmíněná obrana proti konkurenci by šla vyřešit úplně jinak než omezením na PĚT výběrů z bankomatu"

Jak? Jsem jedno velké ucho.
vpe
Inventář

Odeslat příspěvekod klodynka 28. 1. 2012 17:42

Máte jí někdo?Co spokojenost s kurýrem?
klodynka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 28. 1. 2012 18:24

Já jí mám, ale zakládal jsem osobně. Poprvé, co jsem z banky nešel se štosem papírů - zajímavé.
Každopádně kromě spořicího účtu (navíc s "facebookovským" bonusem 0,2 %) na účtu nevidím nic zajímavého. Možná ještě embossovanou Mastercard, kterou u nás nikdo jiný zdarma nedává.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Alcatraz 28. 1. 2012 20:14

klodynka píše:Máte jí někdo?Co spokojenost s kurýrem?

Air banka nemá kurýra :) Je to první (a jediný) ústav, kde to šlo založit skutečně online. Tzn. vyplnění žádosti, přidělení uživatelského jména a hesla a pak se člověk už přihlásí a ono ho to provede uploadem potřebných dokumentů, stažením smluv. Je tam krok, kdy to čeká na lidské ověření dokumentů, ale bylo to první pracovní den. Pak jen poslat nějaký peníz z hlavního účtu a už to jede. Tomu se říká online založení.

Ne to online podání žádosti a zbytek na 2-3 kolečka přes poštu.
Alcatraz
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod klodynka 28. 1. 2012 20:28

No počkej ty smlouvy k podpisu a ověření klienta vozí kurýr...anebo si musííš dojít na pobočku k podpisu a ověření...anebo Ti to kurýr přiveze a poslat to můžeš poslat poštou,ale to je složitější proces.
On-line to bude teprve od chvíle až kurýři začnou fotit a posílat on-line foto OP.
klodynka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pan Y. 28. 1. 2012 20:32

Air Bank tuším nabízí tyto způsoby sjednání a podpisu smlouvy:
a) sjednání online a podpis smlouvy přes SMS (doklady se pak uploadují v IB)
b) sjednání online a podpis smlouvy přes kurýra
c) sjednání online a podpis smlouvy na pobočce
d) sjednání i podpis smlouvy na pobočce

Já jsem osobně využil také možnost a), protože mě lákala možnost, že banka ode mě nezíská jediný fyzický podpis.
“You and I have unfinished business.”
pan Y.
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod klodynka 28. 1. 2012 20:36

A to nechtěli žádné kopie OP? To jen takudělají někomu účet přes sms?
klodynka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pan Y. 28. 1. 2012 20:42

Ty doklady ověřují, jakmile jim je nauploaduješ, tzn. před plnou aktivací účtu. Po ověření dokladů musíš poslat na nový účet ještě peníze ze svého účtu v jiné bance (výpis z tohoto účtu v jiné bance jim v předchozím kroku také uploaduješ). Takže pracují s tím, že tvoji totožnost v tomto případě ověřila už i jiná banka.
“You and I have unfinished business.”
pan Y.
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Alcatraz 28. 1. 2012 20:43

klodynka píše:No počkej ty smlouvy k podpisu a ověření klienta vozí kurýr...

ne :) je tam ta moznost, je to pak zalozeny rychleji, protoze se neceka na overeni a pripsani zustatku z jineho uctu.

Fyzicky podpis neni vubec dulezity. Kdyby na to prislo, jako smlouva je neplatna kazda, protoze protistrana se taky nepodepisuje :) Zakon to vidi tak, ze jsi jasne dal najevo souhlas. Coz u vzdalenych zalozeni uctu stejne provadi overenim, ze mas pristup k platebnimu uctu a ten se poklada za overeny. Jinak je to hlavne o duvere banky. Nekterym nestaci ani ofoceni obcanky a overenim kuryrem, ale musite mit uredne overenou kopii prukazu i podpisu. Nebo musíte udat zdroj vašich peněz a jejich účel. A kdovijaké jiné pakárny.
Alcatraz
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod klodynka 28. 1. 2012 20:45

Jo,tak to už chápu...tak to je lepší přes toho kurýra,ten Tě ověří,vezme kopii OP,,výpis z účtů být nemusí a zas jim to odveze...
klodynka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod franko_cz 28. 1. 2012 23:01

PatrikChrz píše:Každopádně kromě spořicího účtu (navíc s "facebookovským" bonusem 0,2 %) na účtu nevidím nic zajímavého. Možná ještě embossovanou Mastercard, kterou u nás nikdo jiný zdarma nedává.

Mne na tomto ustavu prijde zajimave, ze zdarma vyda platebni karty k cizomenovym uctum (EUR, USD), jejichz vedeni je taktez zdarma. To jina banka u nas neumi.
franko_cz
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka