Spoření pro dítě

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod jirin 19. 5. 2011 10:33

Zdravím,
mám 8-letého bratra a ten by chtěl mít nějaký "svůj účet", který mu rozmnoží aspoň nějak rozumně peníze. Nevíte co je dnes nejvhodnější? Mě se clekem líbí, co jsem vyčetl na netu tak Dětské konto od KB - v rozmězí 5000-30000 mají úročení 2,5%, což se mi zdá pěkné.

Máte nějaké nápady? Nedoporučujte stavebko apod. to už stejně máme:) Spíše jde o to, že si chce někam ukládat svoje kapesné, či peníze za narozeniny apod. /takže žádné tisíce spíš pár stovek za rok/

Díky
---------------------------------------------------------------
Jirin
jirin
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 19. 5. 2011 13:07

Par stovek za rok stejne neda zajimave zhodnoceni, takze se zamer na poplatky. V detskych kontech se nevyznam, takze neporadim, jen si ohlidej poplatky za vedeni, vyber, kartu,...
Aby se nakonec nevyplatila vkladni knizka, napr. Postovky. Vedeni zdarma, vyber na kazde poste (bude muset vybirat rodic). A jako bonus Bude mit knizku, kde kdykoliv uvidi pohyby. Jen ji nesmi ztratit, umorovaci rizeni by stalo par stovek. Nebo od Ceske sporitelny.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod DoubleSix 19. 5. 2011 13:40

Nejlepěí dětské konto má ČSOB. Vše zdarma, včetně karty Visa elektron s limitem 6 000 Kč na měsíc (pouze pro výběry z bankomatu - 4 výběry v měsíci zdarma). Navíc do 25 tisíc je úrok 2,5%, nad 25 tisíc pak 1,5%.

KB má pásmové úročení, takže prvních 5 tisíc 1,5%, pak 5-30 tisíc 2,5%, vše nad 30 tisíc 0,1%.
DoubleSix
Diskutér

Odeslat příspěvekod jirin 19. 5. 2011 13:59

PatrikChrz: tady moc o zhodnoceni nejde (na to jsou i asi lepší jiné produkty), ale spise, že uvidí, že je lepší to mít aspoň na účtě, než doma v peněžence. Jemu i pár korun udělá radost:-)

DoubleSix: díky za tip, CSOB vypadá fajn, sám tam mám studentské konto. Vypadá to opravdu nejlépe. Díky
---------------------------------------------------------------
Jirin
jirin
Návštěvník

Odeslat příspěvekod DoubleSix 19. 5. 2011 15:15

jirin : u ČSOB je pak výhoda, že se ti to dětské konto automaticky překlopí na studentské a ČSOB má nejlepší studentské konto ze všech bank.
DoubleSix
Diskutér