Evropsko-Ruska banka

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod MarekVach 10. 3. 2016 23:38

Tomason87:

Já si přeju, aby to ještě "šlapalo" pokud možno, co nejdéle, protože sám tam v ERB Bank mám 2 termínované vklady s úrokem 4,40 % p.a. a tohle mi teď už nikdo ani náhodou nikde nedá...
MarekVach
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Tomason87 11. 3. 2016 10:24

takovému úroku za pár let nikdo neuvěří. lidi, co budou držet peníze, budou za blázny...
každopádně mě končí vklad v červnu, tak doufám, že nespadnu do černý díry.
Tomason87
Nadšenec

Odeslat příspěvekod DoubleSix 11. 3. 2016 10:26

MarekVach píše:Já si přeju, aby to ještě "šlapalo" pokud možno, co nejdéle, ...
To já také. Mám tam TV Fix v EUR a pokud by to FPV vyplácel, tak mně místo EUR dají CZK a to nechci.
DoubleSix
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MarekVach 11. 3. 2016 11:27

Tomason87:

To neuvěří už ani teď a to jsou to sotva 2 roky, kdy jsem si ty vklady zakládal...

DoubleSix:

Já myslím, že už nastala doba, kdy je vhodná se začít zbavovat jak EUR, tak i USD. Pro EUR bude ČNB držet kurs lehce nad 27,00 CZK a poté, co jednou zčistajasna ukončí intervence, dojde skokově k posílení CZK vůči EUR. Pro USD to vidím stejně akorát ještě s tím rozdílem, že USD může dost razantně oslabit sám o sobě, respektive nemá už moc velkou podporu pro hodnoty 25,00+ CZK, kde se nacházel poslední cca rok. Teď poslední cca měsíc se několikrát přiblížil k metě 25,00 CZK, ale vždycky potom přišla už studená sprcha, kdy během několika hodin oslabil z řekněme 24,95 až na 24,15. Já už většinu USD i EUR z obchodování forexu radši vyklepal a teď dokud se situace okolo intervencí neuklidní, budu držet z měn raději jen CZK.
MarekVach
Nadšenec

Odeslat příspěvekod DoubleSix 11. 3. 2016 15:39

MarekVach: pro mě nemá smysl se těch EUR zbavovat, já je nakupoval za 25,50Kč. Navíc bydlím kousek od hranic, takže je můžu v klidu utrácet za potraviny v Německu (v tu chvíli mě aktuální kurz nezajímá).
DoubleSix
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod neosobně 12. 3. 2016 09:10

Do ohlášení o insolvenci a konkursu a výplatě vkladů, běží u ERB normálně úroky, je to stejné jako u MSD. Otázkou je zda to potrvá také cca 9 měsíců a co se za tu dobu stane s kurzem deviz u vkladů TV Fix, protože devizy, děvka nadnárodního korporátu = ČNB(FPV) vyplácí v korunách dle aktuálního svého kurzu ČNB ...Proto se může jevit jako výhodné již neobnovovat devizové TV Fix a nechat si raděj devizy vyplatit při nejbližším termínu ukončení TV Fix.
Děvka nadnárodního korporátu "česká" národní banka škodí, škodí a škodí, drtivé většině českých střadatelů at už je to netržními dotacemi na oslabení koruny nebo snižováním úroků. Přesto vklady u "českých" bank v rukou zahraničních korporací neustále rostou a dosahují rekordu a tak se Singr bandě nedaří její cíl, který otevřeně i řekli: "Maximálně znepříjemnit držení vysokých vkladů a donutit tak vkladatele k utrácení " (za produkty korporátů nízké kvality k jednotce ceny)
neosobně
Nadšenec

Odeslat příspěvekod radecekh 12. 3. 2016 11:25

neosobně:
Ta vaše "děvka" vám za dobu své existence zhodnotila koruny vůči všem měnám, které měla 4. 1. 1993 (první pracovní den její existence) v kurzovním lístku.
radecekh
Diskutér

Odeslat příspěvekod neosobně 12. 3. 2016 11:57

A to při inflaci v hodnotě nejméně 1 000 % .... :tleskani za posledních 25let...
Moderní ekonom (ekonomie) je něco podobného jako středověká alchymie a alchymista..aneb tváří se a žvaní že, to velké h.vno co o něm kecá a mlátí už je vlastně transmutované zlato... :oboze
neosobně
Nadšenec

Odeslat příspěvekod radecekh 12. 3. 2016 12:44

neosobně:
Co do toho cpete inflaci? Jen vám demonstruju, že ač na naši centrální banku nadáváte, mohl jste skončit hůř, stačilo mít peníze pod diktátem jakékoliv země, která svou měnu měla tenkrát v tom kurzovním lístku. A nebylo jich zrovna málo.
radecekh
Diskutér

Odeslat příspěvekod mate59 12. 3. 2016 13:04

Banka posílá klientúm :
Vážení klienti,

jelikož ERB bank, a.s. je povinna respektovat dočasné opatření ČNB, nemůže ERB bank, a.s. v současné době, přijímat příchozí platby na všechny účty. Ve prospěch účtů může ERB bank, a.s. přijmout pouze platby určené ke splátce úvěrů poskytnutých ERB bank, a.s. V této souvislosti Vás proto žádáme, abyste u plateb na naše účty uváděli vždy také účel platby - „Splátka úvěru“.

