Air Bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod bohemund 30. 7. 2012 20:03

Tak sorry lidi ale od toho to je asi spořici účet, aby jste tam měli krátkodobou zálohu "zalohu", tudiž částka na kteoru máte šahat v případě nepředvidatelných výdajů
www.leharo.blogspot.cz
bohemund
Návštěvník

Odeslat příspěvekod outlier 30. 7. 2012 21:44

Tam se platí ale i na běžným.
outlier
Diskutér

Odeslat příspěvekod kitrab 30. 7. 2012 21:56

dr._lukas: ještě jsem peníze neposílal, ale s tlačítkem nás tahá za nohu ne ? :)

jasně že spořící je na spoření, ale odchozí mají za 5 kč na všech účtech (v malém balíku).
kitrab
Diskutér

Odeslat příspěvekod mobilman 9. 8. 2012 18:47

Zdravím,
nevím kdo zde a jak moc využívá Airbank, ale já si nechal založit účet s tím že v rámci zkušební doby 3 měsíců mi budou veškeré poplatky vráceny.

Bohužel se tak neděje a zde moje statistika:

Květen (založen účet): 5x výběr z cizího bankomatu á 25Kč, vše vráceno
Červen: 7x výběr z cizího bankomatu á 25Kč, 5x vráceno, 2x nevráceno (50 Kč)
Červenec: 10x výběr z cizího bankomatu á 25Kč, 2x vráceno, 8x nevráceno (200 Kč).

Dle podmínek na internetu mají poplatky vracet do pátého pracovního dne následujícího měsíce. Na infolince se mnou slečna včera procházela platby za červenec a potvrdila že něco mi skutečně vráceno nebylo. Když jsem si dal práci zkontrolovat i květen a červen a tak jsem dnes zjistil nesrovnalosti i za červen - na infolince mi už sdělili že o problému ví, poznamenali si rodné číslo a údajně mi poplatky vrátí ručně.

Pokud tedy někdo čekáte automatické vracení popatků - raději si to zkontrolujte popř. informujte banku, trošku jim to nefunguje.
mobilman
Diskutér

Odeslat příspěvekod Rodsten 9. 8. 2012 19:33

Občas se stane, že tam něco nefunguje jak má..., ale zas tolik mi to nevadí :-)

Mám totiž Velký tarif za 150 Kč měsíčně a i mně se stalo, že mi započítali poplatek např. 25,- za výběr z cizího bankomatu, který mám mít zdarma /vybírám pouze v cizích bankomatech, u nás Ab není/. Pak poplatek 25,- za výběr a 150,- za paušál dávám do koše, už mi ani kvůli tomu nevolají...
Rodsten
Diskutér

Odeslat příspěvekod Havers 9. 8. 2012 20:17

22 výběrů z bankomatů za tři měsíce? Tak to se musím polepšit. :D
Havers
Diskutér

Odeslat příspěvekod mobilman 9. 8. 2012 22:26

Tak když vracejí poplatky celé 3 měsíce proč se omezovat, že :) Jinak těch výběrů bylo celkem více, ale výběry z Airbank nepočítám, ty jsou zdarma takže tam s poplatky problém nemám.
mobilman
Diskutér

Odeslat příspěvekod Gandalf007 10. 8. 2012 09:30

"... proč se omezovat, že..." Upřímně si nedokážu představit, že bych tak často chodil k bankomatům, mačkal tam pořád dokola knoflíky a vybíral menší částky, když si mohu jednou dvakrát za měsíc vybrat, kolik potřebuji. Takže pro mne by bylo "omezování" to neustálé chození k bankomatům... ;-)
Ale každému, co jeho jest :-)
Gandalf007
Diskutér

Odeslat příspěvekod mobilman 10. 8. 2012 09:42

To já zas když nemusím řešit z jakého ATM vybrat nemám problem si vybrat menší částky několikrát do měsíce, hlavně v Pze je to bankomat na každém rohu takže chodit k němu není žádná námaha když jen cestou do práce projdu minimálně kolem deseti a jeden mám přímo v budově dole na recepci :)
mobilman
Diskutér

Odeslat příspěvekod Bernhard 10. 8. 2012 14:44

Jo, vracejí toho, čím dál míň. Za červen jsem nevracené poplatky si nechal vrátit přes koš. Teď za červenec toho vrátli ještě míň a navíc u poplatků za výběr z bankomatů v Estonsku, Litvě a Lotyšsku koš na odmítnutí poplatku nebyl,tak jsem jim rovnou napsal,že mě to nebaví,ať to koukají vrátit jak slíbili.
Bernhard
Diskutér

Odeslat příspěvekod mobilman 10. 8. 2012 14:58

Já jsem asi blbej ale možná mi to zde někdo vysvětlíte.
Jak jsem psal výše - nebylo mi vráceno celkem dost poplatků. Na účtě to skutečně nebylo takže jsem si tam nechal zůstek 1 Kč a zbylé prostředky jsem převedl na spořící účet abych v případě vrácených poplatků ihned viděl změnu zůstatku.

Dnes odpoledne mi do Internetbankingu přisla zpráva z banky že se omlouvají a poplatky byly vráceny. Pokud se podívám do historie účtu skutečně tam mám teď některé storna jako kladný přírůstek za 25 Kč, ovšem zůstatek se mi nezměnil - stále je to pořád ta 1 Kč.

Logicky jsem očekávál že storno jakožto příchozí platba zvýši o připsanou/vrácenou částku zůstatek, ale to se neděje. Mám to reklamovat znovu nebo je to běžné že vratky napíšou do přehledu transakcí ale reálně k zůstatku nepřičtou?
mobilman
Diskutér

Odeslat příspěvekod Ency 10. 8. 2012 15:06

Koukni se na to zdravym rozumem, kdyz vrati, tak se ti zvysi disponibilni zustatek - neco je spatne :)
Budoucnost patří atomu.
Smrt Bursíkovi
Majkl má rád garáž, ale stydí se za to. :mrgreen:

Nenesu odpovědnost za následky, které mohou vzniknout či vzniknou aplikací mé rady! :D
Ency
Diskutér

Odeslat příspěvekod mobilman 10. 8. 2012 15:12

No taky si myslím že je něco špatně. Prostě jsem jim na tu zprávo odpověděl a uvidíme.
Z 10 výběrů vrátili poplatky dva, nyní jich mám vracených 8 (takže 2 stále nikoli) a zůstatek se přitom nehne ani o korunu.
Docela mě to zklamalo jak to celé funguje/nefunguje :(
mobilman
Diskutér

Odeslat příspěvekod kolous007 11. 8. 2012 20:32

Pokud se to tu zatím neřešilo, tak vězte, že bankomaty Air Bank již podporují VISA karty (VISA, VISA Electron, V PAY). Alespoň tedy ten v Tesco Eden / Praha 10.
kolous007
Diskutér

Odeslat příspěvekod qsubt 12. 8. 2012 00:16

mobilman píše:No taky si myslím že je něco špatně. Prostě jsem jim na tu zprávo odpověděl a uvidíme.
Z 10 výběrů vrátili poplatky dva, nyní jich mám vracených 8 (takže 2 stále nikoli) a zůstatek se přitom nehne ani o korunu.
Docela mě to zklamalo jak to celé funguje/nefunguje :(

napis ty sve dotazy na jejich FB, pekne verejne, at lidi vidi.. jak vraceji, a nekdo z AB se ti k tomu mozna i vyjadri...
huh?
qsubt
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka