Evropsko-Ruska banka

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Sasakr 25. 5. 2013 12:51

Mám dotaz. V čem je problém převést koruny na rubly a nechat si je úročit mnohem více? Kurz je relativně stabilní a vsadil bych, že jestli něco půjde dolů, tak to bude rozhodně spíš koruna než rubl.
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Návštěvník

Odeslat příspěvekod filip893 25. 5. 2013 13:48

Kurz není relativně stabilní, naopak pěkně kolísá.

http://www.kurzy.cz/kurzy-men/grafy/CZK-RUB/
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 25. 5. 2013 13:49

Stabilní?

Obrázek

Pokud ti je jedno zda za např. 100.000 RUB dostaneš 60.000 Kč nebo 64.500 Kč, jak myslíš... (a to je vývoj pouze za poslední rok)
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod Sasakr 25. 5. 2013 14:24

No, pravda, je to trochu spekulativní, nicméně přinejmenším mě to zaujalo. Ok, ten kurz skáče, ale furt osciluje v jedněch kolejích. Kdybych si nechal 5 let úročit 7 %, tak po těch 5 letech holt počkám na okamžik, kdy bude za 64 (což samozřejmě může, ale nemusí přijít) a pak to hodím zpátky do korun či něčeho jinýho.

-- 25. 5. 2013 15:30 --

Tak jsem to hodil do kalkulačky. Nevím, co se to v tom srpnu dělo, nicméně srovnám-li minima a maxima posledního roku rublu a Eura, tak je tam rozdíl cca 4,5% u obou měn.
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Návštěvník

Odeslat příspěvekod brzdil987 25. 5. 2013 16:25

Taky jsem na to koukal a urok u rublu je super, skoda ze tak neni u kc :D ale i urok u czk je dobrej
brzdil987
Diskutér

Odeslat příspěvekod tulum 28. 5. 2013 19:57

Tak dle očekávání i ERB půjde od 1.6. s úročením dolů..

Do pátku poslední možnost urvat aktuální sazby, nově pak např.:

- spořící účet s výpovědní lhůtu 12 měsíců klesne na 2,85%

- termínovaný vklad fix:
1 rok - 3,1%
2 roky - 3,5%
3 roky - 3,6%
5 let - 3,7 %
tulum
Diskutér

Odeslat příspěvekod filip893 28. 5. 2013 19:59

Jsem zvědav co na to Patrik. Jako bych to tu nepsal, že u spořícího účtu s výpovědní lhůtou mohou změnit kdykoliv úrokovou sazbu, kterou se úročí celý zůstatek.

tulum: Kde vidíš ty nové úrokové sazby?
Naposledy upravil filip893 dne 28. 5. 2013 20:03, celkově upraveno 1
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 28. 5. 2013 20:03

Ach jo, tak já už vážně nevím, kam ty prachy dát. Ještě štěstí, že na tom spořáku mám jen 80 tisíc. No nic, dám výpověď a možná uzavřu ještě ten termíňák.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod tulum 28. 5. 2013 20:12

filip893: mám to přímo z pobočky (dnešní návštěva), kde Ti na požádání vytisknou i přehled nových úrokovných sazeb ke všem produktům..
tulum
Diskutér

Odeslat příspěvekod JanekCZ 28. 5. 2013 20:26

Zrovna jsem to sem chtěl napsat. Snižují sazby (viz výše), a navíc - co tu ještě nezaznělo - zvyšují i minimální vklady. V Kč z 50 000 na 500 000, v EUR z 2 000 na 10 000 či tak nějak.

Kdo máte vyřízenou rámcovku a máte volné prostředky, neváhejte. Úroky jdou do pytle a tohle je asi poslední šance na delší dobu, jak získat pěknej úrok.
JanekCZ
Návštěvník

Odeslat příspěvekod filip893 28. 5. 2013 20:30

janekcz: Tvá informace je imho mnohem podstatnější, než jen snížení úrokové sazby. Asi mají mnoho TV na malé částky, tak teď to potřebují trochu pročistit.
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér

Odeslat příspěvekod TnT2 28. 5. 2013 20:37

Taky bych si ještě uzavřel termíňák, kdyby mi peníze nevězely v MSD.
Jsem zvědav, jestli na to bude nějak reagovat J&T banka, tam se teď chvíli nesnižovalo.

Patriku, proč nepřekonáte svou averzi k riziku a nezačnete investovat? Ono taky není dobré mít všechno v jednom druhu aktiv (pokud nepočítám byt a garážové stání).
ING Konto kód: 4592265 | Curve karta promo kód na £5: RG7YB | Bondster promo kód: 0539 | Mintos kód: 21GMHB | Portu na 3 měsíce zdarma? Stačí SZ.
TnT2
Diskutér

Odeslat příspěvekod JanekCZ 28. 5. 2013 20:47

Podle mě J&T banka dolů půjde, jinak se všechny volné peníze (zvlášť po uvolnění MSD, dojde-li k tomu v dohledné době) pohrnou k ní. Minimální limit vkladu vysoký nemají a úročení bude po snížení ER banky velmi pěkné. Navíc je to pěkná adresa, kam se lidi nebudou bát...

Podle mě nastane to samé, co bylo teď u ER banky. Doposavad nějakýho min. 1/2 roku tekly všechny peníze do MSD. Tam je teď problém a kdo stihl vybrat + volné prostředky šly do ER banky. Ta ten nápor nestíhala, tak se snaží bránit snížením úroků a zvýšením minimálního vkladu. Byť to asi nechce stopnout úplně, protože by jinak šla ještě níž. -- Abych to ilustroval na příkladu: u ER banky si za necelé poslední dva týdny otevírám 3 TV (podle vázanosti daných prostředků, jak rychle se k nim dostanu) a jejich pořadové číslo je velmi odlišné. Pokud se počet zvyšuje o 1 co nový TV, což na 99 % ano, tak mají denně tak 50 nových termiňáků. A to nemusí být jen na 100 000....

Teď si vemte, že jste banka, během pár dnů se vám nahromadí kvanta peněz, za které musíte platit úroky. A co s tolika penězma....
JanekCZ
Návštěvník

Odeslat příspěvekod LuiS_666 28. 5. 2013 21:28

Tak Ja a Ty možno s tými úrokmi chvílu hýbať nebude. Prebytočná hotovosť sa možno bude hodiť na kapitalizáciu Poštovej banky na Slovensku :D...

..čistá špekulácia...
LuiS_666
Diskutér

Odeslat příspěvekod tulum 28. 5. 2013 21:30

..no každopádně v tom přehledu co na požádání tisknou (nově) o minimálním vkladu u fixu není ani zmíňka.
tulum
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka