Bezkontaktní platby

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Noxik 1. 4. 2013 19:44

taylor729: Dekuji za tak kompletni test. Evidentne si minimane mbank s bezpecnosti hlavu nelame. Osobne si dovoluji tipnout, ze ani u ostatnich to nebude lepsi. Jinak presna formulace z webu mBank zni:

Banka si vyhrazuje právo při bezkontaktních transkacích do 500 Kč kdykoliv požadovat potvrzení transakce prostřednictvím kódu PIN.

Volne prelozeno: Normalne na to kaslem, ale kdybysme nekomu ze zakazniku potrebovali zvednout mandle...

AirBank ma toto: Při částkách do 500 korun většinou ani nezadáváte PIN.
Cili nic zavazneho, ale pokud vim pri zavadebi bezkontaktu se hovorilo o tom, ze to PIN chtit bude ne?
Noxik
Diskutér

Odeslat příspěvekod LuiS_666 1. 4. 2013 20:04

ulahcim ti pracu, pin to vyzadovat nikdy nebude
LuiS_666
Nadšenec

Odeslat příspěvekod mad.snowman 1. 4. 2013 20:26

To nezadávání PIN mě přijde dost nebezpečné. Kokud ztratím kartu, útočník může opakovaně kartu používat a po menších částkách mi udělat dluh na kreditce klidně několik desítek tisíc. Mnohem lepší by bylo, kdyby se PIN musel vždy zadávat po dosáhnutí denního limitu 500Kč s tím, že by se tento limit zadáním PIN restartoval.
mad.snowman
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod xtonda 1. 4. 2013 21:17

Však taylor platil zhruba obden průměrně 90 Kč, takže částku 500 za den nemusel překročit - nejvyšší obrat za den je statistický údaj, který neuvedl.
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod Franklin 1. 4. 2013 21:18

Kdysi kdesi jsem něco četl o kumulativním limitu 1500 Kč, po jehož překročení bude vyžadován PIN, ale výše uvedený test to vyvrací.
Franklin
Diskutér

Odeslat příspěvekod LuiS_666 1. 4. 2013 21:37

Ja osobne som počul (krk zato nedam) ze po strate bezkontaktnej karty u KB prišla dotyčná osoba na bezkontaktných platbách o cca 5-6 tisíc....Čo je natom pravdy neviem..
LuiS_666
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Akciový Klokan 1. 4. 2013 21:45

KB uz ma něco bezkontaktniho ? Jsem myslel, ze ma jen ten držák na iPhone.
Nevěřte lidem nad 30 let. Mohli by mít znalosti a zkušenosti ! :-)))
Akciový Klokan
Diskutér

Odeslat příspěvekod LuiS_666 1. 4. 2013 22:10

LadyKarta ?
LuiS_666
Nadšenec

Odeslat příspěvekod gogospk 1. 4. 2013 23:39

LuiS_666 píše:LadyKarta ?

Všechny současné kreditní karty od KB jsou od cca 8/2012 bezkontaktní. Používám ji několikráte denně a považuji ji za nejbezpečnější bezkontaktní kartu na našem trhu. Kreditka A_karta od KB má stoprocentní on-line autorizaci, vždy si ji na POS vynutí, nexistuje to, co je naprosto běžné u mKarty , tedy off-line transakce, kdy se dozvím o proběhlé platbě až za několik dnů. U KB kreditky mám nastaveno okamžité mailové upozornění na libovolnou transakci s kartou, v podstatě v okamžiku, co uslyším pípnutí potvrzení transakce u poklady na POS, v tom okamžiku mám v mobilu mail s přesným popisem kdy, kde a za kolik ( vše zdarma). Takže v případě krádeže či ztráty karty se o tom dozvím během jediné vteřiny po první platbě a mám možnost okamžité blokace karty. V podstatě je tak pro mne možná maximální ztráta té jedné jediné bezkontaktní platby, tedy transakce do 500Kč.
gogospk
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod nnnokiaE52 2. 4. 2013 06:05

gogospk:
nevím, jaký čas aktualizace máš v emailovém klientovi nastavený, i tak s tou vteřinou bych byl opatrný :hm
nnnokiaE52
Diskutér

Odeslat příspěvekod eR99 2. 4. 2013 07:59

Od 1. 2. 2013 do 1. 4. 2013 jsem provedl téměř 70 transakcí bezkontaktní kartou od mBank. Minimálně v jednom případě to po mě chtělo při platbě částky pod 500 Kč PIN.
eR99
Nadšenec

Odeslat příspěvekod S474N 2. 4. 2013 08:30

nnnokiaE52: ne kazdy ma telefony, pro ktere je technologickym vrcholem PULL, tedy vynucene overovani novych zprav na mail serveru (typicky protokoly POP3, IMAP). Ver, ze existuji i telefony s tzv. PUSH, kdy je zprava doslova natlacena do telefonu - tedy odpada periodicke se "dotazovani" mail serveru, zdali je tam neco noveho. A ano, zpravu takto dostanes takrka okamzite.

A snad nakonec, vterina je uhlova mira, casova je sekunda.
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář

Odeslat příspěvekod gogospk 2. 4. 2013 08:45

nnnokiaE52 píše:gogospk:
nevím, jaký čas aktualizace máš v emailovém klientovi nastavený, i tak s tou vteřinou bych byl opatrný :hm

Nemám nastaven žádný čas aktualizace ...... používám telefon s Androidem a klienta Gmailu s nastaveným "Push". Tedy mail se mi "protlačí" do telefonu sám, okamžitě po jeho odeslání. Já měl za to, že dnes snad již není člověk, co používá na telefonu prastaré POP. :o)
gogospk
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Akciový Klokan 2. 4. 2013 08:47

gogospk píše:Všechny současné kreditní karty od KB jsou od cca 8/2012 bezkontaktní. Používám ji několikráte denně a považuji ji za nejbezpečnější bezkontaktní kartu na našem trhu.

No jo, ale KB. Žádné výhody. To 1% na penzijko není výhoda. Jinak z GE chodí SMSka při placení taky hned. Jinak tedy nevím, ale pochybuju o tom "vynucení" online transakce při offline nastaveném terminálu. Na Shell jsi platit zkoušel ?
Nevěřte lidem nad 30 let. Mohli by mít znalosti a zkušenosti ! :-)))
Akciový Klokan
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 2. 4. 2013 08:47

gogospk: to neni o cloveku, ale o telefonu :mrgreen:
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář

Předchozí stránkaDalší stránka