V této souvislosti si dovolujeme uvést, že se jedná pouze o dočasné opatření ČNB vůči ERB bank, a.s. Chtěli bychom Vás tímto ujistit, že ERB bank, a.s. dělá všechno pro to, aby bylo uvedené opatření co nejdřív zrušeno. Jakmile budeme mít další informace, budeme Vás neprodleně informovat.

Věříme, že se situace brzo vyřeší k vzájemné spokojenosti.
Tímto se Vám omlouváme za způsobené komplikace.

ERB bank, a.s.
mate59
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dinkylinky 12. 3. 2016 15:36

neosobně píše:A to při inflaci v hodnotě nejméně 1 000 % .... :tleskani za posledních 25let...

A ty totální nesmysly máš vyčtený z Blesku? Protože inflace od 1.1.1993, tedy samostatné ČR a ČNB, byla ročně okolo 10%, pak to po pár letech kleslo ještě níž. Takže pokud trochu ovládáš matematiku, tak hrubým součtem je to okolo 100-150%.
Ano, v Polsku nebo Maďarsku to bylo v devadesátých letech jinak, tam byla inflace obrovská, takže došlo k totálnímu znehodnocení vkladů. A víš, který politik tehdy prosazoval, aby se takto oddlužily podniky a střadatelé přišli na buben? No, asi se budeš divit, ale byl to ten obrovský bojovník proti ČNB, sám Miloš Zeman. Naštěstí se k moci dostal až r. 1998.
A zbytek tvých výplodů - tak která centrální banka se snaží, aby jejich měna byla co nejsilnější? Protože záporné úroky, kvantitativní uvolňování, to vše vede k oslabování měny. Jediná země /beru jen ty vyspělé/, která má úrokovou sazbu vcelku vysoko, je Austrálie, a to 2%. A ano, ekonomice se daří dobře, ale už oznámila, že bude v tomto roce snižovat, aby odradila spekulativní kapitál, který vede k mohutnému posilování AUD.
dinkylinky
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod neosobně 12. 3. 2016 17:11

Tak oficiálně přiznávané propagandisticky nízké inflaci věří jen ovčani tupě volící pořád ty stejné zločince, jen vždy pod jinými prapory a hesly. Inflace je cíleně počítána vždy jen z vybraných položek tzv. "spotřebního koše", který kupodivu "náhodně" vynechává běžné položky dení spotřeby- vodu, ceny bytů a domů, pozemků atd. , a nebo když už nějakou takovou položku zahrne, cíleně této významné položce přidá jen malý podíl při výpočtu průměrné inflace.A vždy vyhledá naopak ceny těch pár věcí které stagnují nebo krátce klesají cenově... :D Typicky věci dlouhodobé spotřeby značně náročné na doživotní splácení občanů jako jsou ceny bytů, domů a obecně bydlení, vody a energií cíleně ve výpočtech ČSÚ poníží významem a dává jim malou váhu a podíl při výpočtech.
Naposledy upravil neosobně dne 12. 3. 2016 17:25, celkově upraveno 2
neosobně
Nadšenec

Odeslat příspěvekod sniper76 12. 3. 2016 17:22

dinkylinky píše:Jediná země /beru jen ty vyspělé/, která má úrokovou sazbu vcelku vysoko, je Austrálie, a to 2%.

Tak toto se uživateli "radecekh" líbit nebude :nenapadne
sniper76
Nadšenec

Odeslat příspěvekod radecekh 12. 3. 2016 19:03

sniper76:
Proč by se mi to nelíbilo. Jestli jste to nepochopil, tak dinkylinky píše o sazbě centrální banky, kdežto já v jiném vlákně psal o sazbách desetiletých státních dluhopisů. To je celkem rozdíl. Například Řecko má tu první sazbu blízko nule, protože jeho centrální bankou je ECB, kdežto ty dluhopisy prodává s více než 8% sazbou.
neosobně:
Jestli tu nízkou inflaci nevidíte na vlastní oči, tak si dojděte k očaři. Benzín pod 25, vepřové maso pomalu levnější než za socialismu, plyn a elektřina už několik let neroste... Vy se oháníte cenou vody (která mi mimochodem letos zlevnila), ale to je úplně zanedbatelná položka (u nás méně než 2 % výdajů) a cenou domů a bytů, ale ani ty nejsou nijak závratné. Možná vám někde rostou, ale u nás na vesnici jsou už mnoho let v podstatě konstantní. A když srovnám nájmy (ve městě), tak jsou stejné, jako byly před 20 lety, když jsem v nájmu bydlel.
Každý máme inflaci jinou, netuším, za co utrácíte vy, ale já nejvíc dám za auta (za posledních 10 let stojí pořád stejně), za benzín (ten zlevnil), za jídlo (to zlevnilo), za energie (ty se dejme tomu neměněj) a za dovolenou (ta zahraniční za posledních 10 let zlevnila díky kurzu, i když to vás asi hodně vytočí).
radecekh
Diskutér

Odeslat příspěvekod Dr.D 12. 3. 2016 19:14

No, nechci se hádat, ale některá auta docela silně zdražila. IMHO se ceny drží nízko jen v segmentu nejlevnějších aut...
Dr.D
Nadšenec
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků