Převod "odmítnut při validaci"?

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod ri.va 12. 7. 2011 12:08

Založila jsem si u Fia eurový účet pro lepší platby do Německa (převod do eurozóny z korunového účtu občas neprošel správně a druhé straně se strhlo jako za běžný mezinárodní), ale při pokusu o převod to vždycky hlásí, že příkaz byl "odmítnut při validaci". Na účtu mám 100 eur a snažím se zaplatit drobnou částku kolem 10 eur. Příkaz by měl být vyplněný správně (jinak by mi to ani nedovolilo ho podepsat). Co to?
ri.va
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 12. 7. 2011 12:44

Bohuzel, tahle hlaska me u FIO taky rozciluje, nelze z ni zjistit lautr nic, jen "neco je spatne"
Pokud mas dostatecny zustatek i spravne vyplneny SWIFT, napada me jedine nepovoleny znak v textu (jmeno prijemce, zprava pro prijemce),.. krome ceskych znaku to nebere ani prehlasky, ostre s, interpunkci, atd.

-- 12. 7. 2011 13:51 --

Ohledne tech problemu s ceskym uctem - posilanim z Euroveho se jim nevyhnes. Jestli budes posilat platby do bank, ktere delaji zahr. platby pres DB Bank, tedy Raiffeisenbanky a Volksbanky, tak ty prijemci budou zatim neopravnene uctovat poplatkek za urgentni platbu. Neudelas s tim nic, oni by museli kazdou platbu reklamovat :(
Na zahranicni platby doporucuji vyuzivat sluzeb devizovych spolecnosti, na Europlatby urcite EASYCHANGE. Vcera jsem pres ne posilal dve platby, necelych 10 EUR a neco pres 26 EUR. Oboji bez poplatku a lepsim kurzem nez v jakekoliv bance.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod xls 12. 7. 2011 12:51

V podobných případech nejlíp zavolat na pobočku, aby to vysvětlili. Budou o tom asi vědět více než tady na fóru, případně to zjistí. Nemyslím to špatně, u Fia vidím jako výhodu, že se člověk hned dostane na kompetentní obsluhu a na rozdíl od jiných bank to neřeší přes nepoužitelné infolinky.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 12. 7. 2011 12:52

Jeste muj clanek o devizovkach: http://www.mesec.cz/clanky/zahranicni-p ... -usetrite/

-- 12. 7. 2011 14:51 --

Jeste jsem si vzpomnel na problem s desetinnou carkou/teckou v castce.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod vpe 14. 7. 2011 02:51

ri.va píše:Založila jsem si u Fia eurový účet pro lepší platby do Německa (převod do eurozóny z korunového účtu občas neprošel správně a druhé straně se strhlo jako za běžný mezinárodní), ale při pokusu o převod to vždycky hlásí, že příkaz byl "odmítnut při validaci". Na účtu mám 100 eur a snažím se zaplatit drobnou částku kolem 10 eur. Příkaz by měl být vyplněný správně (jinak by mi to ani nedovolilo ho podepsat). Co to?

1. Máš nejspíš chybný IBAN/BIC (Němci zhusta poskytnou chybný BIC anebo BIC ukazující do jiné pobočky, než mají účet, oni to moc neznají), zvaliduj si to přes www.ibancalculator.com/iban_validieren.html ...

2. odmítnut při validaci = většinou nedostatek peněz na poplatek a minimální zůstatek na účtu, ale může to být cokoliv, zjistíš dotazem na fio, nahoře ze menu Fio servis pro dotazy

ps: mezi odesláním europlatby z CZK a EUR účtu není žádný rozdíl, pokud neprojde z Czk, neprojde ani z Eur, viz 1)
vpe
Diskutér